Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkie serdecznie ;)

Chcę Was zapytać o jedną rzecz - mianowicie jednym z pierwszych objawów ciąży jest częste oddawanie moczu, wiele z Was pisze, że wręcz ciągłe, natomiast ja chciałabym się dowiedzieć co to właściwie znaczy? Czy częsta wizyta w toalecie to co 1h, 0,5h, 15 min czy częściej??

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam i gratuluje wszystkim świeżo upieczonym mamusiom ;))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! Byłam u lekarza bo niepokoiły mnie te bóle brzucha, jajników i plamienia. Zbadał mnie, zrobił usg. Jest wszystko ok. Wróciłam z pełną nadzieją na to, że uda mi się zajść w ciążę. Muszę tylko "przestać o tym myśleć", tak powiedział, bo jestem zdrowa i nie widzi problemu prócz tego, że za bardzo planuję i czekam na ciążę a to ma ogromny wpływ na to że nie udaje się nam zajść w ciążę. Więc postanowiłam nie myśleć, że muszę jak najszybciej mieć dziecko. Z moją macicą już jest wszystko ok, jajniki również, a sama tylko się wkręcam. O nie!
Postanowiłam nie wczuwać się, nie liczyć, nie czytać forum, stron internetowych o staraniach i o problemach, nie będę się zamartwiać, że się w tym miesiącu nie udało tylko działać i czerpać przyjemności. Przecież jestem sama tego dowodem. W maju 2015 r tak właśnie odpuściłam i ujrzałam 2 kreseczki już 1 czerwca kilka dni po spodziewanej @ jak zauważyłam, że mi się nie zaczyna. Moja siostra(40l) i jej mąż starali się wiele lat, odpuścili sobie to, że kiedykolwiek będą mieć dzieci i niespodziewanie w 2013r dowiedzieli się, że jest w ciąży! Moja szwagierka (35l) z mężem również kilka lat starań, nadziei, mieli kilka inseminacji i nic, w końcu zaczęli się starać o adopcję, odpuścili sobie, że im się uda, nagle w 2013r dowiedzieli się że są w ciąży. Mieliśmy w rodzinie podwójne szczęście, dwie kobitki z brzuchami :)
Dzisiaj również lekarz opowiedział mi wiele przykładów ludzi jak nasza głowa ma wpływ na życie. To tak jak w życiu, jeśli się bardzo o coś starasz to właśnie nam nie wychodzi.
Dziewczyny, rozumiemy się jak nikt inny, wiemy co każda z nas czuje. Dlatego z całego serca spróbujmy zająć się życiem, jakimś hobby, nie planować i nie martwić się że się nie udaje a na pewno nam się uda. Wierzę w to i życzę każdej z Was upragnionego zdrowego dzidziusia.
Wrócę tutaj do Was dopiero wtedy jak mi się uda, jak zobaczę 2 kreseczki i napiszę to samo co teraz.
Powodzenia kochane!

Odnośnik do komentarza

Równe 12 miesiecy staran :) Pierwsze objawy zauwazyl mąz. Nie dalo sie ze mna wytrzymac tydzien przed spodziewanym @ chodzilam jak osa. Pozniej w dzien @ obudzil mnie straszny bol bodbrzusza identyczny jak bole okresowe wstalam do wc pewna ze dostalam. I to mnie zastanowilo bo wkladka byla czysta. Sluz jak w dni plodne czulam ze jest tam wilgotno. Dzien po spodziewanej @ zrobilam test i wyszly 2 krechy z tym ze druga baaaardzo blada. Myslalam ze juz moja psychika plata mi figle ale maz tez widzial ta druga kreske. Na drugi dzien bHCG z krwi i wynik wskazujacy na 4 tydzien ciazy :)) Nareszcie sie udalo!!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Szukam porady! Wiem, że od tego są lekarze ginekolodzy oraz testy natomiast do gin nie chce isc bo boje się ze się zawiodę a co do testów... zrobiłam chyba z 6 i wszystkie negatywne.
Od razu wspomnę, że cykle mam bardzo nieregularne choć przez ostatni rok nawet szło dobrze bo co miesiąc pojawiał się okres. Raz w roku robię badania ginekologiczne i wychodzą wręcz bardzo dobre. Od miesiąca intensywnie staramy się z mężem o dzidziusia. Okres spóźnia mi się 15 dni, od tygodnia temperatura w pochwie zaraz po przebudzeniu utrzymuję się 37 st. (dodam że nigdy wcześniej nie mierzyłam temperatury), piersi mnie nie bolą ale czuje wrażliwe sutki, i pobolewa mnie podbrzusze tak jak mniej więcej na okres, no może nawet delikatniej (nie jest to mocny ból - taki rozlewający, hmm nie wiem jak go nazwać)
Napiszcie co o tym myślicie? Czy któraś miała podobny przypadek? Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Co sądzicie o takich objawach: silny ból piersi są nabrzmiale jak chodzę to czuję również silny ból, w podbrzuszu nie odczuwam bólu tylko jak by mnie coś laskotalo w środku. I zauważyłam u siebie biały śluz. Oraz dostalam wysypki na szyji i barkach. Miesiączka spóźnia mi się dopiero jeden dzień. Co o tym myślicie? Czy któraś z Was miała podobne objawy ?

