Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
iwiane

Ekologiczne warzywa i owoce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie odnośnie stosowania ekologicznych warzyw i owoców.

Moja córka ma 4,5 miesiąca, niedługo zaczniemy rozszerzanie diety. Przygotowałam w zamrażarce zapas ekologicznych owoców i warzyw, choć nie jestem w stanie ocenić, czy wastarczy na miesiąc, czy trzy... Zastanawia mnie tylko, czy jeżeli ten mój zapas na pierwsze tygodnie się skończy to mogę już podawać córce zwykłe owoce i warzywa, czy nadal mam szukać ekologicznych?

Bo z jednej strony już teraz ciężko było mi cokolwiek znaleźć, a co dopiero w zimie, no a dodatkowo ekologiczne są dość kosztowne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Żywność ekologiczna jest szerokim pojęciem. Dla jednych oznacza że pochodzi z terenów niezanieczyszczonych, dla innych że nie są stosowane nawozy sztuczne i środki ochrony roślin - pestycydy.
"Pojęcie żywności ekologicznej definiuje jako produkty spożywcze, o obniżonym
poziomie zanieczyszczeń chemicznych, otrzymywane z surowców pozyskiwanych
w gospodarstwach rolnych, stosujących alternatywne metody produkcji"

Dzieciom do 1 roku życia powinno podawać się warzywa i owoce niezanieczyszczone azotynami, gdyż nadmierne ich spożycie prowadzi do methemoglobinemii, a tym samym do niedotlenienia mózgu dziecka. Dlatego też wszystkie warzywa ze słoiczków, są pod tym kątem szczegółowo przebadane.

Należy mieć na uwadze, ze nie zawsze żywność z targu, bazarku jest żywnością ekologiczną, taką najlepiej zakupować w specjalnych sklepach ze zdrową żywnością.

Takim logo jest oznaczona żywność ekologiczna
http://biokurier.pl/images/stories/nowe_logo.jpg
na produkcie powinno się również znaleźć:
- nazwa i numer upoważnionej jednostki certyfikującej, której podlega producent
- napis: "Rolnictwo ekologiczne System kontroli WE" lub "produkt rolnictwa ekologicznego",

Dla dziecka do 1 roku życia najlepiej by było podawać warzywa ekologiczne, jednakże na koszty oraz trudności w jej pozyskaniu, można podawać normalne warzywa, jednakże dobrze umyte, obrane ze skórki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.
Ja od pół roku kupuję warzywa i owoce BIO w vegepack.pl. Wysyłka jest raz w tygodniu. Dzień przed wysyłką jest zaopatrzenie w potrzebne produkty u rolników. Super sprawa zdrowo, smacznie i wygodnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ekologia to nie tylko warzywa i owoce. My z mężem zajmujemy się przemysłem mleczarskim i też stawiamy na ekologię. Używamy silikonowe (a nie plastikowe!) części do dojarek i dbamy o dietę naszych krów. Ekologia jest bardzo ważna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...