Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Amarosa - zdjec takich chudych brzuszkow powinni tu zabronic!!! Twoj w ciazy jest mniejszy niz moj przed ciaza!!! :((( sliczniutki, widac ze juz sie zaokragla;)

Jasmina - nie jestem lekarzem, ale nie dajmy sie zwariowac, jesz tyle ile potrzebuje twoj organizm, ja nie jestem szczupla, a tez nic nie przytylam nawet kg. wprawdzie jem mniej niz przed ciaza, ale nie bede w siebie wpychac. Dziecko i tak zabierze sobie to co mu potrzeba.

Frojdel - przeczytalam Twoj post I poszlam po lody!!! Polowy juz nie ma;(

Gunia113- Marcel bardzo ladne, a Szymonow jest bardzo duzo tak jak i Amelek.

Justina - auuuu jaki piekny brzusio!!! Gladziudki!

Czy ktos wie w ktorym miejscu w 19 tygodniu jest dzidzia??? Nie wiem gdzie mam ja sie starac wyczuc.

http://www.suwaczki.com/tickers/hkshrjjg6ng1odii.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję pieknych brzuchów wszystkim Paniom! Mnie trochę nie było bo miałam poważne wyzwanie z mężem, kupiliśmy nasz pierwszy samochód, musieliśmy po niego az do Poznania jechać. Ale jest wypaśny ten samochód, duży, pancerny (taki SUV jakby trochę) i juz nie mogę się doczekać, aż sama będę mogła go prowadzić (na razie robię prawo jazdy, idzie mi dość mało spektakularnie ale cóż, najwyżej dokupię jazd). Mam czas do czerwca :-)

Marcelinna, bardzo sie ciesze, że się udało i znów jesteś przy nadziei, dużo powodzenia Ci życzę!

Ja utyłam na pewno z 4 kg, nie ważyłam się juz z 3 tygodnie, trochę się boję. 4 kg było przed kilkoma tygodniami. Wprawdzie sobie nie załuję i tak jak któraś z Was pisała, przed ciążą byłam wiecznie na diecie i sobie omawiałam, teraz mój organizm chyba odbija sobie....i odkłada, bo na bank to nie jest wszytko stricte ciążowe, Maleństwo może z 200 g ważyc.

A ja dzisiaj chyba po raz pierwszy poczułam ruchy Maluszka. Nie byłam pewna czy to to, ale chyba tak. Takie jakby lekkie trącanie palcem w podbrzuszu, ale bardzo delikatne, takie plim plum, jakby małe banieczki, trochę takie mruganie jakby- strasznie ciężko to opisać. Nie wydaje mi się, ze to gazy. Myślicie, że to już to?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Justina śliczny brzusio taki okraglutki mój to przy twoim na chorego wyglada :(( ja dużo cwiczylam kiedyś jednak od roku musiałam przestać bo miałam poważny uraz kręgosłupa w dolnym odcinku aż mi noga prawa dretwiala. A przy 2 ciazy zapewne bede miała taki domek dla dzidziulka większy i okraglejszy :))

Lody to jadlabym na okrągło :))))

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Selits dzidzia jakoś w 5-6 cm poniżej pępka sie zaczyna ja jak polacze kciuki i palce wskazujące w pionie dłoni i zlaczone w ten sposob palcami rozloze na brzuszku kciuki mając na wysokości pępka to pod lapkami dzidzie czuje bardzo wyraźnie

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Wydra ja te pierwsze ruchy bym wlasnie porownala do malych banieczek:smile_move: Gratuluje:brawo:

Amarosa w pierwszej ciazy mialam mniejszy brzuch a tu szybko sie zaokraglil, w pracy musialam ukrywac pod luznymi ciuchami, bo dopiero powiedzialam po 12tc, a potem sie smiali ze nie mialam brzucha a jak pochwalilam sie wiadomoscia nagle wyskoczyl :D

