Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Wydra ja szczepiłam w 6 tygodniu i 1 dniu 5w1 i wzw natomiast pneumokoki i rotawirusty tydzięń później.
Teraz będziemy szczepić sie 29 sierpnia kolejna 5w1, pneumokoki i rotawirusy.
Dzisiaj byłam skontrolowac wagę Tytuska i mały waży już 4180g :) - ślicznie :)

Kasia, Zniewolona mi róneiż brzuch bardzo wisi, al emi już wisiał po pierwszej ciaży i niestety nie ściągnął się, ale ja mam bardzo dużo rozstępów dlatego skór anie może wróćić do siebie po ciążach opróc ztego mieścnie na brzuchu sie rozeszły i mnie czeka operacja plastyczna, al emusi minąc rok od cc i nie mogę karmić piersią (od ostatniego karmienia musi minąc 6 tygodni) - wiec ja normalna figura bez brzucha w dodatku z wiszącym fałdem skórnym będe sie cieszyc dopiero za ok rok.

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ktore karmia piersia, jak dlugo wasze dzieci ssa piers podczas karmienia? ja karmie metoda jednostronna czyli jedna piers na jedno karmienie i maly dosyc dobrze przybiera na wadze ale je bardzo krotko bo max 12min a zazwyczaj po 7 min jest juz po wszystkim. Czytam w poradniku ze powinien jesc minimum pol godziny i boje sie ze nie zjada tego najbardziej tresciwego mleka.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Zniewolona moja w wieku twojego maluszka jadła 30-40 minut 20 z jednej i reszta z drugiej teraz potrafi jeść w zależności od pory dnia np wcześnie rano 8 minut, koło Poludnia 15 popolodniu 10 -15 minut a wcześnie wieczorna pora je 20 minut po kąpieli tez tyle a moze i wiecej a w nocy jak sie przebudzi to czasem i 6 minut a na wadze ładnie przybiera

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Pilnie czytałam Wasze posty, ale jakoś nie mogłam się zebrać, aby coś napisać, nastał ten dzień:)
Bardzo się cieszę, że wszystkie bobasy rosną i mają się dobrze:)

Fifi też robi postępy, w ciągu dwóch tygodni przytył 850g, waży już ponad 5 kg, ale przekonam się dokładnie za tydzień, bo mamy szczepienie. W ciągu tego czasu jak nic nie pisałam Fifi dostał mega odparzeń, podejrzewałam że to od chusteczek bo zmieniłam z Pampers na Happy, ale to jednak nie było przyczyną. Pediatra zapisała nam taka super maść, bardzo tłustą, szkoda że jest tylko na receptę, bo naprawdę godna polecenia ( nie zalega w pachwinach).
Niestety Mały ma mega zaparcia, nie wiem czemu. Wykluczyłam mleko, bo były zielone kupy i mocno ulewał, nie jem smażonego, praktycznie mało produktów, ale bogate w błonnik ( mój mąż chciał mi kupić takie korytko jak mają świnki, bo ciągle jem otręby, jak on to nazywa "pasza dla konia" :) Połozna poleciła nam Diclofor, kupiłam ( okropna cena za ilość) zobaczymy czy zadziała. Muszę mu jeszcze podawać Infacol, bo ma masakryczne kolki, pomaga polecam.
Jeżeli chodzi o spanie, to w nocy śpi ok.6 h i budzi się, ale bez płaczu. W dzień jest gorzej, bo mało śpi i ostatnio na spacerach mi płacze.

Karmię piersią, mleka mam tyle, że głowa mała. Odciągam, zamrażam na czarną godzinę:) Ostatnio Mały został z Tatą i bardzo się przydało:)

Bardzo mnie niepokoi, że Filip ma katarek, ale nie taki duży bo oczyszczam nos każdego dnia i tylko co drugi dzień jest wydzielna, pediatra nic nie mówiła, że coś się dzieje.
Również niepokoi mnie jego oddech, dziwnie świszczy w nocy. mam wrażenie, że ten oddech jest nieregularny, ale wszystkie badania serca też wyszły pomyslnie.

Mam do Was takie pytanie: Czy wasze dzieci odginają głowę do tylu? Tak trochę ciało w kształt litery C? Mój tak robi, naczytałam się, że może to być oznaka porażenia mózgowego i się boję... zapytam lekarza na wizycie, może to taka "uroda"

Pozdrawiam wszystkie Mamy i ich Dzieci:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0airltlpia.png

Odnośnik do komentarza

Cranberry a czy Filip odgina główkę np gdy coś jest z tyłu, bo mój tak robi ale właśnie gdy coś jest z tyłu i chce to pooglądać :) Oprócz tego dzieci w ten sposób też przygotowują się do obracania na bok :)
Maść którą lekarz Ci przepisał to maść tzw pieluszkowa :), skład najczęściej to:
- eucerii 12,0 g
- lanolii 24,0 g
- 1% sol.ac borii (borasol)36,0g lub ( 12,0g Borasol i 24,0g wody)
- paraffii lig ad 100g

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel, odchyla bardzo często jak własnie coś widzi, ale też przy karmieniu i zawsze we śnie, do tego stopnia, że jak leży pionowo w łóżku, to rano budzi się leżąc poziomo względem łóżka... w dodatku, gdy kładę go na brzuszku, to jakby nie opiera się na obu rączkach tak samo, tylko na lewej mniej tak trochę to wygląda jakby miał w niej mniej siły. Zobaczę co pediatra nam powie, czy przypadkiem nie skieruje nas do neurologa, bo wtedy trzeba będzie zaczekać ze szczepionkami.

