Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
paczanga

Podłogi jasne, ciemne...?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu mądrze napisał, że wszystko zależ od tego, czy światło na nie będzie padało bezpośrednio. Np. mi się w kuchni sprawdzają jasne panele, bo światło mam z bocznego okna i ta powierzchnia jest oświetlona tylko rozproszonym przez szafki, załamanym światłem.
Też mi się ciemne panele podobały, takie prawie czarno-brązowe, jak podkłady kolejowe, takie rustykalne. Ale one mi się tylko do przedpokoju nadawały - tam nie ma okna.
Ciemne teściowa zrobiła w dużym pokoju i nie była zadowolona, bo tam jest okno tarasowe. Faktycznie widać cały piasek (bo co nie zrobisz, z dworu zawsze coś przywieje - nie wiadomo którędy) no i futerko z kurzu... fujć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dla mnie podłogi muszą współgrać ze ścianami i meblami jakie masz/będziesz miała w pokoju. Ja mam podłogi i jasne i ciemne, ale uważam że pasują. teraz jest ogromny wybór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę jasną i ciepłą podłogę. Mamy jasnobeżowy laminat, a ponadto mamy w niektórych pokojach wykładziny. Uważam, że jasna podłoga wygląda ładniej niż ciemna. Tylko trzeba częściej sprzątać.

monthly_2017_07/podlogi-jasne-ciemne_60055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Na ciemnych od razu widac każdy paproszek. Mam ciemne meble w salonie. Kilka godzin po przetarciu kurzy już widać, że wszystko opada od nowa. Środki do mebli niewiele pomagają. Nigdy więcej. Chyba, że w jakimś niezbyt oświetlonym pomieszczeniu. Chwalę opatrzność, że podlogi zrobiłam jasne, bo chyba bym się z mopem nie rozstawała.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kankaska

ciemna podłoga jest piękna, u nas jest dębowa podłoga z [reklama usunięta], prawdziwa deska o ciemnym wybarwieniu, i nie mam żadnego problemu w utrzymaniu jej w czystości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy moim zdaniem od wystroju danego pomieszczenia. Ja mam akurat jasne panele ze sklepu Eurodom i prezentuja się one doskonale. Są też wytrzymałe, a to na tym mi głównie zależało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wroclawka

Osobiście podobaja mi się bardziej jasne podłogi:
sa łatwiejsze do czyszczenia ponieważ na jasnym kolorze nie widać kropelek wody i nie widac tak kurzu jak na ciemnej podłodze
optycznie powiększaja pomieszczenie

Myśle,że najbardziej uniwersalnym materiałem obecnie na podłogę są panele.Niedrogie , łatwo je położyć i dobrze się prezentują [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ciemnych widać rysy, na jasnych widać każdy bród ;p Myślę, że nie ma się co przejmować, tylko wybrać takie jakie się wam podobają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arek.molenda, w linku nie widać płytek.
Nie wybieraj sam płytek tylko podpytaj zwłaszcza żony jakie jej się podobają. Podłoga musi też współgrać z kolorem ścian, więc też trzeba pomyśleć nad tym co wam się najbardziej podoba.
Ja bym wybrała płytki szare albo drewnopodobne :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko zależy. Przykład: w wynajmowanym mieszkaniu miałam na podłogach jasne jednolite płytki i każdy najmniejszy włos i paproch było widać. Teraz mam białe płytki we wzór marmuru. Każdy brud wygląda jak wzór marmuru. Brawo ja! :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...