Skocz do zawartości
Forum

Witam. Jestem nowa i z problemem ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowa i szukam pewnych porad, myślę że mój pościk jakoś mi wyjdzie:36_2_25:

Otóż około 3 tygodni temu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia i po prostu koniec był w ,środku' . około nie całych dwóch tygodni robiłam test ciążowy z ,Apteo' który daję ponoć 99% pewności czy jest czy nie ma.
Po teście wyszła jedna kreseczka.
a objawy mam następujące :
mam wzmożony apetyt, chwytam sie wszystkiego co napotkam .
bardzo często mam ochotę na coś słodkiego.. szczególnie wieczorami, i to już nie jest taka ochota jak wcześniej .. że jak nie ma słodkiego to mi jakoś przechodzi.
Tylko teraz jak mnie najdzie to sprawdzam po wszystkich szafkach czy czegoś nie ma albo pytam po kilka razy domowników czy oni czegoś nie mają , jeśli nie mają.. to cholernie zaczynam się wkurzać o głupią słodkość której akurat w danej chwili nie ma.
następną objawom jest.. uczucie nudności. Czasem w dzień i czasem rano.
Wstaje.. pochodzę chwile po domu.. i przychodzi to uczucie.... aczkolwiek nie zdarzyło mi się wymiotować .
Ogólne z objawów to osłabienie..
Nic mnie nie cieszy, chęci do pracy , szkoły = 0
czynności w domu , tym bardziej.
nawet do zwykłego malowania paznokci nie mam już chęci.
Jedyną czynnością którą wykonuję prócz chodzenia do szkoły.. jest spanie,leżenie bądź komputer.
Co do spania... to też mega się to zmieniło..
Przyjście ze szkoły, od razu łóżko i spanko = prześpie trochę, dwie, trzy godziny przerwy i później na nowo sen.. i tak do 6 rano .Mimo tyle snu nie wysypiam się.. wcale , cały czas chodzę śpiąca , zła i wszystko mnie nudzi.. (Czytać mam wszystko w dupie)
Zmiany nastrojów .. no to z tym mam jazdę.
Zwykłe chodzenie po sklepach gdzie kiedyś mogłam chodzić godzinami,
teraz zaczyna mnie denerwować.
Sytuacja teraz u mnie częsta..
Idę z koleżanką pochodzić po sklepach.. mija niespełna 5 minut.. i zaczyna mnie nudzić chodzenie od stoiska do stoiska.. i marudzę .. ,,Duszno mi, nogi mnie bolą, mój pęcherz nie wytrzyma, ciężka torba'' ,,nie ma nic ciekawego'' ,,pospiesz się bo nie chce mi się tyle chodzić'' tak to jest moje nie całe marudzenie.. ale większość tego..
Wychodzenie.. z domu= nie ma mowy, jeśli idę to tylko do lekarza ustalić wizyte..
do szkoły i spowrotem i na tym się kończy bo w końcu spanie ważniejsze.
Zmiany nastrojów są najgorsze.. raz jest dobrze.. a za chwilę jest tak że mogłabym pozabijać wszystkich znajdujących się wokół mnie .(zaczynam kląć, wyzywać, bardzo dużo rzeczy mnie denerwuje tak samo jak i ludzie)

Zauważyłam jeszcze ostatnio pojawiającą się gorączkę ..
raz w nocy i po południu.. bądź napad na słodkie (akurat w dzisiejszym przypadku)
Śpie.. wszystko jest ok, nagle się budzę.. zmierzam ku lodówce po to tylko żeby nażreć się trochę kremu czekoladowego , przepić colą i wrócić spokojnie do łóżka i pójść spać.

Sprawy fizjologiczne..
Czasem zaparcia..
Czeste oddawanie moczu
i dziwne uczucie które zaczyna mnie denerwować..
Oprozniajac swój pęcherz.. za chwilę mam uczucie.. gdyby znów był pełny , wracam do poprzedniej czynności... ,pusto'

sprawa okresu.
ostatni okres.. około 16 Sierpnia , następny powinnam dostać około 8 września i nadal nic.

i bardzo wstydliwa sprawa iż.. ,wejście do pochwy' tak jak odczuwam.. od jakiegoś czasu zaczyna piec bądź jest to nie przyjemne swędzenie.
Dodam że dbam o higienę całego ciała i najbardziej miejsc intymnych.. więc nie wiem skąd te objawy.. bo na pewno nie zostałam niczym zarażona.

