Skocz do zawartości
Forum

Podłogi jasne, ciemne...?


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu mądrze napisał, że wszystko zależ od tego, czy światło na nie będzie padało bezpośrednio. Np. mi się w kuchni sprawdzają jasne panele, bo światło mam z bocznego okna i ta powierzchnia jest oświetlona tylko rozproszonym przez szafki, załamanym światłem.
Też mi się ciemne panele podobały, takie prawie czarno-brązowe, jak podkłady kolejowe, takie rustykalne. Ale one mi się tylko do przedpokoju nadawały - tam nie ma okna.
Ciemne teściowa zrobiła w dużym pokoju i nie była zadowolona, bo tam jest okno tarasowe. Faktycznie widać cały piasek (bo co nie zrobisz, z dworu zawsze coś przywieje - nie wiadomo którędy) no i futerko z kurzu... fujć.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Na ciemnych od razu widac każdy paproszek. Mam ciemne meble w salonie. Kilka godzin po przetarciu kurzy już widać, że wszystko opada od nowa. Środki do mebli niewiele pomagają. Nigdy więcej. Chyba, że w jakimś niezbyt oświetlonym pomieszczeniu. Chwalę opatrzność, że podlogi zrobiłam jasne, bo chyba bym się z mopem nie rozstawała.

Odnośnik do komentarza
Gość wroclawka

Osobiście podobaja mi się bardziej jasne podłogi:
sa łatwiejsze do czyszczenia ponieważ na jasnym kolorze nie widać kropelek wody i nie widac tak kurzu jak na ciemnej podłodze
optycznie powiększaja pomieszczenie

Myśle,że najbardziej uniwersalnym materiałem obecnie na podłogę są panele.Niedrogie , łatwo je położyć i dobrze się prezentują [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...