Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

U nas juz 10 cykl staran i jak do tej pory NIC. 10tego mialam owulacje (wg kalendarzyka) przytulanie: 5-13go codziennie. Ale pierwszy miesiac bez presji ze musi sie udac po prostu na luzie wszystko. I nie bieglam od razu so lazienki zeby sie umyc tylko szlam spac i dopiero rano prysznic. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za 11 dni okres. Dodam ze w tym cyklu od poczatku staran wspomagam sie duphastonem przepisanym przez mojego gin

Odnośnik do komentarza

Nata 401 ciesze się, że jesteś spokojniejsza to ważne :* Co do przeziębienia na początek może lepiej wygrzej się w łóżeczku, herbatka z miodem i dużo cytrynki. Jeśli lubisz to wskazany jest też czosnek, mleko i miód. Jeśli chodzi o Apap to niby mozna go stosować tak jak Paracetamol czyli sporadycznie 1 tabletke. Ja staram się go unikać. Na początku ciąży wzięłam może ze 2 tabletki bo miewalam straszne bóle głowy. Teraz nie biorę nic oprócz nospy i witamin.

Monita 24 suuper oby było wszystko w porządku. Rozumiem Twój niepokój, ale staraj się myśleć pozytywnie. Wiesz jak ważne jest nasze nastawienie i myślenie :*

Kami25 czekam na informacje i trzymam kciuki. A robiłaś jakieś badania zlecone przez ginekologa?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki :-)Czytam wasze zmagania i obawy związane z ciążą. Obecnie kończę 4 tydzień ciąży i moje objawy (tj.bol piersi,ból brzucha typowo @ oraz mocno bolące jajniki jak podczas jajeczkowania) miałam praktycznie po kilku dniach od zapłodnienia. Nie przyszło mi na.mysl ze to ciąża ponieważ byliśmy właśnie w trakcie wszelkich badań w kierunku przyczyny niemożności zajścia w ciążę. Dodam że zajęło to nam około pół roku prywatnych wizyt w klinice leczenia niepłodności. Wszystkie badania mieliśmy słabe zwł.ja,wiec nawet nie myslalam robić testu.Przed Droznoscia jajników zrobiłam test zeby być pewna ze jest wszystko ok i jakie bylo moje zdziwienie kiedy ujrzalam 2 kreski:-)Od razu zrobilam bhcg i wynik powalił mnie na łopatki - 547,po dwóch dniach 2090 a po następnych dwóch dniach prawie 5000 :-)Nie mam mdłości ani wymiotów, ani żadnych zachcianek :-)Myślę że to za wcześnie jeszcze.Czas pokaże ale tak czy owak jestesmy bardzo szczęśliwi :-)))) Także nie róbcie testów zaraz na drugi dzień kiedy nie ma @ bo cała droga do zagnieżdżenia trwa około 8 dni, mimo iż zapłodnienie bylo od razu i hormon hcg wzrasta natychmiast.Tylko we krwi wyjdzie potwierdzenie pewne:-)Jeżeli się podwaja to jest ok,jeżeli nie to coś jest nie tak.Trzym.kciuki za wszystkie mamuski:-)

Odnośnik do komentarza

Nata - spokojnie :) wiadomo ze na poczatku sie czlowiek wszystkiego boi bo nie wie dokonca co sie dzieje z jego cialem :) i wszystkie ciazowe dolegliwosci to nowosc :) takze spokojnie a jak Cie cos naprawde niepokoi to do lekarza idz zeby sprawdzil co i jak :) 3mam kciuki :)
Monita- zgadzam sie z Nata :) plamienia sie zdarzaja nawet do 3 m-ca ciazy nawet, u kazdego to inaczej :) a skoro jest blada kreska to znaczy ze ,,cos jest na rzeczy" :) ale albo odczekaj kilka dni i zrob ponownie test czy bedzie mocniejsza albo idz i zrob bete :) bo jest bardziej wiarygodna
Witam nowe kolezanki :)
a co do innej tresci rozmow to a tez zawsze po przytulaniu trzymam w sobie i rano ide sie umyc :) trzeba dac ,,chlopakom" czas na dolecenie we wlasciwe miejsce :D a nie od razu im potop fundowac :D

