Skocz do zawartości
Forum

Zabrany zasiłek rodzinny przez MOPS


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc!zostal mi przyznany zasilek z tyt,samotnego wychowywania dziecka ktory byl jedynym moim dochodem.Pobieralam go przez rok i w pozniejszym czasie wnioslam sprawe o alimenty zgdzie zostaly mi zasadzone w kwocie 400,ojciec ma odebrane prawa.wowczas MOP dopatrzyl sie ze zasilek na dziecko mi sie nie przysluguje i musze zrociic kwote 3000 wraz z odsetkami ktore caly czas narastaja..obecnie od 4 mies nie otrzymje zasilku rodzinnego w kwocie 68.poniewaz zdaniem MOP musza uregulowac dlug pobranego wczesniej zasilku..Czy maja prawo wstrzymac zasilek rodzinny na dziecko?I dlazego przyznaja zasilek samotnej matce a pozniej dopatruja sie winy,ja sama nie prosilam sie o pieniadze,a skoro otrzymywalam jasne pobieralam.dlaczego oni wczesniej nie powiadomili mnie o tym ze mi cos nie przysluguje?tylko teraz zabrali zasilek rodzinny i beda sciagac az do kwoty 3000?czy maja takie prawo?

Odnośnik do komentarza

marcia66
Prosze o pomoc!zostal mi przyznany zasilek z tyt,samotnego wychowywania dziecka ktory byl jedynym moim dochodem.Pobieralam go przez rok i w pozniejszym czasie wnioslam sprawe o alimenty zgdzie zostaly mi zasadzone w kwocie 400,ojciec ma odebrane prawa.wowczas MOP dopatrzyl sie ze zasilek na dziecko mi sie nie przysluguje i musze zrociic kwote 3000 wraz z odsetkami ktore caly czas narastaja..obecnie od 4 mies nie otrzymje zasilku rodzinnego w kwocie 68.poniewaz zdaniem MOP musza uregulowac dlug pobranego wczesniej zasilku..Czy maja prawo wstrzymac zasilek rodzinny na dziecko?I dlazego przyznaja zasilek samotnej matce a pozniej dopatruja sie winy,ja sama nie prosilam sie o pieniadze,a skoro otrzymywalam jasne pobieralam.dlaczego oni wczesniej nie powiadomili mnie o tym ze mi cos nie przysluguje?tylko teraz zabrali zasilek rodzinny i beda sciagac az do kwoty 3000?czy maja takie prawo?

przykro mi -ale jest to zgodne z prawem
nie znajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności karnej
we wniosku masz jasno napisane,że to Ty musisz powiadomić MOPS o wszystkich zmianach !!!
zasiłek na dziecko będzie ci przysługiwał ,bo dochody nie przekroczą kryterium przyznania.
jednak zasiłek dla samotnej matki przysługuje jak ojciec jest nie znany i nie płaci alimentów na dziecko.idz do mopsu i dokładnie wyjaśnij sprawe
ile czasu pobierałaś jednocześnie zasiłek dla samotnej matki i alimenty?

Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka

Należy się samotnej matce, jeżeli alimenty na rzecz dziecka nie zostały zasądzone, ponieważ ojciec dziecka nie żyje lub jest nieznany. Dodatek ten wynosi 170 zł na dziecko zdrowe i 250 złotych na dziecko niepełnosprawne. Przysługuje na co najwyżej dwoje dzieci przy dochodzie nie wyższym niż 504 złote netto na osobę w rodzinie (583 złote na osobę w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym)

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

Zgodzę się z Agusią,miałam podobną sytuację 8 lat temu,z tym że mnie kobieta z MOPSu,która się wówczas nami "opiekowała" poinformowała o wszystkim i nie musiałam na szczęście oddawać kasy.
Pieniądze z MOPSu które pobierałaś razem z przyznanymi alimentami musisz oddać.Zapytaj się o możliwość rozłożenia na raty,zapewne wtedy też odblokują ci wypłatę rodzinnego.
I na przyszłość-trzeba się 100 razy pytać babeczek zza biurka o tym co ci przysługuje...

Odnośnik do komentarza

agnieszkab31
Zgodzę się z Agusią,miałam podobną sytuację 8 lat temu,z tym że mnie kobieta z MOPSu,która się wówczas nami "opiekowała" poinformowała o wszystkim i nie musiałam na szczęście oddawać kasy.
Pieniądze z MOPSu które pobierałaś razem z przyznanymi alimentami musisz oddać.Zapytaj się o możliwość rozłożenia na raty,zapewne wtedy też odblokują ci wypłatę rodzinnego.
I na przyszłość-trzeba się 100 razy pytać babeczek zza biurka o tym co ci przysługuje...

