Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pisze z pytaniem które brzmi: ostatnia @mialm  8-12 lipca, dzień owulacji był 20.07 powinnam dostać @ 3.09. od dwóch dni czuje że w prawym boku miała jakąś pijawkę która mi się wpiela (ból piekący, ) szczypie tak dziwnie, brzuch jakby byl balonem bolące powiększone piersi po bokach. Kochałam się z moim chłopakiem w dzień owulacji. Moje pytanie brzmi czy mogło dość do zapłodnienia? Do testowania zawdzesnie ale mam dziwne przeczucie że to może być ciaza. Chciałam się was zapytać co o tym sądzicie. Pozdrawiam was gorąco i dziękuję z góry za odpowiedzi 😊

 

Odnośnik do komentarza

Hej, my też postanowiliśmy spróbować zrobić bobasa. Owulację miałam 31.08. Dwa dni później dostałam dwudniowej biegunki, co nigdy mi się nie zdarza, od tamtej pory non stop boli mnie podbrzusze, czasami aż z bólu mnie mdli. Do tego wzdęcia i uczucie jakbym połknęła bańkę powietrzną. Wczoraj doszedł jeszcze ból jajników i piersi. @  mam mieć dopiero za 10 dni, nigdy nie czułam sie tak źle po owulacji. Wiem, że siostra miała podobne objawy na ciążę, ale dowiem się dopiero za 2 tyg ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia. S

Witam, jestem po 3 próbie, krotko ale każda się domyśla jakie to emocje :D, jednakże tu cierpliwość moja wysiada ponieważ przez nieregularne @ mam problem z odczytywaniem sygnałów. Tym razem 3 dni do @ ale zmęczenie, ból od 4 dnia po owulacji prawego jajnika. Wahania nastroju ale to może być PMS. Piersi nabrzmialy ale też byc może  PMS. Może Ci mnie zastanawia to jeszcze tak bardzo wrażliwa na ból nie byłam a zmęczenie męczy już 3 dzien i to spać bym mogła caaaly dzień. Jedyna poszlaka to Janiki w sumie..... Czekam na dzień testu.... 

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny.

Ja z takim zapytaniem.. Kiedy można się spodziewać pierwszych objawów? Jeśli owulacja była 28-29.09. Na razie łapie mnie lekka senność, musiałam się położyć po pracy gdzie nigdy nie sypiam po południu i złapało mnie przeziębienie. Mam dreszcze, raz mi zimno raz normalnie się czuje.. Współżyłam zaraz po okresie prawie codziennie aż do owulacji. Okres miałam 17-21.09

Czym mam jakieś szanse na ciążę? Dodam że mam podejrzenie endometriozy, bez torbieli. Miałam jakieś ognisko ale brałam tabletki do końca czerwca. Po tym okresie miałam robiony rezonans i niby wszytko ok, ale bóle podczas okresu znów wróciły...

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/10/2020 o 8:55 PM, Gość Ola olala napisał:

Witajcie dziewczyny.

Ja z takim zapytaniem.. Kiedy można się spodziewać pierwszych objawów? Jeśli owulacja była 28-29.09. Na razie łapie mnie lekka senność, musiałam się położyć po pracy gdzie nigdy nie sypiam po południu i złapało mnie przeziębienie. Mam dreszcze, raz mi zimno raz normalnie się czuje.. Współżyłam zaraz po okresie prawie codziennie aż do owulacji. Okres miałam 17-21.09

Czym mam jakieś szanse na ciążę? Dodam że mam podejrzenie endometriozy, bez torbieli. Miałam jakieś ognisko ale brałam tabletki do końca czerwca. Po tym okresie miałam robiony rezonans i niby wszytko ok, ale bóle podczas okresu znów wróciły...

Tego, czy masz szanse na ciążę raczej ci nie powiemy 😉 Z objawami to każda ma inaczej, u mnie czułam już z 7 dni po owu, takie dziwne uczucie w brzuchu, ni to skurcze, ni to ból, bardziej jak rozciąganie. Ale byłam prawie pewna, że to „to”. Test zrobiłam już z 5 dni przed planowanym okresem, wyszła ledwo widoczna druga kreska, ale chyba wyszło tak wcześnie, że miałam na początku dwa zarodki, więc było wysokie hcg. U niektórych kobiet dopiero sporo po planowym okresie się pojawia druga kreska, a objawów nie mają żadnych.Potem się stresowałam strasznie, że okres i tak przyjdzie, bo miałam identyczny ból brzucha jak przed okresem, byłam wręcz pewna, że go dostanę. No ale nie przyszedł na szczęście. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, opowiem Wam krótko swoją historię. Pierwsza ciaza brak objawów, szybko zmęczyłam się bieganiem i to skłoniło mnie do testu. Ciąża obumarła. Druga podobnie. Trzecia tak samo, tym razem się udało. Czwarta znów bez objawów, udana. Piąta - wszystkie klasyczne objawy, plus śluz z nitka krwi w owu i śluz przy zagnieżdżeniu, beta rosła super prawidłowo, w 7 tyg puste jajo płodowe i zabieg. Nie wierzę w żadne objawy. Trzeba czekać do usg. 