Odnośnik do komentarza

ON A ja mialam podobnie. Miesiaczki nieregularne, czasami cykl za cyklem bylo okej a tak to wciaz spoznienia badz za wczesnie. W tym cyklu jest juz 50 dzien kiedy miesiaczki nie mam. Duzo wczesniej robilam testy i zrobilam BT HCG ktora jasno dala znac ze ciazy nie ma. Poszlam do gina ktory orzez USG rowniez stwierdzil ze niestety nic tam nie rosnie. Take nie ma na co czekac. Pedz do lekarza na wywolanie. Ja wlasnie czekam na @ bo niestety skonczylo sie na lekach wywolujacyh. Malo tego, objawy mialam - bol podbrzusza jak na @, sluzu troszke, piersi wrazliwe mocno i sutki. Wysypywalo mnie na buzi itd. Czyli wszystkie objawy jak na ciaze badz miesiaczke i niestety. Zrob BT HCG, ona jest niepodwazalna i wszystko Ci wyjasni :)
Z doswiadczenia wiem, ze nie ma sensu sie nakrecac i czekac na cud. Ja juz ponad tydzien po braku @ polecialam do lekarza i na badania. Teraz odpuszczan, nie chce nic na sile i nie chce juz o tym myslec bo co ma byc to bedzie. Wiem, ze doszukiwanie sie obajwow prowadzi do niczego niekiedy i tylko robic krew i gin ;)

Michalina gratuluje! Badzcie zdrowi i szczesliwi! :*

Wszystkim ktorzy czekaja na dwie kreseczki zycze powodzenia :_

Odnośnik do komentarza

ON A mam to samo... Do tej pory zrobilam 3 testy i 3 negatywne. Mam kilka objawow ktore mozna sklasyfikowac jako ciazowe w tym brak @. W czwartek ide do lekarza, moze sie cos wyjasni... Dobrze wiedziec ze nie jestem sama ;)
Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Karla dziękuję za odpowiedź. Widzę że jedziemy na tym samym wózku ;( w dodatku dziś boli mnie podbrzusze i dostałam plamienia. Zwykle jak dostanę okres to ból jest tak silny ze bez kilku tabletek na raz się nie obejdzie a dziś Bardziej mnie kluje w jajnikach a podbrzusze boli ale nie cały czas i jeszcze żadnej tabletki nie wzięłam ;) nie wiem co już myśleć. Dodam że z mężem kochaliśmy się cały miesiąc a ostatni raz ponad tydzień temu z racji tego że mąż jest w delegacji

