Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Kochana może testy są słabe , ale tez może być iż gondtropina się mało Tobie wydziela i ten HcG jest niski ale jeśli wyczówają testy i lekką kreskę pokazują to już dbaj o siebie :) Ja miałam tez lekką kreseczkę ale wyszła po 2-3 min. Dzisia rośnie jak na drożdżach teraz mamy dużo zmartwień aby urodziła się drogą naturalną bo na dzień dzisiejszy cesarka. Jutro dowiemy się co dalej mamy robić ,dzisiaj lekarz mnie pokierował do instytutu klinicznego i musza mnie zbadać i pobrać wycinki a się boję bardzo ... i już o 3.30 na nogach i w drogę :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

To ja życzę Wam powodzenia i daj znać co lekarz powie :)
Trzymamy się tego ze będzie dobrze bo inaczej być nie może :) Mamy dla kogo o siebie dbać i się poświęcać :)
Ja dziś od kiedy zobaczyłam tą kreseczkę jestem mega spokojna choć zmeęczona i dolegliwości bez zmian. Mężuś zadbał bym nic nie robiła bym się położyła i odpoczywała :)

Odnośnik do komentarza

Cieszę sie razem z Tobą wiem jakie to szczęście nosić długo wyczekiwaną fasolkę. Jestesmy zmeczeni po dniu całym i w poniedzialek wracam do szpitala na zabieg jednodniowy lekarka uprzejma i sympatyczna kobieta. A to wazne kiedy ja musze 100km jechać i w pore porządnego lekarza dostałam. Boję się bo nieprzyjemne to bedzie znieczulenie niewiele pomoze...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

No to bądź dzielna i trzymaj się :) wszystko dla dobra Maleństwa. Zdrówka dla Was życzę...

u mnie niestety hcg wyszło negatywne.... więc od wczoraj kieski nastrój mam. Wczoraj cały wieczór przeryczałam. A dziś na zmianę chce mi się płakać krzyczeć i zastanawiam się dlaczego się nie udało? Przecież zrobiłam wszystko by było dobrze. Wczoraj przestał boleć mnie brzuch co mnie zdziwiło i ciekawe kiedy się jeszcze okres zjawi...
Dobrze, że mam oparcie w mężu..... on mi mówi, że następnym razem się uda....
To takie trudne gdy się czegoś bardzo pragnie a niestety wychodzi inaczej.... Nie sądziłam, że tak można się czuć w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Nie ma wyjścia... jakoś muszę sobie radzić... raz lepie raz gorzej.... czuje się jakbym straciła coś ważnego.... ajjj...
okresu brak - jedyne co to takie brązowe dwa mini ślady...
tak sobie tłumaczę, że już nie będę się nastawiać nie będę myśleć.... ale sama w to nie wierzę
dlatego tym bardziej gratuluje i życzę wszystkiego najlepszego tym które oczekują na przyjście na świat swojego maleństwa.... to największy skarb i warto o nie dbać.

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Jestem Zosia i mam 25 lat. W sierpniu dowiedziałam się, że będę mamą. Rodzę w kwietniu. Mojej ciąży towarzyszyły różne przygody np. testy ciążowe a byłam w ciąży itp. Postanowiłam założyć kanał na youtube.com o ciąży. Będzie to miejsce zarówno dla kobiet oczekujących maleństwa, jak i starających się o swojego bobaska. Proszę o komentowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Możemy się wiele od siebie nauczyć. Będąc w ciąży brakowało mi takiego miejsca i filmików o tej tematyce. Oto link do mojego ostatniego filmiku: http://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-sCcyEW5NVg. Jest o moich objawach i potędze kobiecej intuicji. Jeśli się Wam spodoba subskrybujcie, by być na bieżąco i razem tworzyć kanał. Mam nadzieję, że każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie:) W kolejnych filmikach pojawią się informację dotyczące pierwszej wizyty u ginekologa oraz mitów związanych z ciążą. Buziaki:*

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, nie udzielałam się , nie chciałam się nakręcać. Ostatni raz @ miałam 15 grudnia i przy moich nie zawsze regularnych cyklach (ale przeważnie 35 dni) powinnam w sumie dostać 19 stycznia a @ nie widać! Trzy testy nic nie wykazały, jeszcze w międzyczasie kumpela wpadła do mnie poinformować, że jest w ciąży !! Przed @ przeważnie mam plamienia i boli mnie brzuch, teraz też nic nie widać. Nie nakręcam się, czekam na @. Ale powiedzcie mi proszę, nawet gdybym dostała @ w ten weekend bądź przyszły, jak wyliczyć termin owulacji? Na pewno będę obserować śluz, a co jeszcze?

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22524
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71438

Odnośnik do komentarza

Madzik1 wiem jak bardzo byś chciała dzidzie, ale nakręcanie się przynosi przeciwny skutek - ja tak miałam... teraz parze na to z dystansem i tłumaczę sobie, że teraz będzie luz bez nakręcania się... a jak wyjdzie to się okaże.
Pytałaś o wyznaczenie dni płodnych. Najbardziej wiarygodne jest kontrolowanie cyklu przez mierzenie temperatury w pochwie ale sama po sobie wiem ze się po prostu nie chce.
Oprócz kontrolowania śluzu warto także zaopatrzyć się w testy owulacyjne. Są w internecie różnego rodzaju kalkulatory dni płodnych więc warto zwrócić uwagę co one mówią i na tej podstawie mniej więcej sobie wyznaczyć te dni w których z przytulania może powstać fasolka. Na pewno nie wolno im wierzyć tak na 100%. Składając w całość te kalkulatory, śluz, testy owulacyjne i temperaturę będzie to bardzo wiarygodne.
Powodzenia, luzu i szaleństwa wam życzę w łóżku bo przecież oprócz starania o dzidzie musi być namiętność i bliskość.... :)
Nie możemy myśleć tylko o jednym, bo naszym związkom i sferze intymnej to na pewno nie pomożemy a wręcz przeciwnie.
Madzik1 trzymam za Ciebie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

witam Was wszystkie kochane forumowiczki;) jestem tutaj nowa, postanowiłam do Was dołączyć... ja w tym miesiacu również z mężem rozpoczęłam starania o małą fasolkę.. W oczekiwaniu na @, a w sumie na jej brak.... (bardzo bym chciała) niestety przyszła dziś, tylko jest jakaś inna... chyba ze sobie wkrecam? Ojj bardzo bym chciała mieć Maleństwo...