Prócz tego.. jestem osobą puszystą.. mimo tego zrobiłam się całkiem pełna na buzi i czuje że lekko przybrałam na wadzę .

Jutro po raz pierwszy idę do ginekologa..
I chciałabym Drogie Forumowiczki żebyście odpowiedziały mi czy moje opisane objawy mogą być pierwszymi symptomami ciąży .. bądź to tylko mogą być zwykłe zmiany.

I czy ginekolog na pierwszej wizycie może określić ciąże czy musi minąć trochę czasu.

Wiem pościk wyszedł troszkę nie składniowo ;)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze,ciąża nie wykluczona,ale musisz powtórzyc test albo czekać na wizytę u ginekologa.Moga to też być jakieś zabużenia organizmu,jak piszesz jesteś trochę puszysta i stąd też mogą byc zaburzenia snu,nastroju i jedzenia itd.Ale jak pisałam wizyta u lekarza wszystko wyjaśni.
A co do pieczenia i swędzęnia,to najprawdopodobniej masz infekcję pochwy.Pewnie lekarz zaleci ci jakies specyfiki,typu Clotrimazolum w postaci globulek dopochwowych i maści,i objawy minął.Podczas stosowania proponuje też kurację maścią dla partnera...U nich takich infekcji czasami nie widać bo mają narząd płciowy na wierzchu a nie tak jak my w środku ale lekarze zalecaja kurację dla obu partnerów.Unikniesz ewentualnych nawrotów choróbska.Zapytaj o wszystko lekarza to ci doradzi najlepiej.
pozdrawiam.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza

witaj!

Powtórzyłabym test za jakiś czas, np w przyszłym tygodniu. jeśli okres nie przyjdzie poszłabym do lekarza.
Objawy jak najbardziej mogą być ciążowe, ale i nieciążowe tylko zaburzeń hormonalnych.
Uzbrój się jeszcze w cierpliwość, powtórz test albo idź zrób badanie z krwi, daje większą pewność niż płytki.
Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza

nie do końca mogę zrozumieć w jakim okresie cyklu współżyłaś. 3 tygodnie temu,to jest po 8 września kiedy miałaś już spóźnioną @...
Myślę, że to jakieś zaburzenia hormonalne albo stres związany z cała sytuacją, ale nigdy nic nie wiadomo.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Agnieszka78K
nie do końca mogę zrozumieć w jakim okresie cyklu współżyłaś. 3 tygodnie temu,to jest po 8 września kiedy miałaś już spóźnioną @...
Myślę, że to jakieś zaburzenia hormonalne albo stres związany z cała sytuacją, ale nigdy nic nie wiadomo.

Tak obliczyłam to wszystko i wyszło mi że od 2 do 12 września były dni nie płodne a od 13 do 16 ,prawdopodobnie nie płodne' z czego 13 miał być @

obliczałam to przez kalkulator dni płodnych i nie płodnych...

bo jakoś nie mogę się w tym połapać

Odnośnik do komentarza

Objawy jakie opisujesz mogą być spowodowane czymkolwiek, w tym stresem związanym z niepewnością czy jesteś w ciąży (czasem kobiety sobie niejako "wmawiają" objawy lub baczniej obserwują swój organizm i zauważają rzeczy, do których do tej pory nie przywiązywały wagi). Napady głodu czy ochoty na słodkie mogą być spowodowane stresem lub PMS - w tak wczesnej ciąży organizm raczej nie domaga się dodatkowych kalorii. Nie zaszkodzi zrobić ponownie testu - może jakiejś innej firmy, nawet dwa różne. Wizyta u lekarza tez jest wskazana, tym bardziej, że odczuwasz dyskomfort w strefach intymnych.

Odnośnik do komentarza

Coś tak lekko ci ten problem.Dałam sobie i coś nie tak!To raczej nie było wyjście do sklepu po chlebek.A tu,może ciąża,może rzeżączka,może HIV.Chciałaś się pochwalić że już używasz?To wszyscy robią dziecinko tylko jest to sprawa intymna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...