Skocz do zawartości
Forum

Czy rozmawiacie z córkami o miesiączce?


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że należy rozmawiać z córką o pierwszej miesiączce już zawczasu, żeby była też w pewnym momencie przygotowania psychicznie. Żeby ten "pierwszy dzień" nie zaskoczył jej nagle. Moja mama rozmawiała ze mną, jednak przyjaciółka nie miała tak dobrze. Zależy to też od tego jak dana mama została wychowana i jakie ma podejście. Ale ja ze swoją córką, jeśli los pozwoli na pewno będę rozmawiać. Bo w końcu rozmowa to podstawa relacji, nie ważne na jaki temat się rozmawia.

rowery holenderskie to coś pięknego, sun

Odnośnik do komentarza

mam 2 córki w wieku 11 lat i 9 temat podpasek tamponów i dojrzewania mamy juz za soba.starsza córka bardzo naturalnie do tego podchodzi parę mies temu przed regałem z podpaskami nie mogłam sie zdecydować które kupic :) na to Wiki m"mamo jak dostanę okres to będę używać tych hello kitty " bardzo naturalnie spokojnie to powiedziała.ostatnio mnie pytała kiedy wkoncu okres dostanie bo juz chce dojrzeć,teraz jest temat ciaża i jak to tam w tym brzuchu jest :)

Odnośnik do komentarza

olenka21
Uważam, że należy rozmawiać z córką o pierwszej miesiączce już zawczasu, żeby była też w pewnym momencie przygotowania psychicznie. Żeby ten "pierwszy dzień" nie zaskoczył jej nagle. Moja mama rozmawiała ze mną, jednak przyjaciółka nie miała tak dobrze. Zależy to też od tego jak dana mama została wychowana i jakie ma podejście. Ale ja ze swoją córką, jeśli los pozwoli na pewno będę rozmawiać. Bo w końcu rozmowa to podstawa relacji, nie ważne na jaki temat się rozmawia.

Mądre słowa, dlatego nie będę się powtarzać. Ponieważ myślę podobnie.

Najlepsza do gry i zabawy z kumplami to tarcza dart

Odnośnik do komentarza

~fiołek30
mam 2 córki w wieku 11 lat i 9 temat podpasek tamponów i dojrzewania mamy juz za soba.starsza córka bardzo naturalnie do tego podchodzi parę mies temu przed regałem z podpaskami nie mogłam sie zdecydować które kupic :) na to Wiki m"mamo jak dostanę okres to będę używać tych hello kitty " bardzo naturalnie spokojnie to powiedziała.ostatnio mnie pytała kiedy wkoncu okres dostanie bo juz chce dojrzeć,teraz jest temat ciaża i jak to tam w tym brzuchu jest :)

Hello kitty.... :D No to do tej dojrzałości jeszcze trochę...

Odnośnik do komentarza

Kiedy ja byłam mała, to chyba sama trochę ułatwiłam mamie sprawę, w szkole znalazłam (chyba ktoś ze starszych klas zostawił na ławce) książeczkę o dojrzewaniu, chyba produkowaną przez always, taki informator. Wzięłam ją do domu i pokazałam mamie, a mama na to, że mam sobie to przeczytać, a później porozmawiamy. Zamknęłyśmy się w kuchni i gadałyśmy chyba ze 2 godziny, a później miałam jeszcze milion pytań :D Dobry moment wybrałyśmy, bo miesiąc później nadeszła pierwsza miesiączka ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość mala_gosia_3

Dziewczyny, a co myślicie o urządzaniu przyjęć z okazji pierwszej miesiączki córki? Ostatnio znajoma o tym wspomniała i byłam naprawdę mocno zdziwiona.
Ja z całą pewnością czułabym się na miejscu takiej dziewczynki okropnie upokorzona, zamiast urządzać przyjęcia z okazji pierwszej miesiączki warto na spokojnie usiąść z dzieckiem i porozmawiać jak kobieta z kobietą.
W tym artykule np. wszystko świetnie wyjaśnili jak podejść do tego (dla niektórych rodziców) trudnego tematu http://www.myob.pl/przygotowanie-do-pierwszej-miesiaczki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...