ok..rozumiem moze fakt nie nalezal mi sie zasilek z tyt.samotnego wychowywanie.jednak w chwili skladania wniosklui nie mialam zasadzonych alimentow.ok juz to pomijam glownie chodzi mi o to czy MOPS moze zabrac zasilek rodzinny by z tego splacac ten nienaleznie pobrany zasilek z tyt.wychowywania dziecka???przeciez to zasilek na dziecko.ja niestety nie mam dochodow procz alimentow wiec jeszcze dodatkowo zabrali mi zasilek rodzinny na dziecko by uregulowac kwote zasilku na samotne wychowywanie,,Ja niestety nie mialam takiego szczescia bo nikt mnie nie poinformowal ze mi sie to nie przysluguje:(

Odnośnik do komentarza

marcia66
agnieszkab31
Zgodzę się z Agusią,miałam podobną sytuację 8 lat temu,z tym że mnie kobieta z MOPSu,która się wówczas nami "opiekowała" poinformowała o wszystkim i nie musiałam na szczęście oddawać kasy.
Pieniądze z MOPSu które pobierałaś razem z przyznanymi alimentami musisz oddać.Zapytaj się o możliwość rozłożenia na raty,zapewne wtedy też odblokują ci wypłatę rodzinnego.
I na przyszłość-trzeba się 100 razy pytać babeczek zza biurka o tym co ci przysługuje...

ok..rozumiem moze fakt nie nalezal mi sie zasilek z tyt.samotnego wychowywanie.jednak w chwili skladania wniosklui nie mialam zasadzonych alimentow.ok juz to pomijam glownie chodzi mi o to czy MOPS moze zabrac zasilek rodzinny by z tego splacac ten nienaleznie pobrany zasilek z tyt.wychowywania dziecka???przeciez to zasilek na dziecko.ja niestety nie mam dochodow procz alimentow wiec jeszcze dodatkowo zabrali mi zasilek rodzinny na dziecko by uregulowac kwote zasilku na samotne wychowywanie,,Ja niestety nie mialam takiego szczescia bo nikt mnie nie poinformowal ze mi sie to nie przysluguje:(

niestety tak jest,jeśli masz dług w mopsie za nienależnie pobrane zasiłki,dokąd nie spłacisz długu -zabierają ci świadczenia,a w sumie świadczenie masz,tylko idzie ono na poczet długu
fakt-pracownica powinna cie uświadomić-jednak nie jet to obowiązkiem
wraz z decyzją dostajesz warunki przyznania zasiłku i trzeba dokładnie wszystko przeczytać....szkoda mi ciebie-jednak nic się nie da już teraz zrobić

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Ulla
to faktycznie przykre co ciebie spotkało ale dobrze że jest Agusia z nami na forum któa wszystko dokłądnie wyjaśniła, mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie.

dzieki wam dziewczyny za pomoc,choc naprawde to dla mnie dziwne ze pierw mi przyznali zasilek a pozniej ze mi sie nie przysluguje..to przeciez oni powinni jakos informowac,a nie wychodza takie problemy bo ologiczne ze czlowiek nie zna sie na przep[isach itp..ale najgorsze jest to ze pobieraja pieniadze "zasilek rodzinny"na dziecko..chyba tak nie powinno byc:(co za sprawiedliwosc w tym naszym krauj:(

Odnośnik do komentarza

z tego co rozumiem to nie przysługuje Ci odkąd masz przyznane alimenty, więc przyznali Ci bo zasługiwałaś, bo nie miałaś alimentów, ale w momencie kiedy dostałaś alimenty powinnaś zaprzestać pobierać ten zasiłek. a to,że zabierają pieniądze z przyznanego na dziecko zasiłku rodzinnego, to zmniejszają Ci dług o to.
Mam nadzieję, że poradzisz sobie z tą sprawą!!

Odnośnik do komentarza

tak jak napisała kamilka893 spróbój napisać pismo,wyjaśnić
tylko i tak musisz ten dug spłacić,a dokąd nie spłacisz wszystkiego rośną odsetki

też uwarzam,że urzędnicy za mało pomagają zwykłym ,nieznającym sie ludziom
ale oni pewnie nie wiedzieli,że te alimenty zostały Ci przyznane i że je pobierasz,sąd takich informacji sam do mopsu nie wysyła

sama w tamtym roku oddawałam kasę-na szczęście tylko 400 zł,ale sama się zorientowałam ,że może coś być nie tak i poleciałam ich wypytać .pracodawca zamiast ekwiwalent urlopowy wypisał mi urlop(dla pracodawcy żadna różnica)-dla mopsu już różnica istotna-będąc na urlopie wypoczynkowym nie mogłam pobierać dodatku za przebywanie na urlopie wychowawczym,ponieważ pracodawca mi go zawiesił na czas urlopu wypoczynkowego ....zamieszanie w papierach a ja byłam 400 stówy do tyłu .kasą też mi potrącali z rodzinnego

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

mam podobna sytuacje. Rowniez niezgodnie z prawem pobralam zasilek samotnej matkiti teraz opieka zabiera mi rodzinne. teraz jestem w ciazy i chce po urodzeniu pobrac zasilek z tyt urodzenia dziecka i becikowe. Czy opieka mimo ze mam dlug moze mi zabrac te pieniadze? Czy wrazie czego moze je pobrac moj chlopak z ktorym jeszcze nie mam slubu? Czy jemu takze zabiora?