Odnośnik do komentarza

Witam Was wszystkie. 

Podejrzewam, że jestem w ciąży. Okres mam dostać za 2 dni, a od tygodnia boli mnie podbrzusze raz mniej, raz mocniej - nigdy przed okresem tego nie miałam. Pierwszy nawet najmniejszy ból zawsze zwiastował miesiączkę, dzięki czemu mogłam wziąć tabletki i zapobiec bólom. Najbardziej jednak zastanawia mnie to, że po dzisiejszym porannym stosunku dostałam takiego bólu podbrzusza, skurczy, że aż mnie skręcało. Trwało to jakieś 15, 20 minut. Czy któraś wie o co chodzi, bądź miała tak? 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Werka, a czytałaś mój wpis powyżej? Kilka ciąż juz za soba mam i to, że "akurat w tym cyklu" mam inaczej to po pierwsze nie musi oznaczac, że jesteś w ciąży (bo to też przerabiałam kilkakrotnie), a jeśli nawet to dopiero usg powie Ci czy wszystko jest ok. Poczekaj, zrób test, idź na betę jeśli chcesz i poczekaj do usg. 

Odnośnik do komentarza

To nie musi mieć nic wspólnego ze stosunkiem. Takie skurcze miałam może kilka razy w życiu, choć nigdy po przytulaniu, nie wiem jaka może być przyczyna. Daj znać jutro. Ja cierpliwie czekam, jeszcze do terminu @ sporo, ale może się uda (chcemy mieć trzecie szczęście). 

Odnośnik do komentarza

Test najlepiej robić z porannego moczu, wtedy stężenie beta hcg jest największe. U niektórych dziewczyn pozytywny test wychodzi po kilku a nawet kilkunastu dniach po terminie @. Trzymam kciuki, wiem jak to jest czekać na te dwie kreseczki. Jeśli chcesz możesz zrobić badanie bety z krwi, jeszcze tego samego dnia dowiesz się czy jesteś w ciąży. Co też ważne - zagnieżdżenie zarodka może nastąpić zasadniczo między 7 a 12 dniem od zapłodnienia, dlatego sporo dziewczyn myli okres z zagnieżdżeniem. Beta hcg wytwarza się po ok 48h od zagnieżdżenia. Wszystko jest jeszcze mozliwe. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/7/2020 o 2:06 PM, Gość Katia napisał:

Jakie mialyscie pierwsze objawy ciązy?jestem 2 dni przed@a czuje sie fatalnie, bol pleców,brzucha wstręt do kawy i ogolnie oslabiona,czy ktos mial podobnie?

W pierwszej ciąży (córka) około 2 tygodnie po zapłodnieniu : brak apetytu, przez pierwsze 8 tygodni odrzucenie od słodkiego i pociąg do kwasniejszych rzeczy typu zupa ogórkowa, serki owocowe itp., obiady jedzone na siłę (cały czas uczucie pełności)-przez co schudłam 7 kg, strasznie bolesne piersi, dosyć mocne bóle podbrzusza. Po tych 8 tyg apetyt wrócił, jadlam juz wszystko w tym słodkie. 

W drugiej ciąży(syn), juz po 4 dniach od stosunku (dokładnie w dniu owulacji) pojawiły się : strasznie swędzące sutki, wzdęcia że przez kilka dni prawie nic nie jadłam  i zgaga. Od niczego mnie nie odrzuciło, jadlam wszystko i tutaj już tyłam od początku ciąży.

Odnośnik do komentarza

Hej. Dziewczyny jestem 10 dni przed okresem i dość mocno odczuwam piersi. Nigdy wcześniej mnie nie bolały, ani przed okresem ani w innych dniach.

Mam wrażenie ze są większe, takie spuchnięte od wewnętrznej strony. Odczuwam takie pieczenie, po prostu dyskomfort. Ale jak je dotykam to nic, nie ma bólu żadnego.

