Skocz do zawartości
Forum

Cavalier King Charles spaniel


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Moja córka od roku marzy o psiaku.Obie wybierałyśmy starannie rasę- moim warunkiem było by piesek był nieduży bo chcemy go wszędzie ze sobą zabierać,nie trzeba było go strzyc no i żeby akceptował dzieci i obcych.
Moja córka zakochała się w Cavalierze.Sporo o nim czytałam ale mam pytania do tych co mają takiego psiaka albo takowego znają.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie prócz problemów z sercem? Myślałam o suczce- jakoś wydają mi się spokojniejsze i bardziej przywiązane.Czy może się mylę w kwestii tej rasy?Czy znacie jakieś sprawdzone hodowle?
Jak ten psiak zachowuje się w domu gdy przez parę godzin zostanie sam?Czym najlepiej go karmić? Czy ma jakieś problemy żołądkowe?Czy prowadzony bez smyczy rwie jak szalony przed siebie czy raczej ma tendencję do trzymania się przy nodze?Chodzi mi o to czy łatwo daje się tego nauczyć?Czy może być wyprowadzany przez ośmiolatkę?

http://www.suwaczki.com/tickers/qtch8ribr85wg5dx.png

Odnośnik do komentarza

askasam- ja jestem posiadaczką przecudnej suni cavalierki :) ma 3 lata, a Lubomir ma 3 miesiące. Rasa jest wspaniała, nie tylko dla dzieci. My zakochaliśmy się w niej od poczatku. Skonczylam z nią kurs dogoterapii i przez jakis czas pracowalysmy z dzieciaczkami a pozniej seniorami w domu pomocy spolecznej. Z mojego doświadczenia i obserwacji mogę Ci napisać, że psiak bardzo łatwo się uczy (siad, waruj, łapki itd itp), wszystko oczywiście za nagrodę, straszny łasuch z niej, więc trzeba uważać by nie przekarmić, ja daję jej royal canin mini adult, myślę ze royal dla szczeniakow bedzie ok. generalnie jadla by wszystko w kazdej ilosci;) dzieci uwielbia, u nas mamy rytual i zawsze przed kąpielą może Lubkowi lizać stópki :) Bez smyczy nie ma szans chodzic. Te psy sa tak przyjaznie nastawione do swiata ze biegna do kazdego chcąc sie przywitac i dac buzi :) a jak zobacą dzieci to juz zapominaja o swiecie tylko pędzą do nich. najwiekszy i chyba jedyny minus rasy to wypadajaca dluga siersc, w okresie linienia masakra. kłaczki są wtedy wszedzie. trzeba wtedy duuzo czesac kilka razy dziennie. no i u suczek cieczka dwa razy w roku. trzeba sie wowczas uzbroic w cierpliwosc na spacerach :) a jeszcze jeden duzy plus- pieski sa bardzo ciche i malo szczekaja. ciezko bylo na poczatku przyzywczaic do zostawania samej w domu ale stopniowo wydluzajac czas dalo rade:) sasiedzi nigdy nie narzekali ze szczeka jak nie bylo nas w domu. cavalier to swietny wybor!

Odnośnik do komentarza

askasam
Witajcie
Moja córka od roku marzy o psiaku.Obie wybierałyśmy starannie rasę- moim warunkiem było by piesek był nieduży bo chcemy go wszędzie ze sobą zabierać,nie trzeba było go strzyc no i żeby akceptował dzieci i obcych.
Moja córka zakochała się w Cavalierze.Sporo o nim czytałam ale mam pytania do tych co mają takiego psiaka albo takowego znają.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie prócz problemów z sercem? Myślałam o suczce- jakoś wydają mi się spokojniejsze i bardziej przywiązane.Czy może się mylę w kwestii tej rasy?Czy znacie jakieś sprawdzone hodowle?
Jak ten psiak zachowuje się w domu gdy przez parę godzin zostanie sam?Czym najlepiej go karmić? Czy ma jakieś problemy żołądkowe?Czy prowadzony bez smyczy rwie jak szalony przed siebie czy raczej ma tendencję do trzymania się przy nodze?Chodzi mi o to czy łatwo daje się tego nauczyć?Czy może być wyprowadzany przez ośmiolatkę?

Najlepiej poszukac hodowli zarejestrowanej w zwiazku kynologicznym w polsce. nie kupuj psa z pseudohodowli bo nie wiadomo co z niego wyrosnie. Jak juz znajdziesz hodowle ktora ma szczeniaki albo planuje mioty w najblizszym czasie to poprostu tam jedz i zobacz. poznasz szczeniaki ich matke. masz wglad w rodowod wiec bedziesz wiedziec jakie choroby wystepowały 5 pokolen wstecz jesli chodzi o rodzine psiaka. dobrzy hodowcy nie rozmnazaja psów które chorowały.
Jesli chodzi o szkolenie karmienie i wszystkie inne sprawy zwiazane ze szczeniakiem to hodowca udzieli ci wyczerpujacych odpowiedzi. wez ze soba koniecznie córke bedzie sie mogla " przymierzyc" do tej rasy.
Aha i nie zapomnij o psim przedszkolu i pozniejszych szkoleniach. dobrze ułożonego psa i 3 latek moze prowadzic spokojnie na smyczy.

Powodzenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c9vvj3lh6rgxr.png
http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-110_qwertyuiopasdfghf_5_Zosta%B3y+jeszcze+_pi%B1teczki+%3A%29.jpg

17.06.2010 - dwie kreseczki
25.06.2010 - 5 tydz - pierwsze USG
28.07.2010 - drugie USG widzialam Twoje serduszko
1.10.2010 - 19 tydz - pierwszy kopniaczek
5.10.2010 - jesteś chlopcem

26.02.2011 przyszedł na świat mój Synuś:)

Odnośnik do komentarza
Gość karolinakop

Dzień dobry! Jestem właścicielką kochanego 5-letniego psa rasy Cavalier King Charles Spaniel. Niestety z przyczyn alergii mojego taty jestem zmuszona oddać go w dobre ręce. Jest to świetny przyjaciel rodziny, bardzo mądry. idealny dla dzieci, nieagresywny. Szukam dla niego ciepłego domu, rodziny, która potrafi pokochać go, tak jak on kocha swoich właścicieli.
Karolina z Warszawy

Odnośnik do komentarza

~karolinakop
Dzień dobry! Jestem właścicielką kochanego 5-letniego psa rasy Cavalier King Charles Spaniel. Niestety z przyczyn alergii mojego taty jestem zmuszona oddać go w dobre ręce. Jest to świetny przyjaciel rodziny, bardzo mądry. idealny dla dzieci, nieagresywny. Szukam dla niego ciepłego domu, rodziny, która potrafi pokochać go, tak jak on kocha swoich właścicieli.
Karolina z Warszawy

Jeśli nie uda się Pani znaleźć odpowiedniej osoby, proponuję zgłosić się do najbliższego ośrodka zajmującego się pomocą osobom upośledzonym. Słyszałem, że ta arsa wyjątkowo dobrze nadaje się do prowadzenia zajęć z tzw. dogoterapii. Podobno w razie potrzeby sami szkolą psy, tak aby stały się najlepszymi przyjaciółmi upośledzonych.

Odnośnik do komentarza
Gość goscgapiszek

Witam,
Mam pytanie do właścicieli cavalierów:
Czy jeśli kupię 2 cavaliery to mogą one być same w domu przez 10 godzin Waszym zdaniem?

Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami przez osoby pracujące poza domem....

Odnośnik do komentarza

Mało który pies da radę wytrzymać 10 godzin sam.

Co do cavaliera-po obejrzeniu filmu o cavalierach chorujących na okropną chorobe genetyczną mózgu stwierdziłysmy z córką,że jednak wybierzemy inną rasę.
Wybrałyśmy jamnika,jest z nami już półtora roku.To cudowny,spokojny pies,który sam w domu potrafi wytrzymać i 10 godzin śpiąc cały czas:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qtch8ribr85wg5dx.png

Odnośnik do komentarza

bez przesady, cavaliery choruja tak samo jak inne psy. Mojej znajomej owczarek nizinny zacal chorowac jak tylko skonczyl rok i musiala uspic jak mial 8 lat a podobno to mocna rasa. Ty obejzalas tylko film a ja zanim kupilam to przetrzasnelam caly internet i prawde powiedziawszy znalazlam tylko jeden site z tymi chorobami i nie znaczy, ze kazdy pies jest obciazony choroba genetyczna. Tak samo ma sie to do ludzi, jeden wcale nie choruje a drugi ciagle.

Odnośnik do komentarza

aha, kochana po co Ci pies skoro 10 godzin sam jest w domu? zaden pies nie powinien tyle godzin przebywac sam, bo to jest nie humanitarne. Po 10 godzinach wracasz do domu, idziesz na chwile na spacer, i zaraz wieczor i idziesz spac i pies znowu jest sam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

wiecie co? Nie każdy ma luksus pracy z domu albo bycia utrzymywanym. Ludzie pracują i jednocześnie mają psy. Powiedziałbym, że większość posiadaczy psów pracuje na etacie. Nie wolno zabraniać ludziom posiadania przyjaciela. Pies ma czuć rutynę, Pan wyszedł, Pan wróci. Psa można oswoić z byciem samemu. Można to uatrakcyjnić. Można zatrudnić wyprowadzacza.
Żaden pies nie wytrzyma? Rozmawiałaś z nimi?:)

Odnośnik do komentarza

Cavalier king charles spaniel to jedna z łagodniejszych ras i na pweno nadaje się na przyjaciela i kompana dla dzieciaków:) mają łagodną naturę i są przesłodkie! Ale poczytaj o pielęgnacji i żywieniu: https://royalcanin.pl/pies/rasy-psow/cavalier-king-charles-spaniel i uświadom córę że to jest żywe zwierzątko i trzeba będzie się nim zająć. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Cavaliery to spokojnie i kochane psiaki! Cavalier szybko zaprzyjaźni się z córeczką, a ich więź wprawi Cię w zdumienie! 

Przy okazji polecam portal pethomer.com stworzony specjalnie dla miłośników zwierząt. Psi rodzice mogą znaleźć na portalu Opiekunów, którzy z wielkim sercem zajmą się ich czworonożnymi przyjaciółmi. Opiekunowie oferują usługi takie jak: spacer z psem, opieka dzienna, psi hotel. Na https://pethomer.com/szukaj-opiekuna/ można znaleźć Opiekuna, gdy nikt nie może wyjść z pieskiem, gdy rodzice w pracy, a córka w szkole 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...