http://www.suwaczki.com/tickers/5oalzlo89kvah29g.png

Odnośnik do komentarza

KariKari, oby tak było jak mówisz... Podziękuję jak zajdę :D wiecie co? Kupiłam sobie ten mikroskop owulacyjny, moze bede wiedziała dokladnie kiedy mam owulację, mam nadzieję że ją mam... (?) Boże...
Próbuje obserwowac swoj organizm, jestem 3 miesiace po odstawieniu i miesiaczki wyglądały narazie tak 3.12, 3.01 i 30.01.... hmm.. teraz widze, że te trójki coś mnie prześladują..;P ale jak widzicie cięzko teraz przewidzieć kiedy bedzie nastepna @. Chociaż jak pamiętam, to przed braniem antyków miałam co 28 dni, mam nadzieję ze sie to unormuje...
sosickofyou naprawde czasem jest ciężko hm.... ale bóle brzucha u kobiety... to w sumie praktycznie zawsze lekarze na początku wykluczają lub potwierdzają ciążę róznicując ją z innymi schorzeniami...a przynajmniej powinni tak robić

http://www.suwaczki.com/tickers/5oalzlo89kvah29g.png

Odnośnik do komentarza

Ja chetnie tez bym sie obyla bez takich sprzetow no ale boje sie ze bede sie musiala wspomoc, napewno jestem rozregulowana, do tego stresy i praca zmianowa....
KariKari napewno podziele sie swoimi dostrzezeniami z domowego laboratorium ;-)
Zastanawia mnie jedna rzecz... czy owulacja moze wystapic w trakcie @ ? Bo poczulam ze moje jajniki dzisiaj 'pracuja'.. chyba ze to normalny objaw??

http://www.suwaczki.com/tickers/5oalzlo89kvah29g.png

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że nie możliwe jest by owulacja była w trakcie okresu. Przecież od jednego do drugiego okresu u kobiety następują zmiany hormonalne. Cykl dzieli się n trzy fazy: folikularna, owulacyjna, luteralna.
Każda z faz następuje po sobie i ma swoje odpowiednie role.
No ale jest to w cyklach regularnych. W cyklach nieregularnych mogą być mała odstępstwa ale wydaje mi się, że raczej odstępstwa w stosunku do zasadowych ilośći dni płodność.
Według mnie nierealne jest połączenie fazy miesiączki z owulacją.
W takim przypadku proponuję umówić się na wizytę u ginekologa na termin w którym przypadać ci będzie za kilka dni owulacja,którą wiele stron internetowych może wyliczyć. Ginekolog robiąc USG będzie widział czy nastąpi za kilka dni owulacja. Powiesz mu o swoich obawach.
Wielu lekarzy przypisuje luteinę. Ma ona podwójne działanie a przede wszystkim nie szkodzi. Dla kobitek u których doszło do zapłodnienia podtrzyma wzrost zarodka, a u tych u których się nie udało to wywoła okres tym samym zwiększając szanse na najbliższe poczęcie.
Ale to tylko teoria... w praktyce w życiu nie jest tak bowiem każdy organizm kobiety jest inny wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza

KariKari jesteś w błędzie , bo owulacja może być w trakcie okresu jeśli cykl się rozreguluję nie wiem czy tutaj pisałam czy na czekających 2 kreseczkach , ale ja miałam owulke podczas @ i zaszłam w ciąże takowym sposobem . Rozregulowało mi się wszystko bo przesuwałam okres o tydzień do badania hormonami i małe rozregulowanie było. Ale ja znam osoby które tylko podczas @ zachodzą, bo cykl tak im się ustawił i teraz jest co raz więcej takich przypadków. Dlatego mówiłam tym co się starają próbujcie wokres wiem ,że to krew i bóle ale jeśli czujecie sie dobrze nie boli i nie brzydzicie po pierwsze to do roboty :D nie wiem jak będzie z następną ciążą którą już planuję za jakies 4 lata ale teraz tylko podczas @ zaszłam , a 10 m-cy z życia wyjęte i strach czy do kwietnia tego roku zdążymy z ciążą,bo lekarz dał mi czas...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Z tymi cyklami róznie bywa ja zawsze regularnie mam 12-14 dc to owulacja w tych dniach i kontrola właśnie na usg była a tutaj się poprzekręcało ale sam stres może spowodowac takie przewroty hormonalne :) i zaburzyć nasz cykl mensturacyjny.
A dziękuje KariKari,ze pytasz ;) już powoli wracam do żywych hehe . Ale nie chcę zapeszać bo wymioty mogą wrócić jeszcze a nie chce już tego. Brzuszek widac powoli i w spodnie ulubione się nie zapinam brakuje 5 cm ;D bluzkę zamówiłam czekałam miesiac i na brzuszku ostatni guzik no napiety xD więc do sukienki do princesski będę zakładać ;)
Pozdrawiam cieplutko ;) a tak zapytam widac mój suwaczek ? Bo ja go nie widze i wyświetla mi sie tylko link ;/ coś z kompem sie dzieje ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...