Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Frojdel
Gunia dobra cena na łóżeczko, ja mam "zwykłe" przy Twoim łóżeczko, tzn jest białe, całe w szczebelkach ale ma płozy wiec może być jako kołyska coś w stylu łóżeczka Radek Klupś Meble Dziecięce

No własnie fajny pomysł a tymi płozami, dziecko lubi się przecież bujać....Praktyczne to? Używałaś pewnie przy starszym synku swoim, może masz opinię wyrobioną czy to się przydaje do bujania czy tylko taki bajer.

Ja na razie myślałam o czymś bardzo prostym designowo z IKEI
Łóżeczka dla dzieci - Łóżeczka dla niemowląt ? IKEA

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Gunia Ja mysle ze dobrze kupic porzadne ladne lozeczko, ktore masz do 3-4 lat dziecka. JA wychodze z zalozenia, ze to moje pierwsze dziecko wiec Na tyle ile moge chce miec nowe rzeczy, po prostu mnie rowniez to cieszy. JA mieszkam w Irlandii a tu lozeczka sa bardzo drogie 300-400€ za dobre dobrej jakosci, wiec pewnie kupie uzywane a nowy materac. Teraz kupilam takie malenkie Na pierwszych kilka miesiecy, wlasnie uzywane, ale w stanie idealnym. Co do wozka to jestem zakochana w Stokke. Ogladalam go juz Na wszystkie strony i juz nie ma mowy by spodobal mi sie inny. Wygodny, stabilny a przede wszystkim funkcjonalny I dziecko siedzi wysoko. STOKKEÂŽ XploryÂŽ Stroller - Higher is better™ - YouTube
Stokke Xplory Winter Kit - YouTube

http://www.suwaczki.com/tickers/hkshrjjg6ng1odii.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina a ja mieszkałam od urodzenia w Katowicach później jak wyszłam za mąz z racji tego że mój mąż miał mieszkanie w Świętochłowicach przeprowadziłam się tam.

Jeżeli chodzi o wyprawkę to ja też prawie wszystko mam. Łóżeczko w stanie idealnym mam po Hani i również ciuszki. Wiadomo jak to jest przy pierwszym dziecku że jest wielki szał i kupowałam ciuszki na potęgę, wszystkie nowe a nawet w niektórych Hania nie chodziła za nim z nich wyrosła. Jedyne co muszę kupić to wózek i butelki. Jeśli chodzi o wózek to tylko mój kaprys bo tez mam po Hani ale mi się już nie podoba. A poza tym ma wstawki różowe a jak będzie chłopczyk to nie za bardzo.

http://s1.suwaczek.com/201305241762.png
http://s8.suwaczek.com/200707034865.png

Odnośnik do komentarza

Wydra płoz nie używałam, leżą. Mój syn to taka przylepa wolał sie bujać na moich rękach przytulony, niż w łóżeczku :) - taki mamin synuś :( Teraz dopiero przesypia całe noce w łóżeczku ale łóżeczko przystawiliśmy do naszego łóżka i uschnęliśmy jedną ścianę łóżeczka wiec rano młody wdrapuje sie do mnie i przytula.
Marzenka wzdęcia i zaparcia miałam w pierwszej ciąży, teraz jakoś to idzie :(, ale nie mam niestety żadnego pomysłu na to, trzeba dużo pełnoziarnistych produktów wcinać.

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Marzenka ja mam do tej pory zaparcia, i tak od czasu do czasu lepiej a potem znowu to samo:/ mnie pomagało jak jadłam dużo jabłek ( chociaż z drugiej strony powodują wzdęcia) i jogurt z Biedronki taki duży, pisze na nim 0 % tłuszczu i był śliwkowy.. Super sie sprawdzał:)

Co do wyprawki, wózków i łóżeczek to jestem w szoku że w większości już wszystko macie:) w tyle jestem jak nie wiem co.. Łóżeczka ani wózka niestety w spadku nie dostaniemy więc czekają nas zakupy. Myślę że faktycznie lepiej kupić i solidniejszy wózek i łóżeczko, bo to przecież inwestycja w dzidzię;) i na dość długi okres czasu do tego..

Ostatnio jakiś mam taki dziwny nastrój, że każde słowo, swoje czy czyjeś, rozpamiętuję w nieskończoność :( przejmuję się wszystkim i wszystko po milion razy analizuję.. Męczy mnie to strasznie i co gorsza jak sobie coś wkręcę, to przekłada się to na mój nastrój.. :( macie podobnie?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw49n73bkmmdftr.png

Odnośnik do komentarza

_Marzenka_
Dziewczyny macie może zaparcia lub wzdęcia?
Ja nie mogę sobie z tym poradzić, dieta nie pomaga a może macie jakieś skuteczne, sprawdzone sposoby?

Oj, ja mam z zaparciami problem. Tzn załatwiam się raz na 3-4 dni i to z wysiłkiem :( Faktycznie trzeba jeść owoce, warzywa i śliwki suszone, jak zapomnę raz czy dwa urozmaicić dietę tymi składnikami to jest tragedia.

