Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam do was pytanie ... chcemy z moim narzeczonym zostac rodzicami ... od 2miesięcy staramy się i nic... mój cykl trwa 30 nie potrafie sobie obliczyć dokładnie kiedy mam dni płodne , każdy kalendarz wylicza mi co innego , ostatnio kochaliśmy się 2x bez zabezpieczenia w dni płodne , zrobiłam 6dni po stosunku test.. " fakt pośpieszyłam się" wyszła 1 kreska ... teraz 15 kwietnia mam dostać miesiączke i poboluje mnie brzuch .... pomóżcie proszę ! ..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny pisałam jakiś cza temu na forum. Tez staramy sie o dzidzie i chyba sie udało! Okres spóźnia mi sie 2 dni wiec zrobiłam test z moczu i jest druga kreska! Co prawda jest blada ale jest! Chyba to sie liczy? Dla pewność pojechałam na badanie z krwi i wynik bedzie po południu:) narazie sie nie nakręcam ale juz sie ciesze!

Odnośnik do komentarza

Kinia22. Owulacja przypada na 14 dzień każdego mies.Ale przy Twoim cyklu myślę , że ok 15-16 dnia tylko z tym nigdy nic nie wiadomo. Moja przyjaciółka miała cykl 31 d. zaszła w ciążę 18dc. Dni płodne są bardzo ważne i powinny zaczynać się od 9-10 dc . Dlatego starajcie się w tym czasie co 2-3 dni aby tez nie było co dzień bo to też nie za dobrze i cierpliwości bo u Ciebie to początek dopiero będzie ok.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) postanowilam napisac w tym temacie bo do niedawna sama doszukiwalam sie na roznych forach pierwszych objawow. W skrocie o mnie mam 32 lata 14 letniego syna z poprzedniego zwiazku a teraz od paxdziernika z mezem podjelismy decyzje o staraniu sie o dziecko. Nic nie wychodzilo mimo czestego wspolzycia. Udalam sie do lekarza od razu dostal clostilbegyt na stymulacje cyklu oraz zastrzyk z pregnylu i tak dwa cykle oczywiscie nic z tego nie wyszlo. Postanowilismy z mezem dac na luz i starac sie do listopada br. A pozniej dopiero zaczac szukac pomocy w klinice leczenia nieplodnosci. W tym cyklu w ktorym udalo mi sie zajsc w ciaze dosc szybko wyczulam objawy : ciagle bieganie do toalety, bardzo mokro tam na dole, dziwny zapach sluzu tzn inny, mega apetyt ale pomyslalam ze jak co miesiac cos sobie wkrecam. W 6dpo lub 5 po owulacje mialam 4 lub 5 kwietnia i dodam ze tysty owulacyjne wcale owulacji nie pokazaly zrobilam test ciazowy i wyszedl dziwny zaciek kolejnego dnia znow. Cos juz zaczelo sie swiecic :) w 26dc zrobilam badanie beta byl to 9 lub 10dpo i wynik 24.7 nie moglam w to uwierzyc a jednak. Mam nadzieje ze choc troche pomoglam staraczkom :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

julinka kompletnie nie masz racji... owu przypada na 14 dzień każdego mc?! :D
odlicza się od końca cyklu 14dni bo tyle trwa zazwyczaj faza lutealna i wtedy mniej więcej powinna być owu ale żeby to stwierdzić trzeba ok 3 mc obserwować swój organizm np mierzyć temp robić testy owu lub chodzić na monitoring do lekarza,obserwować śluz jeśli jest przypominający jajko kurze wtedy nazywamy go płodnym i nie ma co wierzyć kalendarzykowi bo on zawsze pokaże co innego...
kinia 2x to zdecydowanie za mało żeby stwierdzić jakiś problem z niepłodnością trzeba uprawiać seks mniej więcej co 2-3 dni bo czasami owu wystepuje bezobjawowo...

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, kochałam się z chłopakiem 16 kwietnia(stosunek przerywany), mniej więcej tak od 12 - 13 kwietnia miałam owulacje. Okres wypada mi na koniec kwietnia/ początek maja, wczoraj myślałam że przyszedł za wcześnie, bo na papierze miałam taką jasnoczerwona, różowa krew, ale później i dzisiaj nic... w dodatku przed okresem zawsze bolą mnie piersi a teraz same sutki. I przez ten tydzień miałam straszne zaparcia, ból brzucha i klucie w jelitach, wzdecia i gazy pozniej... miała któraś z Was takie objawy? Myślicie że mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona1990

Cześć dziewczyny :-).A co powiecie na taki przypadek... Okres skonczony tydzień temu. Bolesny, trwający tylko 3 dni gdzie normalnie 5-6 dni. Od tego cZasu bol jajników. Osłabienie organizmu. Ból głowy. Wstręt do jedzenia wieczorem. Do tego "wilgotność". Co to może byc Waszym zdaniem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

-Temp utrzymujaca sie na poziomie 37, w dniu miesiaczki widoczny jej wzrost zamiast spadek
-Bol piersi, w dniu miesiaczki niemozliwe stalo sie zalozenie stanika
- Krwawienie z dziasel
- Opryszczka na twarzy
- Uczucie chlodu
-Bol jajnikow ( raz jeden, raz drugi ) i podbrzusza
- Wzdecia i zaparcia
- czeste odbijanie
- zgaga

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia Oski

Hej jestem tu nowa trochę was poczytalam :) jej zrobiłam test 3 dni przed @ i był ciek kreski. 1 dzień przed @ juz 2 piękne kreseczki. Wczoraj 2 dni po spodziewanej @ byłam na becie -427. Stresuje się bo ostatnia ciąża obumarla a teraz nie mam żadnych objawów prócz senności. .. nawet piersi mnie nie bolą. Ale do gina pójdę najwcześniej za tydzien

