Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Małgorzata Jackowska

Podpaski wielorazowe - koniec z infekcjami

Rekomendowane odpowiedzi

Dwu-Kropek
Dla mnie to jakoś niehigieniczne jest mimo wszystko....

Zastanawia mnie dlaczego :) Takie podpaski się pierze. A pierze się po to, żeby coś było czyste, prawda? Bieliznę też pierzesz :) Podpaski wielorazowe są bardziej higieniczne niż jednorazowe, możesz sobie tu poczytać o nich trochę. W skrócie zacytuję najważniejsze "Jednorazówki nie są sterylizowane, bo to zmniejszyłoby ich chłonność. Dlatego mogą zawierać różne bakterie i grzyby, a jeśli były bielone chlorem, również rakotwórcze dioksyny."
Wydaje się nam, gdy patrzymy na białe podpaski jednorazowe, zafoliowane itp., że są sterylne. A to nie jest prawda niestety.

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dwu-Kropek

Higiena - no niby wypiorę, ale jakoś i tak by mnie to przerażało - założyć to samo...

Mimo wszystko... koszta też nie są najniższe.

Na początek trzeba mieć co najmniej 10 podpasek + ten proszek; dodatkowo należy je prać i wiadomo, że nie z ubraniami czyli dodatkowe zużycie wody i prądu...
No i mój czas - zamiast z dziećmi czy robiąc coś innego - spędzę na płukaniu a potem praniu podpasek.

''Jednorazówki'' - oki - z biegiem czasu wyjdą niby drożej, ale z drugiej strony - w ''tych'' też nie będę chodzić kilka lat.... Tak jak garderobę - będzie trzeba zmienić;

Jak dla mnie na 100 % - NIET.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwu-Kropek
Higiena - no niby wypiorę, ale jakoś i tak by mnie to przerażało - założyć to samo...

Mimo wszystko... koszta też nie są najniższe.

Na początek trzeba mieć co najmniej 10 podpasek + ten proszek; dodatkowo należy je prać i wiadomo, że nie z ubraniami czyli dodatkowe zużycie wody i prądu...
No i mój czas - zamiast z dziećmi czy robiąc coś innego - spędzę na płukaniu a potem praniu podpasek.

''Jednorazówki'' - oki - z biegiem czasu wyjdą niby drożej, ale z drugiej strony - w ''tych'' też nie będę chodzić kilka lat.... Tak jak garderobę - będzie trzeba zmienić;

Jak dla mnie na 100 % - NIET.

Można prać z ubraniami, z ręcznikami, z czymkolwiek :) Tak więc nie trzeba oddzielnie nastawiać pralki. Zamiast stać i płukać, wrzucasz do pojemnika z zimną wodą. Kilka sekund :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie prania podpasek wielorazowych - to co mam nakupować ich z 40 i wrzucać do miski z wodą, która z tymi brudami będzie gdzieś w domu stała, a potem prać osobno albo z innymi rzeczami? Przecież jak nie upiorę od razu, to potem tego nie dopiorę, więc musiałabym prać ręcznie codziennie... Nie widzę tego, tak jak nie widzę prania pieluch tetrowych i dlatego używam jednorazówek.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...