Jasminaa, u mnie to pierwsze dziecko w rodzinie od ponad 25 lat będzie więc ja też niewiele mam. Tzn mam trochę ciuszków po koleżanki dziecku, 2 smoczki i termometr do wody. Wielkie zakupy mnie dopiero czekają. Nie mam ani mieszkania dostosowanego ani wózka ani łóżeczka...ale wg mnie jest dość wcześnie i można na luzaku się zabierać do stopniowego gromadzenia, ale nie denerwować się. To jeszcze 5 miesięcy!

Słuchajcie, ja się właśnie dziś rano najadłam strachu...w sumie stresa mam do teraz...Musiałam zamknąć taką szafkę a że ona jest wysoko, to zawsze podskakiwałam, żeby ją zamknąć, i ponieważ było rano i ja rano jestem zmulona strasznie to po protu odruchowo zapomniałam, że jestem w ciąży, wyciągnęłam się do góry i podskoczyłam i mnie zabolało w brzuchu- wtedy przypomniałam sobie, że nie powinnam była :/ Teraz siedzę i się denerwuję, że coś się stało Małemu, bo poczułam szarpnięcie i chwilowy ból. Wiem, ze może panikuję, ale wcześniej pamiętałam, żeby takich głupot nie robić a teraz mi sie nie udało. Siedze i czekam, aż poczuję bąbelki, żeby wiedzieć, że on/ona tam jest i nadal macha nogami...

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra rzeczywiście podskoki teraz niewskazane. Uważaj na siebie i na maluszka, Ty w strachu, ale mała/mały zapewne też :takwyszlo: Ja ostatnio nad ranem tak się "przerzuciłam" na bok, że aż ze strachu się poderwałam. Chyba jakieś koszmary senne miałam :neutral:

A teraz powolutku Was opuszczam i uciekam na wizytę :)

Miłego dnia :bye:

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0a1812vgov.png

07.03.2010 - 14tc.

Ewa :angel_star:, 22.01.2012 - 11tc. [*] Adaś :angel_sar:
Odnośnik do komentarza

Frojdel
Wydra płoz nie używałam, leżą. Mój syn to taka przylepa wolał sie bujać na moich rękach przytulony, niż w łóżeczku :) - taki mamin synuś :( Teraz dopiero przesypia całe noce w łóżeczku ale łóżeczko przystawiliśmy do naszego łóżka i uschnęliśmy jedną ścianę łóżeczka wiec rano młody wdrapuje sie do mnie i przytula.

A to dobrze wiedzieć, to pewnie się na jakies zwykłe łożeczko zdecyduję. Te z IKEI mają 2 wysokości mocowania materaca i mam nadzieję, że 2 starczą, żeby było wygodnie.

Anula_BW
Wydra rzeczywiście podskoki teraz niewskazane. Uważaj na siebie i na maluszka, Ty w strachu, ale mała/mały zapewne też :takwyszlo: Ja ostatnio nad ranem tak się "przerzuciłam" na bok, że aż ze strachu się poderwałam. Chyba jakieś koszmary senne miałam :neutral:

No kurczę nie pomyślałam, będę przytomniejsza następnym razem....Oby nic nie było, na razie nie za bardzo czuję aktywność Juniora, ale moze to jeszcze nie ten moment dnia, ja ruchy czuję bardzo słabo jeszcze więc muszę siedzieć bez ruchu, żeby je w ogóle poczuć. Mam nadzieję, że nic się nie stało, ale jestem durna :(

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel
Wydra nie powinno sie nic dziać, jeżeli nie plamisz i podbrzusze nie boli cały czas to powinno być wszystko ok, połóż sie na chwilkę i odpocznij, zjedz cos słodkiego to bąbelek sie odezwie :)

Dzięki. Nie plamię, stało się to koło 1.5 temu, będę się obserwować. Podbrzusze nie boli. Nie bardzo mogę leżeć, bo jestem w pracy ale sobie walnę nogi na stołek i siedzę przed kompem, więc wysiłku też nie ma. No nic, pewnie wszystko ok, ale wiecie jakie panikary się z nas robią w ciąży.

Chyba zresztą czuję delikatne 'stukanie' w podbrzuszu. To Ci ze mnie Matka, że takie hustawki funduje...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

hej:) widzę że pełną parą wyprawki juz szykują się...:) ja zluzowałam... stwierdzilam ze z miesiąc poczekam jeszcze... wczesniej kupilam sukienke z zary dla malucha ktory byl na 90% dziewczynka a okazał sie na 100% facecikiem małym:):) i nie wiem moze to przez to, to:)haha smieje sie ..oglądam na alegro różne rzeczy ale faktycznie wydatkowo jest niezle z tą wyprawką...

ja w sumie zaparc nie mam, wymiotów tez nie mialam.. u mnie caly czas problem z ta uroplasma w moczu..ale ginekolog stwierdzila ze poczekamy i bedziemy obserwowac...
ja za to nadal malo pije i apetyt jem tyle ile moge a wszyscy twierdza ze jak ptaszyna..