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0airltlpia.png

Odnośnik do komentarza

zniewolona ja mam to samo z małym, marudzi, nie spi w dzien i w nocy tak jak powinien..mam nadzieje ze to przejdzie ale to spowodowane chyba tymi kolkami..pozatym przyzwyczail sie chyba ze ja jestem jak tylko zaczyna plakac albo sie wybudza, maz mi mowil ze sama sobie tak zrobilam bo jak nie spi ja niepotrafie nic zrobic w domu..:( no ale trudno jakos damy rade.. myslalam zeby kupic sobie to nosidelko babybjorn...ma ktoras albo korzystala z niego?? polecacie??
i jeszce jedno pytanko: czy ropieja waszym maluszkom oczka?? to normalne? bo czytam na forach i rozne opienie.. sama juz nie wiem ,isc do lekarza z tym.. przemywam mu oczka tak jak na szkole rodzenia mowili 1platek to jeden ruch.., i sol tez stosowalam fizjologiczna.. tak sie mu zaczelo od 4 dni...
aha i rosna te nasze kochane bobaski jak na drozdzach:):) moj tydz temu jak go szczepilismy wazyl 5200g:) zastanawiam sie jak ja go bede nosila jak taka drobna jestem i nawet zniesienie wozka to problem musi to maz robic.. buziaki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza

Cranberry, moja tez tak czasem z głową robi, ale jakos nie martwiło mnie to...do teraz... hehe. No mam nadzieję, ze to nic takiego. Że ciekawość albo głód, ja szczerze mówiąc stawiałm wcześniej na głód....

My mieliśmy dziś próbę z mlekiem odciągniętym podawanym w butli. Mam taką specjalną Tomee Tippee jak cycek, ale polegliśmy. Wrzask i protest był taki, że nic nie wypiła, niby chwilę ssała ale poszło może 10 ml i tyle. Więcej nie dało rady, poddałam się, dałam cycka i się zassała. Nie wiem jak mam ją przekonać do butelki- a muszę bo kiedys muszę wreszcie zacząć wychodzić z domu, załatwiać jakieś sprawy....Macie jakieś porady jak ją przekonać?

Wczoraj połozna była jak Zo miała taki swój napad, spojrzała na Małą i mówi "Oj ale Ci współczuję, to kolka jak sie patrzy". Także podaję jej już karnie Sab Simplex i modlę się, aby pomógł, ale to dopiero 2. dzien. Mam 1 butelkę ale teść jedzie do Niemiec i jakby co nam przywiezie więcej

Ja za tydzien jadę na 8 dni do teściów którzy mieszkają pod miastem w dużym domu z ogródkiem, teściowa mnie zaprosiła, w sumie stwierdziłam, że why not. Mąż z pracy wraca o 19.00 więc ja cały dzien sama. A tak będę miała teren do spacerów w lesie i po łąkach i do kogo gębę otworzyc aha i pyszne malinki z ogródka. No i teściowie poznają wnuczkę lepiej bo moi rodzice mogą ją widzieć co rusz a rodzice męża mieszkają pod miastem 200 km oddalonym od nas.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) Mój synek też odchyla główkę do tyłu (wydaje mi się że czasem z głodu, czasem ze złości) i też wygina się w C. Myślę, że to normalne skoro tyle dzieci to robi, ale i tak zapytam pediatry na następnej wizycie.
Jeszcze jedno mnie niepokoi - Kamilkowi strzyka w stawach, głównie w ramionkach, też tak macie?
Ulla ja na apetyt ostatnio nie mogę narzekać ... Poza tym zjadłabym wszystko co słodkie. A jak przystawiam małego to od razu chce mi się pić i wypijam co najmniej szklankę wody.
wydra nie wiem jak ci pomóc z tą butelką...ja próbuję Małego przekonać do smoczka, żeby nie zasypiał tylko z moją piersią, ale mu się bardzo nie podoba. Raz chciałam mu dać smoka w nocy po jedzeniu to się zakrztusił i zwymiotował.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny ja nadal na wsi z moja mala a wies w srodku lasu teraz super zapach igliwia i zywicy wiec spacerki bardzo przyjemne generalnie jesli temp nie przekracza 28 st to mala od 12:30 do 19:30 mam caly dzien na dworze w cieniu oczywiscie i albo spacerujemy albo sobie grzecznie lezy zaparkowana na tarasie badz ogrodzie ;) lubi tez sie bujac u tatusia na kolankach na hustawce ogrodowej.

