Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Prosze o pomoc po krotce Wam opowiem i proszę o rady. 17 maja miałam @ do 23 maja , 31 maja kochałam się z M i po całym zdarzeniu oznajmił mi ze chyba mu się " ulalo" ale nie był pewien .... ok 4 czerwca zaczęły mnie boleć piersi i były nabrzmiale , 6 Czerwca cos mnie natknelo i zmierzyłam sobie temp. Był stan podgorączkowy i został aż do teraz , powyżej 37 . Poz tym jestem wiecznie zmęczona i rozdrazniona. Cieszyła bym się z ciąży ale nie pokoji mnie jeden fakt 10 czerwca robiłam test i był negatywny, @ ma być 17 czerwca. Czy jest jeszcze szansa na ciążę czy juz nie? :-( acha sprawdzałam sobie nawet krocze i wargi są jakieś dziwne ciemne sorry za szczerość ale jestem strasznie ciekawa co mi napiszecie? Z góry dzięki ! Acha mam już dwoje dzieci ale obie ciążę były różne

Odnośnik do komentarza

Zina nic dziwnego, że negatywny. Test ciazowy domowy powinno się wykonywać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Temperatura nie należy się sugerować, bo od owulacji do @ utrzymuje się stan podgoraczkowy. Poczekaj jeszcze do planowanej @ i zobaczymy co z tego wyniknie. A jak narazie nie trać nadziei :)
Martina dziękuję bardzo ;) Nie wiem czy taki dobry ze mnie przykład bo zaczęłam panikować po 2 mies. starań ważne jest żeby w porę się opamiętac i zawsze walczyć o wszystko do końca ;) Dziś byłam na badaniach krwi i moczu, a w poniedziałek idę do gin na kontrole także trzymajcie za mnie kciuki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Michalina wiem ze temp. nie należy się sugerować ale ja nigdy nie miałam przynajmniej nie zauważyłam podwyższonej temp. idę dziś do lekarza ogólnego bo temp. Mi skoczyła do 38 nie wiem już sama co myśleć . W głowie kotluje mi się milion myśli ze jak nie ciąża to jakaś poważna choroba bo nie mam kaszlu, kataru totalnie nic a temp. się utrzymuje .... masakra jakas przyznam że pogadam z euforii w panikę :-(

Odnośnik do komentarza

No i ciąży nie ma ..... 4 dni przed planowana @ dostałam @ ... szkoda . Po mimo że byłaby to wpadka cieszyłam się. Mój M nie chce juz dzieci ale zaczynał się też oswajac z myślą że możemy mieć trzeciego bobasa . Trudno badania i tak zrobię bo temperatura została a ja czuję się ogólnie dobrze. Życzę Wam babeczki wszystkiego dobrego i dziękuję za wsparcie. :-*

Odnośnik do komentarza

Kochane,
Chyba wariuję. Mam 23 lata. Młoda osóbka ale mam instynkt :)
bardzo chcemy mieć bobasa. Mój narzeczony ma 33 lata.
Kochamy się od ponad roku bez zabezpieczenia. Ale na zasadzie, że nie dojdzie we mnie :)
Jednak osttnio mialam okres 3 tygodnie temu. Od tygodnia kochamy się do "końca".
Mam wrażenie, że się udało. Ale zrobiłam test tydzień temu i była jedna kreska.
Ale mam dziwne uczucia: okropny ból piersi (nawet przed okresem mnie nie bolą), brzuch jabym miała jakieś powietrze w środku, kręgosłup boli na dole, odrzuca mnie od zapachów. A co najważniejsza: pale bardzo dużo. A ostatnio nawet papierosa nie mogę wypalić bo mi niedobrze. Zgaga rądzi.
Co myślicie kochane?

