Skocz do zawartości
Forum

Różnica między pierwszą i następnymi ciążami


Rekomendowane odpowiedzi

Hej
właśnie jestem w drugiej ciąży. U mnie przebiega ona trochę inaczej niż w I. przede wszytskim w I chodziłam jak naćpana szczęściem non stop, a teraz w drugiej to można powiedzieć że nawet przygnębiona byłam, szczególnie w I tym.c. wytłumaczyłam sobie sobie to tym że to jest jak z zakochaniem, pierwsza miłość najbardziej się przeżywa.
pozatym mam o wiele mniej energii niż w I.
same objawy że jestem w ciąży też miałam inne, tej najpierwsze. W I dostałam mea biegunki po zapłodnieniu, ktora trwała nieprzerwanie przez jakieś 2-3h a później spokój. itd.

Odnośnik do komentarza

U mnie obie ciąże przebiegały bardzo podobnie. Myślałam nawet, że za drugim razem pewnie też będzie dziewczynka, bo czułam się prawie identycznie: lekkie mdłości, ale zero wymiotów, senność i robiło mi się słabo np. w kolejce sklepowej.
Ostatni trymestr był inny, bo synek był znacznie większy od córki i dużo bardziej dał mi w kość. Męczyłam się pod koniec. No i urodziłam go w 40 tygodniu, a córkę w 38.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

druga ciaza zbyt szybko minela(pomijajac to,ze duzo wczesniej urodzilam niz przy pierwszej)-nie moglam celebrowac kazdej ciazowej chwili,poniewaz musialam sie zajmowac pierwszym dzieckiem
doskwieraly mdlosci-w pierwszej ciazy bralam tabletki na mdlosci,w drugiej niestety nie moglam sobie pozwolic na ten luksus bo karmilam;)

i chyba nic wiecej....chyba:wink:

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak Helena uważam.Drugą ciążę ciężko przeżywać i sie nią zachwycać jak ma się szkraba biegającego.Z mdłościami to nawet wspominam że było lżej,ale spać to bym mogła jak w pierwszej.Niestety tez juz się nie da :)Ani tak wypoczywać.
Na początku ciąży pamiętam że miałam wirusówkę domową,która to u wszystkich domowników sie zakończyła a u mnie jak sie później okazało przeobraziła się w ciążowe mdłości...
No i moje maleństwo zakończyłam karmic w 7mies za sugestią lekarza.
A teraz musze leżeć i sie oszczędzac zeby nie urodzic zbyt wcześnie...jak juz pisałam,przy pierwszym dziecku mozna sie oszczędzać a przy drugiej ciąży ciężko z tym jak ma sie matczyne obowiązki .

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kn1g1r4w7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09kbv82ct44.png

Odnośnik do komentarza

paczangai umnie było odwrotnie niż u Ciebie, tzn w pierwszej byłam pewna obaw i i nie zawsze zadowolona, a teraz jestem szczęśliwa ze swojego stanu jakoś tak ciągle::): Tylko u mnie pierwsza ciaza nieszczególnie planowana, a ta już zaplanowana i może to z tego wynika ::): W pierwszej nie miałam mdłości, a wtej miałam. I tak jak piszą dziewczyny, w pierwszej mozna było odpocząć, a w kojenej jjuż nie szczególnie, zwłaszcza jak jest mała różnica wieku.

Odnośnik do komentarza

jadzik
paczangai umnie było odwrotnie niż u Ciebie, tzn w pierwszej byłam pewna obaw i i nie zawsze zadowolona, a teraz jestem szczęśliwa ze swojego stanu jakoś tak ciągle::): Tylko u mnie pierwsza ciaza nieszczególnie planowana, a ta już zaplanowana i może to z tego wynika ::): W pierwszej nie miałam mdłości, a wtej miałam. I tak jak piszą dziewczyny, w pierwszej mozna było odpocząć, a w kojenej jjuż nie szczególnie, zwłaszcza jak jest mała różnica wieku.

u mnie pierwsza ciaża nie była planowana tzn chcialam mieć dziecko ale chcieliśmy jeszcze rok poczekać. druga jest wyczekiwana i planowana a jednak już nie taka "na haju" ciekawo czemu takie skrajne, różne uczucia.

