Skocz do zawartości
Forum

Samodzielna droga do i ze szkoły do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Aby dobrze odpowiedzieć na takie pytanie trzeba rozważyk kilka aspektów:
1. jak wygląda droga dziecka ze szkolī do domu i odwrotnie ( bezpieczeństwo, przejścia przez ulicę, ruchliwa droga, komunikacja itp.)
2. Odpowiedzieć sobie na pytanie czy nasze dziecko nie nadużywało naszego zaufania, czy dotrzymuje umów i zna obowiązujące na drodze i w domu zasady. ( nie przebiega na czerwonym, chodzi lewą stroną, nie wygłupia sie będąc uczestnikiem ruchu drogowego, zawiadamia, gdy chce np. zostać z kolegami na podwórko),
3. Czy nasze dziecko jest raczej odważne czy nieśmiałe, czy wie co zrobić jeśli spotka do niespodziewana sytuacja.
jeśli radzi sobie z tym wszystkim a my omówiliśmy z nim wszystkie za i przeciw to powyżej 7 roku życia może podejmować samodzielne próby chodzenia do i ze szkoly samodzielnie.

Odnośnik do komentarza

Moj syn ma dziesiec lat i chodzi do czwartej klasy podstawowej Dopiero w tym roku zaczal chodzic Sam do szkoly.Mieszkamy na wsi 1kilometr od szkoly ale jest jeden odcinek drogi gdzie sa czesto wypadki a poza tym kolezanka z klasy go tak zastraszyla ze jej mama lub brat cos mu zrobi po szkole to byl poprostu horror. Mozna powiedziec ze slyszalam rozne docinki ze strony ludzi cyt"taki duzy chlopiec powinien chodzic do szkoly sam ale mialam to szczerze mowiac gdzies bo dla mine liczylo sie bezpieczenstwo mojego dziecka.Dlatego sami powinnismy podjac decyzje czy dziecko moze samo isc do szkoly a nie dawac przyklady innych dzieci kazde dziecko jest indywidualnoscia.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, wszystko zależy od drogi. Czy to jest daleko? Czy jest niebezpieczna? My długo się zastanawialiśmy, rozmawialiśmy nawet z nauczycielem, ale powiedział że warto uczyć dziecko samodzielności. Tym bardziej, że mieszkamy na Karolkowej, czyli na tej samej ulicy co szkoła. Poszliśmy z nim kilka razy, pokazaliśmy dokladnie wszystko, a teraz śmiga już sam Myślę, że naprawdę warto postawić na samodzielność dziecka, dla niego to też jest dobra nauka.

Odnośnik do komentarza

my mieliśmy do szkoły około 500m,
2 trasy (podobnej długości)
- 1 przez centrum miasta - ruchliwy plac, dworzec pks w sąsiedztwie, przejścia bez świateł etc
- 2 też koło dworca PKS i uliczkę gdzie mieszkały osoby spod ciemnej gwiazdy, albo przynajmniej menele.

w 2 kl sp zaczęłam sama chodzić ze szkoły do domu - bo powiedziałam w domu, że szkoda mi czasu na czekanie na nich - dodam ze to czekanie nigdy nie było dłuższe niż 10 minut :P
ale widocznie uznali, że mogą spróbować...

a pod koniec 2giej zaczęłam też sama chodzić do szkoły - co do wieku - w pierwszym przypadku nie miałam jeszcze skończonych 8 lat, w drugim byłam niedługo po urodzinach.

Ale dużo zależy od trasy, w wawie znajomi nawet 11 latka prowadzali do szkoły - dla mnie to już było przegięcie, ale chłopak miał kawałek do przejścia - tramwaje, autobusy etc...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...