Odnośnik do komentarza

Jak ja wam zazdroszcze tych bombelkow i ruchow malych glizdek;) przez brak jakichkolwiek objawow ciazy plus nawet brak przybierania na wadze zaczynam znowu watpic, czy nadal jestem w ciazy. Na kazdym scanie pytam z niedowierzaniem, czy dzidzius nadal jest w srodku. To fakt, ze czas leci i wikszosc z nas ma juz 5 mc czyli jestesmy juz za polmetkiem....ale nie moge sie juz doczekac mojej dzidzi. Wy tez tak macie? Czy tylko ja licze dni i godziny?;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hkshrjjg6ng1odii.png

Odnośnik do komentarza

Selits
Jak ja wam zazdroszcze tych bombelkow i ruchow malych glizdek;) przez brak jakichkolwiek objawow ciazy plus nawet brak przybierania na wadze zaczynam znowu watpic, czy nadal jestem w ciazy. Na kazdym scanie pytam z niedowierzaniem, czy dzidzius nadal jest w srodku. To fakt, ze czas leci i wikszosc z nas ma juz 5 mc czyli jestesmy juz za polmetkiem....ale nie moge sie juz doczekac mojej dzidzi. Wy tez tak macie? Czy tylko ja licze dni i godziny?;)

Ja mam tak samo jak Ty, chciałabym żeby te miesiące jak najszybciej przeleciały, po problemach na początku ciązy cały czas mam obawy czy wszystko jest w porządku choć czuję maleństwo i to bardzo intensywnie. Brałam do 19 tc Dufaston więc czułam sie pewniej a po przestaniu cały czas odczuwam lęk i obawę. Czas odliczam od jednej wizyty u lekarza do drugiej niestety dopiero ide 4 lutego.

Pewnie większość z Was mnie juz nie pamięta lub niektóre z Was mnie wogóle nie zna ale jestem na forum prawie codziennie i czytam na bieżąco. Niestety cały czas cierpię na brak czasu dom, studia (teraz sesja) a poza tym cały czas jestem zmęczona i nachetniej bym caly czas spała.

Pozdrawiam Wszystkich

http://s1.suwaczek.com/201305241762.png
http://s8.suwaczek.com/200707034865.png

Odnośnik do komentarza

Marzenka gdzie mieszkasz widzę pod avatarem Okolice Katowic :)
Nie martw się brakiem ruchów, może masz tak jak ja że czuje bardzo delikatnie lub w ogóle, od dwóch dni napina mi sie macica i wiem ze to dzidzia tam buszuje, raz poczuje ruchy a innym razem nic.
Brakuje mi tego przemieszczania sie maluszka, też czasami się jak Selits jakbym nie była w ciaży, gdyby nie ból podbrzusza i duży brzuch to pewnie bym nie zauważyła :D
Selits żadna z nas raczej nie bedzie wiedzieć gdzie dokładnie jest dzidzia tzn po której stronie, ja czuje dzidzie od początku po prawej stronie, swojego pierwszego syna czułam cały czas po lewej. To chyba zależy gdzie jajeczko sie zagnieździło, ale to można mówić o początkach bo później gdy dzidzia jest coraz większa to czuć ja w całym brzuchu jedynie nóżki albo na dole albo na górze albo po lewej albo po prawej tronie :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Króciutko wspomnę o wczorajszej wizycie, a to dlatego, że naprawdę była jakaś krótka, choć to USG połówkowe to wszystko trwało 5 min ... hmmm dziwne. Najważniejsze, że wszystko w porządku i prawidłowe dla tego tygodnia ciąży. Maluszek (potwierdzone, że to płeć męska) jest starszy o tydzień, zresztą na poprzednich badaniach USG też tak było, a termin z USG na 31 maja. Co do długości i masy płodu to tylko usłyszałam, że tak jak powinno być, może przy odbiorze wyniku u lekarza prowadzącego będzie jakiś szczegółowy opis. Co do zdjęć to też muszę przyznać, że słaby z tego lekarza fotograf :/

Jutro wizyta, więc trzymam się tego, że jest dobrze. :smile_jump:

Rozmyślałam długo nad Szkołą Rodzenia i zdecydowałam, że wykorzystam miło swój wolny czas i zapiszę się. Tak więc od 11 lutego zaczynamy wraz z mężem zajęcia w takiej Szkole (nieodpłatnie) :) Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia, uczęszczała na takie zajęcia i uważa, że są potrzebne przyszłym mamom?, Czy pomagają w porodzie?