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Poczekaniu z testem do dnia spodziewanej miesiączki, wcześniej HCG może być za małe, a jeśli dalej nie będziesz pewna to idź ta bete i powtorz za dwie doby, przy ciąży wynik wzrasta o ok 60℅ co dwa dni. Niestety ale większość z nas zna te objawy mimo braku " zafasolkowania"... Musisz poczekać i zrobić testy. Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Najgorsze jest czekanie i wyszukiwanie objawów ciąży.. Wiem coś o tym, działamy od stycznia w tym temacie i przed każdym okresem miałam objawy ;-) psychika robi bardzo dużo i płata nam figle. Trzeba cierpliwie czekać na każda z nas przyjdzie TEN moment :-)

Odnośnik do komentarza

Martina ma rację w sumie 100% to straszne z ta nasza psychika. Cierpliwość to chyba jedyny ratunek.
Ja chciałam Wam się troszkę pozalic. Wczoraj byłam na wizycie. Maleństwo ma 2,97cm czyli dziś zaczyna się 10tydz. 0 dni/11 tydzien. Ale mam kiepskie wyniki moczu. Lekarz powiedział ze mam stan zapalny dróg moczowych zakażenie od nerek. Teraz czeka mnie 10 dni antybiotyku :( echh zawsze coś się przypaleta.
A co u Ciebie Martina? Jak się czujesz?
BlueJasmine za Ciebie trzymam kciuki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Michalina, nie martw sie, po to są właśnie badania żeby wszystko kontrolować i działać w razie potrzeby. To dobrze że wykryli zakażenie, lekarstwa na pewno nie zadzkodza a tylko Wam pomogą. Wszystko będzie dobrze! Zobaczysz. Najważniejsze abyś wypoczywała, myślała pozytywnie i zero stersu!

Ja przed płodnymi, staram się nie nakręcac i nie myśleć o tym tak machinalnie jak przez ostatnie 5 cykli... Łatwo się mówi, gorzej z wykonaniem. Ciśnienie jeszcze większe, bo okresu mam dostać 8 lipca w moje 32 urodziny. Gdyby nie przyszedł... No dziewczyny, najpiękniejszy prezent ever! Ale ciiiii...

Odnośnik do komentarza

No tak, nie zapeszajmy :) Może akurat się uda. Najlepiej, żebyś się wyluzowala. Niektórzy zalecają nawet lampkę wina dla rozluźnienia. Ja nawet niw mowilam narzeczonemu o tym, ze mam dni plodne zeby chociaz on nie byl tym staraniem spiety. U mnie też łatwo mówić o wypoczywaniu, a gorzej wykonać. Teraz mam sporo nauki... egzamin, a za 3-4 tyg obrona mgr, czyli duzo stresu. No i pracowałam do tej pory. Ale od czwartku idę na zwolnienie bo mimo, że to wczesna ciąża to jestem juz przemeczona i jeszcze te nerki. Poza tym wczesna ciąża najniebezpieczniejsza, ale trzeba być pozytywnie nastawionym ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Michalina, to faktycznie masz okres wzmożonego stresu. Wszystkie trzymamy kciuki za egzamin no i obronę :-) dobrze, że wzięłas zwolnienie - niech organizm odpocznie a i 100% płatne :-)

Masz rację, chyba teraz nie będę komunikować, że w ten i ten dzień robimy dzidzie... Nic nie będę mówić, tylko działać. I chya tym razem się lekko wstawię żeby nie myśleć tylko o zapłodnieniu a o przyjemności z pójścia do łóżka z własnym osobistym narzeczonym.

Odnośnik do komentarza

Martina my 4 dni pod rząd sobie uprzyjemnialismy i się udało ;) Wiec i Tobie życzę duuuzo owocnych przyjemności ;) To od kiedy mam trzymać kciuki?

Niestety mam dużo stresów, a jeszcze 6 lipca mam USG genetyczne. Niby jestem nastawiona, że będzie okej ale mały niepokój zawsze jest. No i odpoczynek bardzo mi się przyda. Jestem ostatnio przemeczona i wszyscy w koło: rodzice, siostra, teściowa, koleżanki powtarzają ze mam teraz tylko odpoczywac. Jak to dobrze mieć wsparcie wśród bliskich.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Pamiętaj że te 3 pierwsze miesiące są najbardziej " delikatne" także duuuuuzo odpoczynku musisz dostarczyć organizmowi. Ważne, że masz wsparcie w bliskich i Ci o tym relaksie przypominają ;-) a badania... Zawsze jest niepokój, każda z nas chce mieć zdrowe dziecko, na pewno wszystko jest i będzie dobrze !