Odnośnik do komentarza

ania900204
mam podobna sytuacje. Rowniez niezgodnie z prawem pobralam zasilek samotnej matkiti teraz opieka zabiera mi rodzinne. teraz jestem w ciazy i chce po urodzeniu pobrac zasilek z tyt urodzenia dziecka i becikowe. Czy opieka mimo ze mam dlug moze mi zabrac te pieniadze? Czy wrazie czego moze je pobrac moj chlopak z ktorym jeszcze nie mam slubu? Czy jemu takze zabiora?

wydaje mi się,że jak Ty złożysz to mogą zabrać...lepiej by ojciec dziecka złożył wniosek
zawsze możesz zapytać w mopsie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

MarciaTEż moim zdaniem warto napisać odwołanie, w decyzji, którą dostałaś jest napisane gdzie sie odwołać za pośrednictwem Mopsu do kolegium odwoławczego, a jak decyzję podtrzymają, to napisać podanie o rozłożenie tej spłaty nienależnie pobranego świadczenia na raty.Bardzo współczuję, to kolosalna suma, ale faktycznie na pewno podpisywałaś oświadczenie o odpowiedzialności karnej, ze zobowiązujesz się do powiadomienia o zmianach, które nastąpią w Twojej sytuacji .

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ania900204
mam podobna sytuacje. Rowniez niezgodnie z prawem pobralam zasilek samotnej matkiti teraz opieka zabiera mi rodzinne. teraz jestem w ciazy i chce po urodzeniu pobrac zasilek z tyt urodzenia dziecka i becikowe. Czy opieka mimo ze mam dlug moze mi zabrac te pieniadze? Czy wrazie czego moze je pobrac moj chlopak z ktorym jeszcze nie mam slubu? Czy jemu takze zabiora?

wydaje mi się,że jak Ty złożysz to mogą zabrać...lepiej by ojciec dziecka złożył wniosek
zawsze możesz zapytać w mopsie
Właśnie-lepiej idź do nich i zapytaj co i jak, a może macie darmowe dyż€ry prawnika w mops czy pcpr, z reguły to standard, wejdź na ich bip np bip pcpr i nazwa twojego miasta i może bedzie czy jest i kiedy przyjmuje, albo zadzwoń i zapytaj.Powodzenia

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

MAM PYTANIE:W LATACH 2012/2013 UTRACILIŚMY PRAWO DO ZASIŁKU RODZINNEGO,POWODEM UTRATY BYŁ WYSOKI DOCHÓD MĘŻA. Z TEGO TEŻ POWODU NA ROK 2014 NIE SKŁADALIŚMY WNIOSKU.MĄŻ STRACIŁ PRACĘ 11,04,2014.CZY MOŻEMY SIĘ PONOWNIE STARAĆ O ŚWIADCZENIA RODZINNE .PROSZĘ O POMOC!

Odnośnik do komentarza

aby starać się o świadczenia składasz wniosek za rok poprzedni. Czyli jeśli chcesz pobierać świadczenia w 2014 roku musisz wykazać dochody bądź ich brak z roku 2013.Tak mi się wydaje. Najlepiej zadzwoń i dopytaj, może zaświadczenia z bezrobocia by wystarczyły by poprzeć, iż mąż stracił pracę. ..może.

Odnośnik do komentarza

Witam mam ogromny problem! Także z zasilkiem dla samotnej matki. Został przyznany mi przez mops. Sprawa ciągnęła się w sądzie. Po pół roku było uznanie ojcostwa. Zanim zmieniłi mi akt urodzenia dziecka, minęły kolejne 2. A panie w mopsie nie chciały mi bez tego wstrzymać zasiłku. Później toczyła się sprawą o alimenty też się ciągnęła i ciągnęła. sąd zasadzil zwrot alimentów od dnia urodzenia dziecka. Czy ja będę musiała im wszystko oddać? DecyzjaA sądu była dopiero teraz. I to jeszcze nie wyrok prawomocny, a wiem że będzie się odwolywal. Teraz jestem na wychowawczym i należy mi się dodatek, ale boję się ze będą mi kazali zwracać wszystko. Pomocy

Odnośnik do komentarza

Witam, mnie też spotkało coś takiego ale dodatkowo zabrano świadczenie 500+. Pobierałam rodzinny w okresie kiedy pracowałam na umowę ale z powodu swojej choroby straciłam pracę. W miesiącu czerwcu Mops potrącił mi zasiłek rodzinny i świadczenie wychowawcze. Mam pytanie czy jest to zgodne z prawem???? Nie chodzi mi, żeby nie spłacić niesłusznych pobranych świadczeń ale czy świadczenie 500+ można na poczet długu zatrzymać????

Odnośnik do komentarza

Jestem mężatką. Pisałam o rozłożenie na raty ale niestety odmówili, Uzasadnienie że nasz dochód na 5 osobową rodzinę jest wysoki. Ja na taką po raz drugi odmowę dałam spokój a w czerwcu mi zabrali wszystko. Jestem załamana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...