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0a1812vgov.png

07.03.2010 - 14tc.

Ewa :angel_star:, 22.01.2012 - 11tc. [*] Adaś :angel_sar:
Odnośnik do komentarza

Marzenka ja w Tychach, dwa różne kierunki ale okolice Katowic :)
Anula super że wszystko z maluszkiem w porządku, dziwne to USG połówkowe, ale miałaś cos w stylu prenatlanego czy zwykłe USG?? U mnie zwykłe USG trwaja dłużej niż Twoje połówkowe, a prenatalne to minimum 30 min.

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Hej, czy Wy już serio zaczęłyście gromadzić jakieś akcesoria/ubranka dla malucha? Bo pamiętam, że kiedyś któraś pisała, że zamówiła już butelki. Ja też bym bardzo chciała już coś kupić, ale mam cały czas obawy, że to jeszcze za wcześnie. Może wzięło mi się to z tego, że jak jakieś 2 tygodnie temu byłam z chłopakiem na zakupach i zaszliśmy do H&M na dziecięcy to bardzo chciałam już kupić chociaż jakieś body dla noworodka ale on stwierdził,że nie, że za wcześnie, kupimy wszystko na raz na początku maja. Nie wiem czy on boi się jakiś przesądów czy że jeszcze może być coś nie tak.. Nie pytałam się, temat się urwał, bo oczywiście puściłam focha (teraz to norma). A może dziewczyny, które mają już dziecko podpowiedzą kiedy kupiły wózek? Bo ja już mam wytypowany (Navington Corvet - może coś o nim wiecie, macie jakieś opinie) Albo czy koniecznie trzeba zakupić koszulę do porodu Koszula do porodu / karmienia z rozwiązywanym dekoltem *róşowa* :: Pierwsza-Wyprawka PL czy to szpital zapewnia, czy bez sensu kupować? Co do szkoły rodzenia to my zamierzamy zacząć chodzić jakoś w połowie lutego. Znajoma, która jest teraz w 22 tygodniu już chodzi. Może dzięki temu będę bardziej oświecona do takich błahych ale też ważnych spraw jak np koszula do rodzenia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmkgzh8xz8.png

Odnośnik do komentarza

Marzenka, Frojdel to ja mieszkam pośrodku:) W Katowicach. Mąż urodził się w Tychach, ja z kolei w Świętochłowicach:)

Anula najważniejsze, że wszystko ok. Co do SR to pamiętam, że była już poruszana ta kwestia. Napiszę więc krótko - uważam, że warto chodzić i to nie ze względu na uczenie się np. oddychania, czy karmienia piersią, bo to do praktyki nijak się ma, ale chociażby ze względu na mile spędzony czas, aby się czegoś w teorii dowiedzieć. W porodzie pomagają ewentualnie pozycje, które były ćwiczone, ale wsumie i takie info można znaleźć w necie.

Daria co do wyprawki to lepiej jednak rozłożyć to w czasie, bo jednak są to spore koszty. Ja wózek zamawiałam pod koniec stycznia - dokładnie chyba 31 (termin miałam na 27 maja), ale one są robione na zamówienie i czeka się minimum 8 tygodni. Ekspedientka jednak mówiła, żeby lepiej 3 miesiące wcześniej zamówić i dobrze, że się posłuchałam, bo odebrałam go kompletny na ok. tydzień przed porodem.
Co do koszuli, to jak najbardziej potrzebna. O ile dobrze pamiętam chyba w ostatniej chwili kazali mi się przebrać w koszulę szpitalną. A tak to w I fazie porodu się przydała, potem podczas pobytu w szpitalu - ja miałam napewno dwie sztuki takich do karmienia i jedną normalną.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina super :) mieszkamy blisko siebie :)
Daria ja wózek kupiłam w lutym a rodziłam w sierpniu, tak jak pisze Mamalina rozłóż zakupy na raty :) ja wózek kupiłam szybko bo był najdroższy, później kupowałam ubranka co byłam w sklepie i była jakaś promocja to kompletowałam, na koniec w czerwcu kupiłam łóżeczko materac lateksowy i pościel :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel

Anula super że wszystko z maluszkiem w porządku, dziwne to USG połówkowe, ale miałaś cos w stylu prenatlanego czy zwykłe USG?? U mnie zwykłe USG trwaja dłużej niż Twoje połówkowe, a prenatalne to minimum 30 min.