Dodam tez, ze pominęłam dwie tabletki anty w drugim tygodniu brania po czym wystąpiło nagle krwawienie. 
Moj ginekolog twierdzi ze przez to mogło dojść do zapłodnienia. Stosunek był rano w dzień zapomnianej jednej z dwóch tabletek. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3/11/2020 o 8:14 PM, Gość Ingkaa napisał:

Hej. Dziewczyny jestem 10 dni przed okresem i dość mocno odczuwam piersi. Nigdy wcześniej mnie nie bolały, ani przed okresem ani w innych dniach.

Mam wrażenie ze są większe, takie spuchnięte od wewnętrznej strony. Odczuwam takie pieczenie, po prostu dyskomfort. Ale jak je dotykam to nic, nie ma bólu żadnego.

Dodam tez, ze pominęłam dwie tabletki anty w drugim tygodniu brania po czym wystąpiło nagle krwawienie. 
Moj ginekolog twierdzi ze przez to mogło dojść do zapłodnienia. Stosunek był rano w dzień zapomnianej jednej z dwóch tabletek. 

 

10dni przed miesiaczka to moze byc za wczesnie na objaw piersi... jak dlugie masz cykle? Ale wydaje sie troszke malo prawdopodobne... chociaz szanse na ciaze zawsze sa.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, to dziwne co teraz napisze ... ale od dni plodnych powiedzielismy ze sprobujemy i zobaczymy czy sie uda... wspolzylismy 2x w dni plodne. 

Dzis jest 17dc a mnie nie przestaje bolec jajnik, podbrzusze, dzien w dzien... juz tak od 7 dni... nie wiem co to jest ale pachwina mnie rwie niesamowicie... mozliwe ze od samych dni plodnych az do dzis by caly czas bolalo? Do tego uczucie pelnego podbrzusza.... innych objawow nie mam...

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Pola napisał:

Dziewczyny, to dziwne co teraz napisze ... ale od dni plodnych powiedzielismy ze sprobujemy i zobaczymy czy sie uda... wspolzylismy 2x w dni plodne. 

Dzis jest 17dc a mnie nie przestaje bolec jajnik, podbrzusze, dzien w dzien... juz tak od 7 dni... nie wiem co to jest ale pachwina mnie rwie niesamowicie... mozliwe ze od samych dni plodnych az do dzis by caly czas bolalo? Do tego uczucie pelnego podbrzusza.... innych objawow nie mam...

 

Odnośnik do komentarza

A ja mam 2 kreski na teście, już kilka dni po terminie @ i gdybysmy się nie starali to poza spóźniona @ nic nie wzbudziłoby moich podejrzeń, że mogę być w ciąży. Tylko że względu na wcześniejsze doświadczenia opisane kilka postów wyżej czekam do usg za ok 2,5 tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość lavistina

Ja z dziwnymi objawami :)

kazda zbliżającą się miesiączka objawia się u mnie mocnym bólem piersi oraz nabrzmieniem, nudnościami nie raz okropnymi, no i bólem podbrzusza dzień przed @. 

ale ten tydzień jest inny niż wszystkie. Miesiączkę powinnam dostać za 5 dni . A 4 dni temu poleciała mi krew z nosa ( oczywiście nie pomyślałam od razu o ciąży bo są różne powody) od 3 dni mega straszne zawroty głowy nawet gdy siedzę zero koncentracji, nudności , ból głowy , od wczoraj nie mogę patrzeć na papierosy co jest w ogóle bardzo dziwne nigdy przed@ tego nie miałam. I wczoraj zauważyłam mega widoczne żyły na piersiach i dekolcie . Współczujemy z partnerem bez zabezpieczenia. Czy test może już wyjść 5 dni przed @ ? 

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, już chyba nikt nie zagląda tu regularnie, ale obiacalam sobie ze napiszą jak skończyło się u mnie. A więc, po pozytywnym teście dzień przed spodziewana @ pierwsze zauważalne objawy (nie te usilnie wypatrywane) pojawiły się 6 dni po spodziewanej @ - lekko nabrzmiale i bolące piersi, zawroty głowy i delikatne mdłości. Objawy raz są a innym razem ich nie ma w ogóle. Aktualnie jestem w końcówce 8tc, dzidzia ma się dobrze 😊 także z tymi objawami różnie bywa, najważniejsze jest usg. Powodzenia wszystkim starającym się! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...