kciuki proszę trzymać, jak wyliczylam od tej niedzieli mniej więcej do czwartku :) szczycie, że jak " wlew" jak to nazywam będzie co drugi dzień to starczy? Mój partner bardzo często wyjeżdża na takie jednodniowe spotkania z klientami i nie będzie go codziennie...
Niby plemniki nie umierają od razu po wypuszczeniu na wolność ;-)

Odnośnik do komentarza

No nie, kiedyś w Pytaniu na śniadanie był jakiś lekarz ginekolog i mówił, że plemniki mogą przeżyć nawet 6-7dni w dobrych warunkach, czyli spokojnie przeżyją :) Ja nawet testów owulacujnych próbowałam i wtedy nic z tego nie wyszło. Ale widocznie nie trafiłam. Kobieta, której cykl trwa 28 dni ma ok 9 owu w roku, pozostałe cykle są bezowulacyjne także trzeba próbować i liczyć na to, że w końcu się uda ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Nawet gdyby 2 dni przeżywały to by było dobrze... No i trafić w te dni ;-) my od lutego bardziej się przykładamy w dni płodne i dupa... Okres przychodzi co do godziny, widocznie jeszcze nie jest nasz czas. Myślenie o dziecku zupełnie zawladnęło moim życiem i wiem że jak się spinam i bardzo chce, to szansę maleją. Także postaram się wyluzowac, co nam jest pisane to i tak się zdarzy.
Taka Michalina to ma szczęście ahhh :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny starające się o dzieciątko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chcę Was ostrzec, że do całej sprawy z ciążą warto podejść na luzie. Wiem co mówię ;) trzy razy widziałam pozytywne testy oznaczające trzy różne ciąże i nadal staram się o pierwsze dziecko. Pozytywny test nie jest równoznaczny z posiadaniem bobasa :/ jestem przebadana wzdłuż i wszerz. Wszystko wskazuje na to, że natura tak chciała... o tym się głośno nie mówi, ale poronienia kilkukrotne są codziennością i wiele kobiet roni. Starajcie się, ale nie popadajcie w paranoje...

Odnośnik do komentarza
Gość Martina83

Przykro czytać takie rzeczy od osoby która chce mieć dziecko... Czasem wydaje mi się to niesprawiedliwe, że ludzie którzy maja warunki, dadzą bezgraniczne miłość i opiekę nie mogą zajść czy tracą ciążę.. A ile jest przypadkow, że zwyrodbnialcy, bo inaczej ich nazwać nie Mozą, wyrzucają dzieci na śmietnik, maltretuja, zabijają...
Mam nadzieję, że się nie poddajesz i walczysz dalej :-)
Nie wiem wiele na te temat, ale czytalam, że bardzo wczesną ciążę nasz organizm odrzuca gdy zarodek jest bardzo słaby lub ma jakieś genetyczne wady. Automatycznie nie dopuszcza ciało kobiety do rozwoju takiego płodu.

Odnośnik do komentarza

Ja tez kilka stron temu o tym pisałam. W cyklu poprzedzającym cykl w którym nam się udało tez wyszedł mi wynik pozytywny. To było przed Wielkanocą. Miały być piękne święta, a jednak były smutne, bo e Wielka Sobote przyszla @. Po tym wydarzeniu poszłam do lekarza i mówił ze ok 50% wczesnych ciąż kończy się poronieniem i kobiety mogą nawet o tym nie wiedzieć. Dlatego nie warto robić testu przed planowana @. To chyba miało duży wpływ na to, że przestałam w każdym cyklu wyszukiwać u się ie na siłę objawów. Najtrudniejsze jest to,ze mimo że wiemy o tym ze nie należy tak bardze się nad tym skupiać i starać to nasza psychika i tak robi swoje.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kobitki proszę o poradę,
Całkiem niedawno miałam 2-dniowe skąpe plamienie. 6 dni później byłam na wizycie u ginekologa z podejrzeniem ciąży ale powiedział, że na dzień dzisiejszy nie może ciąży ani potwierdzić ani wykluczyć więc przepisał duphaston. Biorę go 5. dzień, jak narazie miesiączki brak, ale temp. w pochwie utrzymuje się w granicach 37-37,2. Do tego biały, gęsty śluz oraz oczywiście bolące piersi i sutki. Dziś zrobiłam test-wynik negatywny. Myślicie, że mógł być fałszywy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...