:) a maluszek kopie i kopie dosyć często:) przyjemne uczucie-może jakis mały bokser normalnie będzie...
a humory wiadomo wszystkie kobietki maja i te w ciąży i bez;) tylko w sumie w tym stanie kazdy przymyka oko na nasze humorska!!:)
buziaki i pozdrowienia dla wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza

wydra Ja też czasem robię dziwne rzeczy i za chwilę ich żałuję:) N. zaczynam się gdzieś spieszyć, i mam takie obroty i dopiero po chwili uświadamiam sobie, ze mi serce już wali i ja niemal biegnę:):) też to sobie wyrzucam..ale czasem nam się przecież zdarza..

chanel85 ja też zastanawiam się nad tym lewym bokiem.. staram się tak spać, ale czasem w nocy budzę się na prawym boku;/ TAk mi zwyczajnie wygodniej.. Ale coż...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bmg7ycikfl69g.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2xzdvnpt0jll4.png

Odnośnik do komentarza

Wydra teraz panikujemy, a jak urodzicie (chodzi mi o te dziewczyny które są pierworódkami, bo te które z nas maja już maluszki to o tym wiedzą) to zobaczycie dopiero co to jest strach - okropne uczucie!!!
Chanel co do spania to w ciąży wskazane jest spanie na lewym boku i żeby było wygodniej dobrze jest spać z poduszką miedzy nogami. Co do pozycji na prawym boku czy na plecach - w tych pozycjach uciskamy żyłę główną dolną która biegnie właśnie po prawej stronie kręgosłupa (ja tak mam że jak sie położę na plecach to odrazu słyszę swoje tętno). Ucisk tej żyły zaburza prawidłowe krążenie krwi - moze to powodować słabsze dotlenienie dzidzi, a u nas zawroty głowy, mroczki przed oczami, omdlenia itp. Co do spania na plecach to w I trymestrze można natomiast wraz z rozwojem ciąży i wzrostem macicy zaczynamy uciskać żyłę główną dolną oraz kręgosłup. Dlatego lekarze zalecają spanie na lewym boku, bo wtedy nie zaburzamy pracy również nerek a dzięki temu usuwamy toksyny z organizmu i stopy nie puchną - przynajmniej do III trymetru tak u mnie było :)
Ja śpie na lewej ale czasmi obracam sie na chwilke na plecy bo boli mnie bok, ale na krótko :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

wydra jako, że Lilka miała urządzany własny pokoik, to zdecydowałam się kupić i kołyskę i normalne łóżeczko. W kołysce spała z Nami w sypialni do ok. 4, 5 miesiąca życia, a potem przeniosła się do siebie do łóżeczka. Nam się przydała i pomogła - jak tylko Lilka się poruszyła, to zaczynała się kołysać i uspokajać.

Jasminaa ja właśnie wczoraj spięłam się z m, bo nie podobało mi się jak zareagował na moje słowa. Ale na szczęscie zdarza się to sporadycznie. Ale nerwa mam wtedy ogromnego - ogarnia mnie potwornie wielka złość:/

wydra tak jak Frojdel pisze, jak się nic złego nie dzieje (plamienie, mocne bóle brzucha) to wszystko ok. Mnie też zapomni się czasem, że jestem w ciąży i robię coś niewskazanego. Poprzednio jakoś bardziej przeżywałam ciążę - teraz zapewne z braku czasu, a w zasadzie poświęcaniem całej uwagi Lilce jest inaczej. Ale np. świadomie grałam w siatkówkę na PS3, gdzie troszkę podskakiwałam, ale robiłam to delikatnie, a nie szybko, spontanicznie.

chanel ja zawsze zasypiam na lewym boku, ale budzę się (czy to rano, czy w środku nocy) na plecach lub prawym boku. Nie dajmy się zwariować - ważne, że staramy się spać na lewym.

Gunia gratuluję! A widzisz, pisałam, że do wizyty lekarskiej napewno będziesz wiedziała jakie to piękne uczucie, gdy dzidzia się rusza:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do dziewczyn, które mają juz maluszki. Czy powiedziałyście już swoim pociechom, że będą miały siostrzyczkę lub braciszka.Jakie były reakcje?

Ja jeszcze powstrzymuje sie z wiadomością, bo Hania chyba oszaleje jak się dowie że będzie dzidziuś i obawiam sie że takie dziecko nie ma jeszcze takiego poczucia czasu i będzie bardzo przezywało. Jak narazie nie mam widocznego brzucha i mogę to ukryć ale z drugiej strony nie mogę się doczekać kiedy jej powiem - ile to będzie radości i szczęścia.

Ja w weekend mam 2 egzaminy, stresuję się bardzo ale mam cicha nadzieję, że jakoś pójdzie - trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam

http://s1.suwaczek.com/201305241762.png
http://s8.suwaczek.com/200707034865.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...