Frojdel ja mało co widziałam, ale mój mąż bacznie obserwował co tam na monitorku lekarz wyświetlał. Mąż nagrał krótki filmik z tego USG. Zbadana została czynność serca co zresztą ja sama słyszałam, główka, kręgosłup i jeszcze kilka narządów wew. i to tyle a no i pokazany siusiaczek (foto nr 2 ze wskazaniem strzałeczką). Lekarz dokonał pomiarów tj.: BPD - wymiar dwuciemieniowy główki (szerokość główki od ciemienia do ciemienia), HC - obwód główki, FL - długość kości udowej i chyba CRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa (odległość między główką a kością ogonowa), ale tego nie jestem pewna, bo obraz lekko zamazany jest. Jutro odbiorę opis może coś więcej będę wiedziała, ale czuję, że to badanie zostało wykonane zbywalczo i jak dla mnie chyba mało profesjonalnie. Mam takie wrażenie po badaniu z 16 tc. gdzie wszystko trwało ok 20 min. i wyszłam w pełni usatysfakcjonowana ... hmmm tylko wtedy było to prywatnie a teraz państwowo. Poza tym byłam pewna, że badanie połówkowe trwa dłużej, a nie 5 min ... już sama nie wiem, jutro muszę podpytać czy zostało wykonane właściwie. ::(:

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0a1812vgov.png

07.03.2010 - 14tc.

Ewa :angel_star:, 22.01.2012 - 11tc. [*] Adaś :angel_sar:
Odnośnik do komentarza

Anula rzeczywiście zdjęcia kiepskiej jakości u mnie nawet jak dziecko sie szybko ruszało to lekarz tak długo robił az zrobił w miarę najlepsze. Ja na prenatalne chodzę zawsze prywatnie 200zł i badanie trwa 30min minimum wszystko dokładnie sprawdzone z kolorowymi przepływami, do gin też prywatnie 130zł i co miesiac lekarz sprawdza czy nadla chłopczyk, jak sie ma serduszko, czy jest prawidłowo zbudowane czy sie nic nie dzieje i słuchamy, gdzie jest pęopwina, jak przepływy w pempowinie, oczywiscie wymiary ciemieniowo-siedzeniowa, główki i kości udowej itp.

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Daria JA ubranka kolekcjonuje juz od ponad roku: wszystkie wyprzedaze z Naxta, Benettona, Zary itd kupilam ubranka o 50-75% taniej. Obecnie mam wszyskie potrzebne ubranka do 12-18 mc:) ciesze sie ze Nie zostawialam wszystkiego Na ostatnia chwile bo dzieki temu mysle ze zaoszczedzilam. Lozeczko kupilam Na razie malutkie to do 5-6 mc I je kupilam uzywane. Teraz odkladam Na wozek, a ten kosztuje majatek wiec pewnie zamowie go dopiero w marcu.

http://www.suwaczki.com/tickers/hkshrjjg6ng1odii.png

Odnośnik do komentarza

Seltis A jaki wybrałaś wózek??

JA pomalutku też zbieram potrzebne rzeczy.. Ale muszę chyba troszkę tempo podkręcić:) Zastanawiam się teraz nad łóżeczkiem. Moja szwagierka chce nam dać po swojej córeczce. MA takie zwykłe łóżeczko ze szczebelkami.. A mi zawsze marzyło się takie w tym stylu: Łóżeczko TOMI XII XIV z szufladą ochraniacz GRATIS (2939772675) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i nie wiem teraz co robić.. z jednej strony wobec tylu wydatków może dobrze byłoby kilka stówek zaoszczędzić.. z drugiej strony to moje pierwsze ale mam nadzieję, nie ostatnie dziecko więc to inwestycja... A Wy kupujecie łóżeczka czy może też macie coś "dostać w spadku"?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bmg7ycikfl69g.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2xzdvnpt0jll4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...