Odnośnik do komentarza

U mnie II ciąża to absolutne przeciwieństwo I. W I nie miałam absolutnie żadnych dolegliwości ani objawów, miałam mnóstwo energii i siły, nic mnie nie bolało a brzuszek nawet pod koniec nie przeszkadzał ani nie ciążył było wprost idealnie. obecnie jestem na końcówce II ciążi i znoszę ja o wiele gorzej, może dlatego że tym razem to będzie dziewczynka, może dlatego że jestem starsza o te kilka latek a może dlatego że ogólnie planując pierwsze dziecko byłam w lepszej kondycji fizycznej, chodziłam na siłownię i w ogóle miałam więcej ruchu niz przed druga ciążą. Poza tym od pierwszych chwil czułam sie strasznie, ciągłe mdłości... nie tylko poranne, bóle brzucha senność i zawroty głowy a jak to troche przeszło to zaczeły się rwy w stawach i bóle kręgosłupa :Kiepsko: i brzuch ogólnie mam wiekszy i jakos niżej usytuowany i każdy ruch sprawia mi ból a w pierwszej ciąży frygałam jak sarenka do samego końca.
Widocznie reguły nie ma :Oczko:

Odnośnik do komentarza

paczanga
dejanira5 ja bym jednak obstawiała gorsze przygotowanie fuz. i to że masz druie dziecko którym musisz się zajmować.

Ja tak samo uważam, bo najpierw miałąm dziewczynkę, a fizycznie czułam się super ::):

Paczanga- jak widać różnie to bywa z tym samopoczuciem, teraz ja jakoś tak mam że wszsytko jest na swoim miejscu, tak jak planowałam i w ogóle mam wszsytko pod kontrolą,a lubię tak ::): A przy Oliwce byłam jeszcze na studiach, broniłam mgr jak byłam w 5mc, a planowałam skończyćśtudia, pójść do pracy, itd... Ale wyszło inaczej, jednak teraz tego nie załuję ::):

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży nudności całodniowe przez cały pierwszy trymestr, teraz prawie wcale ich nie miałam. W pierwszej ciąży byłam bardziej aktywna, więcej mi się chciało - praca do samego końca, a w weekendy studia od rana do wieczora, teraz strasznie się męczę - sądzę, że to wiek robi tę różnicę, bo np. wagowo jest podobnie by nie powiedzieć tak samo... Teraz jestem bardziej spokojna, nie przeżywam tej ciąży jak pierwszej, bo po pierwsze ta pierwsza była dosyć nieoczekiwana, no i było to pierwsze dziecię, więc obawy jak to będzie były baardzo uzasadnione...

Mikołajek, ur. 9.12.2012, godz. 17.00, 4470g, 57cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bi09kf7314tic.png

Milenka, ur. 26.08.2002, godz. 6.50, 4870g, 64cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pcufyfugw.png

Odnośnik do komentarza

Moja każda ciąża była inna,I-sza nie miałam mdłości ale za to miałam mało energii co chwile jakieś infekcje,2-ga miałam lekkie mdłości i uczucie jak bym miała wiecznie jakiś klęb włosów w gardle ale za to miałam dużo energii,chodziłam do pracy,jeździłam na rowerze i bez problemu zajmowałam się synem,3-cia,strasznie się czułam,wymioty cały dzień i calą dobę bym spała,zero energi nie byłam wstanie zająć się swoimi dziećmi jedyny plus bardzo mało przytyłam w porównaniu do pierwszych ciąż.

Odnośnik do komentarza

a u mnie jest podobnie, podobnie wyczułam, że jestem w ciąży, pierwsze objawy takie same, tylko teraz jest tak, że mało mam czasu, zeby myśleć, że jestem w ciąży...przeszyły mi już wymioty, tylko mnie muli na wieczór...i mam inne nastawienie, w pierwszej drżałam o wszystkie wyniki badań itd, teraz jestem dużo spokojniejsza, wiem, kiedy wyniki mogą być słabsze i wiem, co mnie czeka i w ogóle bycie w ciąży nie jest takim szokiem, jak za pierwszym razem:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...