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Dziewczyny, staramy się o dziecko, tydzień po owulacji i współżyciu strasznie rozbolał mnie prawy jajnik, mocno zakuło, mam też siateczkę naczyń krwionośnych na piersiach. Są lekko powiększone i bolą (bolą zawsze przed okresem ale tej siateczki wcześniej nie kojarzę). Okres powinnam dostać za tydzień. Czy to może być objaw ciąży? Czy mogę już teraz zrobić test?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) przeczytałam kilka postów wstecz i chciała bym wam opisać moja sytuacje ... od dłuższego czasu staramy się z narzeczonym o dzidziusia jednak jakiś czas temu musieliśmy na jakiś czas przerwać gdyż miałam kłopoty zdrowotne w sprawach ginekologicznych -miałam zabieg początkiem stycznia ... po jakimś czasie od zabiegu zaczęliśmy się znów starać jednak starania są trochę ograniczone gdyż partner pracuje poza granicami kraju wiec rzadko się widujemy jednak w tym miesiącu akurat przebywał w domu w trakcie moich dni płodnych ... okres będę mieć 1 sierpnia (miesiączki nieregularne jednak mniej więcej co 30 dni ) ale od około 3-4 dni czuje się jakoś dziwnie mam mdłości częściej oddaje mocz , odczuwam zmęczenie i senność o nie wiem czy jest to spowodowane może pogoda lub zmęczeniem gdyż w ostatnim czasie miałam sporo pracy fizycznej w szybkim tempie , jak myślicie czy juz mogla bym odczuwać jakieś objawy ciąży ( w kilka dni po zapłodnieniu ) ? Czy po prostu jest to kwestia pogody lub zmęczenia organizmu ...

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaZmc

Hej Dziewczyny.Mam 28 lat, miesiączkuję od 15 lat i tak się zastanawiam...Jak można tak nie znać i nie słuchać swojego ciała?!Laski, które szukają objawów,dziewczyny ,które nawet przez kilka miesięcy nie wiedzą,że są w ciąży,albo nie wiedzą kiedy jest owulacja.Ja mam strasznie nieregularne miesiączki.Od 28 do nawet 45 dni.Ale zawsze potrafię powiedzieć kiedy mam owulację.A co za tym idzie i następujący okres.
Byłam dwa razy w ciąży,zawsze za pierwszym razem się udało.Niestety poroniłam.Teraz jestem w 3ciej ciąży i też za pierwszym razem.4 tydzień.Jestem przed terminem @ ,a już wiem ,że jestem w ciąży.Wiedzialam już tydzień po owulacji.Dzisiejszy test to potwierdził.Trzeba słuchać swojego ciała,trzeba dostrzegać zmiany,odchylenia od "norm"...

Odnośnik do komentarza

Monia to wcale nie takie proste. Objawy ciąży są łudząco podobne do tych zapowiadających okres. Choć przyznam, że ja w ciąży byłam raz i wtedy od razu wiedziałam że to TO. Ale chyba bardziej była to kwestia psychiki niż konkretnych objawów bo nawet miałam plamienia tak jak zwykle przed @.
Okresy mam raczej regularne +/- 30 - 35 dni, mniej więcej wiem kiedy mogę mieć dni płodne (śluz) a i tak nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Gość AgaZgaga

Hej mam 27 lat miałam dziwne brązowe upławy koleżanka poradziła mi zrobienie testu po zrobieniu wyszła blada druga kreska a dwa dni później dostałam miesiączki trwała tylko 4 dni, mam dziwne objawy nie wiem czy to ciążowe czy może jest ze mną coś nie tak. Mam zawroty głowy oraz ból głowy mdli mnie czasami mam dziwne uderzenia gorąca, mam ogromna ochotę na lody czasami mam wilczy apetyty a czasami nie chce mi się nic jeść ostatnio nawet pochłonęła cała butelkę soku pomidorowego a jego nie cierpię i do ubikacji latam mniej więcej co godzinę i czuje się jak bym połknęła balon. Co o tym można sadzić. Wizytę u lekarza mam za tydzień ale troszkę zaczynam się jej obawiać nie wiem sama dlaczego. Poradzicie coś

Odnośnik do komentarza
Gość KayaKrol

Hej dziewczyny!
Bardzo proszę o poradę. Razem z moim partnerem zaczeliśmy starać się o dziecko. Tydzień po stosunku w dzień owulacji, zaczeły pojawiać się możliwe pierwsze objawy ciąży chwilowo nie do wytrzymania :( Od kilku dni oprócz bólu piersi ( pieczenie, mrowienie) oraz bólu idącego strone pach, bólu podbrzusia mam mega ból mięśni całego ciała, strzelają mi kości. Wcześniej byłam dość silna, szczególnie w rękach, teraz niestety nie jestem wstanie otworzyć butelki z wodą. Znacie może jakieś sposoby, może też tak miałyście i coś wam pomogło? Wiem że ciało w jakiś sposób przygotowuję się do tego wyzwania. Niestety mieszkam w UK i tutaj lekarze nie traktują takich rzeczy poważnie, od razu odsyłają z paracetamolem do domku. POMOCY :(

Odnośnik do komentarza

Kaya, od razu przy owu za wcześnie na jakiekolwiek objawy ciążowe, prędzej to grypa lub niestety podświadomie szukasz pasujących objawów. Od zapłodnienia do zagnieżdżenia jajeczka mija ok 10 dni.... Zrób test bliżej terminu miesiączki, na co czekasz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...