Co do oczek to malej tez ropialo i to strasznie juz ze szpitala wyszliśmy z kroplami bo jedno oko zolta ropa sie zalewalo a pozniej drugie ale to ponoc po fototerapii teraz jak mala piastkami trze po oczkach i jeszcze jak ma np swiezo nakremowane to troszke oczka lzawia bym powiedziala ja przemywam rano i wieczorem lub w razie potrzeby mala buteleczke ktora otwieram z roztworem zużywam w przeciągu 24 h bo pozniej bakterie sie namnazaja i gromadza szybciej.
Odnośnie butelki nasza jak miala 6 tygodni to dopiero sprobowala ale wpierw miala odruch wymiotny teraz juz umie ssac mleczko jak mama gdzies wychodzi mamy butelke avent z tym smoczkiem co piers imituje i smoczek jako taki w razie potrzeby używamy tez Aventu mam jeszcze nuka tez nie sylikonowy lateksowy chyba on jest ale jej jakos nie bardzo pasuje a z lovi dostaliśmy w gratisie to w ogole w buzi trzymac nie chce.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Kasia w stawach to i mojej strzyka glownie w biodrach a czasem i nadgarstkach :)

Co do kładzeniu na brzuszku to na You tube sa filmiki anglojezyczne ktore prezentują umiejętności niemowlec w danym miesiacu te ruchowe co powinny juz umieć i jest przykład dziecka ktore np tego nie robi i tak dopiero jak dziecko ma dwa miesiace to powinno samo raczki podciagnac a układamy dziecko na brzuszku. Przewrotu z plecki przez wyprostowana jedna nogę i jedna reke i pozniej odwrotnie przez druga strone odwracamy dlatego bez nerwow kochane ze dzieci nie opierają sie na raczkach to jeszcze nie ten czas. Polecam poogladac filmiki mozna sie wiele dowiedzieć i tym samym uspokoić.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Chanel a przecierasz oczka od zewnątrz do wewnątrz?? Jeżeli oczka ropieją idz do lekarza.

Co do wyginania, to mój maluch opróć ztego z ewygina ise do tyły żeby pooglądac co jest za jego głową, to jeszcz epodnosi sie na łopatkach i piętkach do góry. W łóżeczku też obraca sie dokoła włąsnej osi, zasypia wzdłóż a budzi sie w popszek łóżeczka :) - strasznie łązi po łóżeczku i nie tylko oraz sam obraca sie na boki.
Wczoraj wyginał sie w literke c ze słością i płaczem aż nie mogłam go po kąpieli ubrać , musiałam co chwilke brać na ręce i uspakajać - w sypialni dostał cycka i ładnie zasnął.

Dziewczyny mój Tysio jest najlżejszy bo waży 4180g ale za to ma 58cm - rośńie mi kruszyna :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ale mam znów problem...heh, nie wierzę. Postanowiliśmy zacząć przyzwyczajać Zosię do butelki, więc juz kilka razy odciągnęłam pokarm i mąż próbował karmić. taka próba przed faktycznym moim wyjściem z domu...i okazuje się, że dobrze, że spróbowaliśmy! Za każdym razem jest ten sam scenariusz- jak mąż podaje butelkę jest wierzganie, wrzask i ryk. I tak może być przez kwadrans, ona przez ten czas, krzusząc się, wypija może z 10 ml. Potem się poddajemy, ja podaje butlę i ona jak aniołeczek tankuje całą resztę...zero problemu. Czyli to ja mam karmić, od taty NIE i już. Co ja mam zrobić? Muszę zacząć wychodzić z domu!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra a to Wam psikusa mala robi Moze tato za malo czasu z nia spędza i relacji nie buduje. Moj maz jest od kąpieli dziecka maja juz taki swoj rytuał poza mala lubi byc u niego na rekach i butle tez je. Byc Moze twoj maz sie stresuje a dziecko przeciez wyczuwa ze cos jest nie tak, Moze zle butelke trzyma lub ma Zosie zle ulozona do karmienia. Spróbujcie polozyc Zosie wygodnie u niego badz blisko i mów do niej i ja glaskaj jak on bedzie podawał butle Moze cos pomoże. Powodzenia

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Wydra może Zosi zapach taty nie pasować, ona Ciebie bardzo dobrze zna, Twój zapach głos i bicie serca, jak ją karmisz wszystko to ma, a jak karmi Twój mąż to zosia ma tylko głos który zna z życia płodowego, natomias bezpieczeństwa brak. Dzieci instynktownie się bronią przed jedzeniem od obcych - wydaje mi sie żę to natulany odruch obronny przed ewentulnym otruciem - taka moja teza :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...