Odnośnik do komentarza

Witam Was serdecznie, razem z mężem staramy się o dzieciątko od sierpnia 2014, czyli naszego ślubu. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, bo już odkąd byłam nastolatką wiedziałam, że mam PCOS. Pierwsze starania na luzie, bez presji, później na stymulowanych cyklach. W czerwcu tego roku trafiłam na stół operacyjny i laparoskopowo robili mi elektrokauteryzację jajników. 1,5 miesiąca później sonohsg. I teraz już nie umiemy podejść do tego na luzie :( każdy cykl to ogromna nadzieja, a później ogromne rozczarowanie. Też co miesiąc mam milion objawów, które okazują się zapowiedzią @. Teraz powinnam dostać @ w okolicach czwartku, pierwszy raz nie czuję nic,no może poza ciągłym pustym odbijaniem się i dziwnym mrowieniem w pochwie, ale wiem, ze to może o niczym nie świadczyć. Boję się robić kolejny test, bo każdy sprawia mi dużo bólu :(
Chciałam się wygadać, bo po przeczytaniu tego wątku wiem, że na pewno mnie zrozumiecie :)

Odnośnik do komentarza

Tysiak no fakt troszkę to Wasze staranie już trwa, ale głowa do góry. Wiele razy już na tym forum rozmawialysmy z dziewczynami o tej niesprawiedliwosci jaka panuje w życiu. Jednym udaje się bez starań, inne muszą się nadenerwować i naczekać. Ale każdemu coś tam jest pisane i wierzę, że spełnia się Wasze marzenia. Trzymam kciuki za ten cykl, a Ty staraj się myśleć pozytywnie bo nasza psychika tez ma duży wpływ na to wszystko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Tysiak, poczekam do daty @ i po prostu zrób test :-)

Michalina ma rację, nie wszystkim nam udaje się od razu. A im bardziej chcemy, tym bardziej się spinamy. Znam to... My działamy od luty/marzec i dalej nic. Ale... Najważniejsze to nie tracić głowy i maniakalnie o tym nie myśleć.

Na każda z nas przyjdzie pora. Życzę powodzenia i daj nam koniecznie znać po testowaniu!

Miłego dnia kobietki :*

Odnośnik do komentarza

teraz juz jestem spokojna gorzej było na poczatku jak sie dowiedziałam radosc z panika sie mieszała kazdy czeka tych dwoch kreseczek ale tak naprawde nikt nie jest przygotowany na taka sytuacje to moja pierwsza ciaza a tak bardzo sie boje o malenstwo dla tego ze w mojej rodzinie po 1 są problemy z zajscie w ciaze po 2 utrzymanie ciazy kazda siostra mojej mamy chociz raz poroniła za nim sie udało albo było tak ze urodziła i zmarło dlatego tak sie boje a nie chce tez wpadać w paranoje

http://www.suwaczki.com/tickers/i81xeussbhgd09u8.png

Odnośnik do komentarza

Nata tylko spokój i odpoczynek pamiętaj a wszystko będzie dobrze :-)
Tysiak - ciężko jest zajść w ciaze przy PCOS ale nie niemożliwe :-)Musisz być spokojna i wyluzowana, musisz przestać co miesiąc nerwowo sprawdzać czy to już. Wiem ze ciężko to zrobić ale uwierz ze jeżeli zajdziesz w ciążę to w mgnieniu oka twój organizm wyprzedzi test ciazowy i sam ci powie o ciąży :-)Będzie dobrze zobaczysz!Trzymam.kciuki.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie. Niestety kolejny cykl bezowocny, dzisiaj dostałam @. Nawet się specjalnie nie zdziwiłam. Sama nie wiem co teraz zrobić. Jestem już zmęczona tym wszystkim, ale wiem, ze bez tabletek nie mam szans na owulacje. Zastanawiamy się nad inseminacją, ale to tym więcej procedur :(

Odnośnik do komentarza

Tysiak moja znajoma opowiadała mi swoją przygodę. Długo starała się o dziecko. Przeszli z mężem różne badania i niby ok a jednak dalej nic. W końcu zdecydowali się na inseminację. Przeszli 5 i dalej nic... w końcu stwierdzili że zostało im in vitro. Już mieli opłacony i zaplanowany zabieg. Żeby się wyluzować przed pojechali na wakacje. I bach! Wracają a ona w ciąży :) myślę że już po prostu odpuścili totalnie i zaskoczyło :)
W końcu się musi udać. Ja do następnego cyklu spróbuję podejść na luzie :) trzymaj się! Kciukam mocno za następny cykl :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8djl2kxjuj.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4lq1m8g1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Mam 32 lata i staramy się o rodzeństwo dla dwuletniego synka ;) bez skutku :(
Za pierwszym razem udalo sie po 5 miesiacach. Moze przejde do rzeczy....jestem teraz tydzien przed @. Wieczorami miewiam bole glowy mdlosci. Mam bardzo geste biale uplawy.Od czasu do czasu pobolewa mnie sutek. Mialam rowniez ostatnio bole brzucha jak przed @. Wiem ze za wczesnie ale zrobilam juz chyba tysiac testow ciazowych :/ wszystkie negatywne. Jak myslicie czy przy takich objawach jest jakas szansa....zwariuje chyba :(

