Skocz do zawartości
Forum

Zagęszczacze do mleka modyfikowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Moja 3 mięsięczna córka jest głodomorkiem. Samo mleko jej nie wystarcza, więc lekarz kazał mi dawać jej kaszkę na wodzie oraz zagęszczacz bebilon do mleka. Od samego początku moje dziecko nie tolerowało mleka bebilon, była nadpobudliwa i marudna. Lekarz kazał mi kupić teraz zagęszczacz bebilon. I reakcja córki jest taka sama jaka była po mleku. Czy znacie jakies zagęszczacze, które są warte polecenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/jiqjllgig3h3icoi.png

http://s4.suwaczek.com/201207065176.png

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876 ten nutricon jest właśnie Bebilonu moja córcia jadła z nim mleko do 7mc, bo ulewała i też była małym głodomorkiem.Nie znam innego zagęszczacza oprócz Nutritonu jego wadą jest cena nie jest tani coś koło 25zł.Potem przeszłam na kaszkę ryżową i teraz mała je to z mlekiem.Próbowałam przestawić małą w trzecim mc na kaszkę ryżową ale miała bóle brzuszka i skręcała mi się,więc wróciłam z powrotem do Nutritonu.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58191.png

Odnośnik do komentarza

Po tym syfie niemowlak cierpi na bezsenność. Kał jest koloru żółtego i śmierdzi, jak ser żółty, bądź mocz osoby zażywającej witaminy. Lekarz i producent NIE informują o skutkach ubocznych. Jak odstawicie to coś, już po drugim dniu (szczęście) wraca do zdrowia dziecko.

Odnośnik do komentarza
Gość MonikaBrzozowska

Kał niemowlaka ma byc koloru żółtego i wcalw pięknie nie pachnie, nutriton stosuje od 3 doby zycia corki - teraz ma 4,5 mca- uratowal nam zycie, Mala strasznie ulewala...jeśli jakiemuś dziecku zaszkodzila mączka z chleba swietojanskiego to moze ma inny problem.... troche taniej mozna kupic w aptekach interbetpwych ( robie zapasy) zawsze dodawalam mniej niz na opakowaniu i bylo akurat ( aktualnie płaska miarka na 160 ml) takze tak szybko to sie nie konczy, bede probowac sposob z kleikiem:)

Odnośnik do komentarza

Witam, dodaje ten post ze względu na to że sama szukałam takiej odpowiedzi więc może komuś się przyda.. że względu na szybki przyrost wagi i silne ulewanie mojego synka lekarz zalecił podawanie Nutritonu w 3 tygodniu życia niestety pojawiły się wtedy silne objawy alergii na laktozę więc zmiana mleka na Neocate(po próbach Bebilon Pepti, Nutramigen...?) i przestaliśmy stosować zagęszczacz. Kolejna próba wprowadzenia byla w 6 tygodniu życia i po dobie stosowania synuś dostał biegunki a poza podawaniem Nutritonu nic nowego nie wprowadziliśmy. Dziś mija 12 tydzień życia i próbujemy... czas pokaże jak będzie tolerował... nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytanie czy mogą wystąpić po zagęszczacz Nutriton biegunki-wiec znam już odpowiedź-MOGĄ! Mam nadzieję że komuś to pomoże ☺

Odnośnik do komentarza
W dniu 19/3/2021 o 9:02 AM, Gosia38 napisał:

Witam, dodaje ten post ze względu na to że sama szukałam takiej odpowiedzi więc może komuś się przyda.. że względu na szybki przyrost wagi i silne ulewanie mojego synka lekarz zalecił podawanie Nutritonu w 3 tygodniu życia niestety pojawiły się wtedy silne objawy alergii na laktozę więc zmiana mleka na Neocate(po próbach Bebilon Pepti, Nutramigen...?) i przestaliśmy stosować zagęszczacz. Kolejna próba wprowadzenia byla w 6 tygodniu życia i po dobie stosowania synuś dostał biegunki a poza podawaniem Nutritonu nic nowego nie wprowadziliśmy. Dziś mija 12 tydzień życia i próbujemy... czas pokaże jak będzie tolerował... nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytanie czy mogą wystąpić po zagęszczacz Nutriton biegunki-wiec znam już odpowiedź-MOGĄ! Mam nadzieję że komuś to pomoże ☺

Witam my mieliśmy dokaldnie ta sama sytuację co Pani z nieba mi Pani spadła tym wpisem bo już odchodzilam od zmysłów od czego moglybyc biegunki syna! Lekarz zapewniał że nie ma szans aby były od zagęszczacza. Też przeslimy przez bebilon pepti, aktualnie neocate i wlansie odstawiłam zagęszczacz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...