Odnośnik do komentarza

ON A nie wykluczam u Ciebie ciazy. Nie jestesmy tutaj lekarzami. Bez wynikow nie bedziesz w stanie nic stwierdzic. Sikane testy niestety czesto sie myla. Ale skoro zrobilas ich tyle i nadal miesiaczki brak to albo ciaza i testy bie wykrywaja albo nie ma na co czekac tylko wywolanie. Ja nie mialam plamien. Bardzo natomiast dokuczaly mi niekiedy jajniki. Mam tez bolesne miesiaczki (a bawet bardzo bolesne) l, ale tutaj niestety wyniki mowily same za siebie. Plamienia zdarzaja sie w ciazy wiec tu nie ma nawet na co czekac. Tylko lekarz! Powodzenia :*
U nas to trwa 4 lata, moze Tobie los posluzyl :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Ja mam takie pytanie. moj okres trwa 5dni a mam nie regularny i tak ; 3 stycznia dostalam okresu.. 10tego kochalam sie z mezem do konca.. jest szansa ze sie udalo ? Myslicie ze plemniki poczekaly na dni plodne? Dodam ze jestem przeziebiona od kilku dni. Ma to jakis wplyw na owu ? Tak czytalam wasze posty i stwierdzilam ze sie odezwe bo właśnie brzusio mnie boli jak na okres a piersi zaczely mnie pobolewac tak po bokach jak ide w pizamce bez stanika najbardziej odczuwam. Będzie jakas tu dobra duszyczka ktora mi odpowie ? Pozdrawiam. Ewela :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ;)
Dzisiejszy poranny test pokazał cień cienia drugiej kreski.
HCG (pobranie i wynik dzisiaj) 110,4 :)

Ostatnia @ 25.12.2015
Owulacja wg mnie 05.01.2016
Planowana @ 20/21.01.2016

Czyli moje potwierdzone objawy to:
- Ból piersi od około 5 dnia po owu (rzadko mnie bolą przed @ i jest to najwyżej parę dni przed nią)
- Sporo mlecznego śluzu od samej owu (po owu raczej było "sucho")
- ciągnięcie/kłucie podbrzusza od około 7 dnia po owu (odczuwam to jak np. spinam mięśnie do sikania)
- od około 12 dnia po owu bardzo częste sikanie
- zastanowiło mnie też brak rozdrażnienia typowego na PMS, humorek ciągle dobry, a przed @ bywało "jędzowato"

Odnośnik do komentarza

Asia ;) Gorąco Ci gratuluje i nie ukrywam, że odrobinkę zazdroszczę ;) Ja już 39 dni nie mam @, objawy które wypisałaś się zgadzają (w szczególności zadziwia mnie właśnie brak wahań nastrojów) + ciągłe zmęczenie, natomiast 5 testów negatywnych i dzisiejsze badanie Beta HCG również ujemne :( sądze, że nie ma się co nastawiać na jakiś cud - badania mówią same za siebie. Martwi mnie jednak brak @ i występujące objawy. Jutro ide do gin, może coś się wyjaśni, ale póki co jestem chodzącym kłębkiem nerwów. Mógłby ktoś mi coś poradzić? Może któraś z Was też doświadczyła tego co ja??

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

AnAd
MamAn po cichu gratuluję! Też mam podobnie staramy się o 2 dziecko. Nasz chłopczyk ma już 2 latka i uznaliśmy ze to najlepszy czas na kolejne dziecko. Końcem stycznia stuknie mi 28 lat i najlepszym prezentem byłoby ujrzenie 2 kreseczek . Będę testować 28 .01

AnAd: trzymam kciuki! Ja z mezem zaczelismy sie starac, data mojej nastepnej planowanej miesiaczki to 4/02 a moje urodziny sa 3/02 (26-te) i tez mam cicha nadzieje na prezent w postaci dwoch kreseczek :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Pyśka pisałam o identycznej sytuqcji w jakiej Ty się obecnie znajdujesz. Też przy 39 dniu braku @ pojawiłam się ulekarza. Wtedy zrobiłam sikance i BT HCG które jasno wykluczyly ciaze. Takze nie ma co sie nakrecac bo jak wiadomo krew nie klamie. Mialam identyczne objawy jak na @ czyli rownie identyczne co przy ciazy kobiety miewiaja. Tydzien pozniej lekarz rowniez wykluczyl ciaze przy usg i bez dwoch zdan zapisal mi lek na wywolanie miesiaczki. Brak mjesiqczki to nic dobrego gdy trwa to za dlugo. Ja dzisiaj mam 50 dzien cyklu i czekam az pojawi sie plamienie bo niestety nic innego nie dalo sie zrobic jak wpakowac w siebie dawke leku...takze przykro mi :*
Idz do lekarza, niech poda Ci co trzeba i probuj w nastepnym cyklu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...