Odnośnik do komentarza

Tysiak myślę, że Etus ma rację, trzeba wyluzowac;-).Jeżeli chodzi o inseminacje to oczywiście warto też to rozważyć i ew . spróbować :-)
Ivone mi się wydaje ze to raczej na @ masz takie objawy a nie na ciążę ale obym się myslila :-)Tylko beta hcg powie ci prawde ale skoro testy są ujemmne to i beta nie będzie rosła. Trzymam kciuki dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Ivone, wstrzymaj się do daty spodziewanej @ i dopiero wtedy zrób test. Wcześniej nie ma po co, HCG może być za małe. A jak nie umiesz wytrzymać to zrób bete z krwi. trzymamy kciuki!

Tysiak, głową do góry. Może kolejny cykl będzie szczęśliwy. Najważniejsze, to myśleć pozytywnie. I nie spinamy się! Wyluzuj a to samo przyjdzie. Prędzej czy później...n:-)

Odnośnik do komentarza

Ivone co do objawów to nimi bym się wcale nie sugerowala. Być może są na @, ale równie dobrze mogą świadczyć o ciąży. Trzeba naprawdę bardzo dobrze znać swój organizm, cykl i obserwować się czasem kilka lat, aby brać pod uwagę objawy. I lepiej jak mówią dziewczyny po prostu czekać :) To trudne, ale najlepsze wyjście. Trzymam kciuki :)
Buziaki dla Was Kochane ;*

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moje objawy to ból brzucha, codziennie od owulacji, wzdęcia oprócz tego kłucia w prawym jajniku, gdzie zawsze miałam w lewym, bóle piersi i to dziwne przeczucie, że to teraz, że już nam się udało :) Nagle intuicyjnie przestałam brać tabletki przeciwbólowe, a wraz z testem ciążowym kupiłam kwas foliowy. Wyszły dwie kreski w drugi dzień od planowanej miesiączki, następnego dnia pojechałam na betę, wyszła 574, 4-5 tydzień to był, z moich obliczeń wynikło, że 4 tydzień 3 dzień ;) I jeszcze jednym objawem, a właściwie zwiastunem, był bocian w locie, którego pewnego dnia zobaczyłam. Zwykle nie wierzę w takie rzeczy, ale wtedy jakoś uwierzyłam :)
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjo1ygv8an3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjowqkmnjho.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kcwcfihyl.png

Odnośnik do komentarza

Kami25 ee to na pewno wszystko w porządku :) Nie martw się Kochana, czasem mam wrażenie ze po prostu życie (czy KTOŚ tam na gorze) uciera nam nosa i nie daje tego co chcemy już i teraz, a wtedy gdy sam/samo tak zadecyduje. Na pewno się uda, trzeba tylko w to wierzyć :*

Acha.a super, gratulacje :)) Jak widać, czasem takie znaki mają znaczenie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

u mnie dzis byla przyajciolka ktora na 9 listopada ma termin i ja caly czas glaskalam po brzuszku i mowilam malemu do brzuszka,, zeby ciocie zarazil zeby ciocia tez miala dzidziusia" powiem Wam szczerze ze na szczescie jeszcze jestem na etapie ze ciesze sie jak widze kobiete w ciazy ale jak widze juz chodzace z maluszkami w wozku to mnie powoli juz bierze male uklucie zazdrosci.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moje Kochane. Ja miałam podobna sytuacje. Moja siostra była w ciąży, a nam się nie udawało. Początkowo ciężko było mi dotykać jej brzuszka jak Niunia kopala i cieszyć się bo smutno mi było, że sama nie mogę tego doświadczyć. KażdKażda nieudana próba powodowała, że wmawialam sobie niepłodność itp. Ale postanowiłam wyluzować i cieszyć się szczęściem siostry. I w końcu się udało :) Teraz siostra urodzila, malutka ma już półtora niesiaca, a siostra dotyka mnie po brzuszku bo tęskni za tym uczuciem i kopniakami, które niestety bardzo szybko po porodzie się zapomina.
I Wam się uda na pewno! :) ale pamiętajcie że zazdrość i niecierpliwość to najgorsza zguba :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...