Skocz do zawartości
Forum

Jaki śpiworek do wózka na zimę?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem czy w tym wątku, ale moje pytanie jest zimowo-spacerowe :)
Mam pytanie do doświadczonych mam zimowych dzieci. Jak ubrać dziecko na spacer w chłodny dzień? Może to trochę głupie pytanie, ale zupełnie nie rozumiem stwierdzenia: „plus jedna warstwa” - ubieram dziecko w kombinezon i wkładam do gondoli, która ma taką osłonkę- specjalnie nie nazywam tego śpiworkiem, bo to taki raczej „wiatrołap”. I teraz moje pytanie: to wystarczy czy należy dziecko jeszcze przykryć kocem? Albo kupić śpiwór? Mrozów jeszcze nie ma, ale nie chcę ani wyziębić ani przegrzać Eli :)Kombinezon plus koc plus ten „wiatrołap” to dość dużo, ale z drugiej strony małe dziecko zwykle śpi na spacerze, więc jest mu chłodniej... Śpiworki chyba lepiej sprawdzają się w przypadku starszych dzieci?

Odnośnik do komentarza

~Daffodil
Margeritka
ja zastanawiałam się na tym zakupem, ale w ogłe nie kupowałam go, bo Ola miała bardzo gruby i ciepły kombinezon ziomowy, który naprawde jej wystarczał, korzystałam z otulacza na nogi w spacerówce i jak było zimniej, to wkąłdałam tam cieplutki polarkowy kocyk i było ok, zastanawiałam się nad spiworkiem do sanek, ale to mnie czeka w tym roku, choc zastanawiam się, czy może ze starego korzucha mojej mamy czegoś takiego nie uszyć...

Jak jest kombinezon, to rzeczywiście nie ma sensu kupować śpiworka.
Moim zdaniem śpiworek sprawdza się u dziecka, które jeszcze nie chodzi i które ładnie jeździ w wózku. Bo wiadomym jest, że do ocieplonego śpiworka nie wkłada się malucha w kombinezonie, tylko ubranego odpowiednio lżej. A wtedy spacery i noszenie na rączkach odpadają :)
Co do sanek, to u nas wystarczał kocyk. Analogicznie tak jak w przypadku wózka, nie wiem czy się dziecko nie przegrzeje w kombinezonie i śpiworku. No chyba że już taki leciutki, bez ocieplenia.

Daffodil, Twoja wypowiedź dodała nam szczególnej inspiracji do stworzenia takiego oto śpiworka :)
Dziękujemy! https://www.facebook.com/pages/Kidsbag/387565151412815

Odnośnik do komentarza

dziewczyny a jak długi może być taki spacerek zimą? to będą nasze pierwsze wyjścia przy minusowych temperaturach. ja sama jestem zmarzluchem i najchętniej nie wychodziłbym z domu, jesli nie muszę ;), ale chyba powinnismy się hartować :). mały ma 5,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Ja korzysytałam z Chicco Extrem, znalazłam na wyprzedaży w tosi. Fajny jest bo teraz posłuży do spacerówki, bo ma dziurki na pasy. Ciepły dobrze się rozpina po obu stronach i kapturek można sciągnąć. Polecam tez śpiwrek do fotelika. To dobiero genialne rozwiązanie z jednej strony dziecku ciepło, nie musisz za bardzo opatulać w kurtki czy kombinezony, a z drugiej bezpiecznie, bo masz pewność zę pasy się nie ześlizgną z kurtki.

Odnośnik do komentarza

Ja mam swój od Cottonmoose i mogę śmiało polecić 🙂

Były bardzo ładne kolory do wyboru, jest miękki i cieplutki, a mnie dodatkowo zależało, żeby materiały nie uczulały, bo moja mała ma bardzo wrażliwą skórę.

Jak się komuś jeszcze teraz przyda:

https://cottonmoose.shop.pl/kategoria/akcesoria-zimowe/spiworki-i-kombinezony/

p.s. widzę, że teraz mają na wszystkie śpiworki promocje na koniec sezonu, jak ktoś teraz urodził to warto 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...