Skocz do zawartości
Forum

Gimnastyka w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka ja podobnie - w grupie ćwiczę chętnie ale sama w domu to już nie mam samodyscypliny. Ja od miesiąca chodzę na gimnastykę kręgosłupa, ale nie dla ciężarówek. Jestem bardzo zadowolona z zajęć tym bardziej, że instruktorka nie zapomina o mnie i mojej ciąży. Niestety zajęcia odbywają się raz na tydzień dlatego jestem na etapie szukania dodatkowych. Dostałam od kasy chorych kilka darmowych kursów w tym np gimnastyka w wodzie. Rzeczywiście mam jednak obawy co do takich kąpielisk. A godzina tygodniowo to jednak dla mnie za mało. Muszę czegoś poszukać.

http://s5.suwaczek.com/201407291761.png

Odnośnik do komentarza

Problem polega na tym, że ja mam już po raz trzeci od początku ciąży. Przed ciążą było tak samo dlatego mój lekarz prowadzący zdecydował się nie zwracać na to zbytnio uwagi. Nie mogę przez całą ciążę być na antybiotykach. Na szczęście u maluszka na razie wszystko w porządku. A ryzykować dodatkowo z tym basenem nie będę. Pozdrawiam

http://s5.suwaczek.com/201407291761.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jakie ćwiczenia na ból kręgosłupa? Jestem w 11 tyg. ciąży, praca praktycznie cały czas siedząca, a kręgosłup coraz częściej obolały. :/ Basenu nie lubię, natomiast widziałam zajęcia typu "zdrowy kręgosłup", co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość kamama84

Olia, nie słyszałam o takich zajęciach, ale znam Twój ból! Plecy zaczęły dawać mi się we znaki już w drugim miesiącu. Zaczęłam chodzić na basen bo to lubiłam robić jeszcze przed ciążą. Dla mnie to najlepsze ciwczenie, duża ulga, a do tego bezpieczne i przyjemne dla mojego maleństwa. I przyznam, ze bawimy się razem swietnie, dużo lżej się z brzuszkiem chodzi w wodzie :) i mąż się czasami przyłącza :) Może się przekonasz? ;)
Ćwiczeń specjalnych nie znam, ale podobno spanie na boku pomaga. Tylko, że ja nie potrafię przespać nocy w jednej pozycji :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
chyba przekonałyście mnie do tego basenu, szczególnie, że za oknem coraz ładniej i wizja zimna jaka mi się zawsze kojarzyła z wodą i basenem, będzie trochę bardziej odległa. :)
Co do spania na boku, tak jak kamama84 nie wytrzymuję długo w jednej pozycji, nie mówiąc o tym, że przed ciąża, mogłam tylko zasnąć na brzuchu, więc teraz niektóre noce bywają ciężki i niewygodne..

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie mogę się pochwalić efektami ćwiczeń, ale wierzę, że takowe się pojawią, po rozwiązaniu ;) Ćwiczę ze swoją koleżanką (po AWFie), która uświadomiła mi jak ćwiczenia pomagają w ciąży :) Mogę wymieć takie korzyści, jak łagodzenie sensacji pokarmowych :P no i redukują szybki przyrost masy ciała :) Zawsze powtarzałam sobie, że będę mamą, która nie przytyje dużo w ciąży ;) jak będzie - to się okaże ...

Jestem w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Ulla nigdy nie jest za późno ;) poszczególne zestawy ćwiczeń możesz wykonywać w domu. Wiadomo jak ciężko jest znaleźć czas na chodzenie na zajęcia. Chociaż muszę to przyznać, że basen polecam każdemu. Coś wspaniałego :) Pływam odkąd pamiętam i planuję po urodzeniu zapisać malucha na zajęcia dla noworodków :)

Jestem w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Olia mi polozna zalecila kupienie takiej pilki i siedzenie na niej badz cwiczenie. Chodzi glownie o to, ze podczas wczesnej fazy porodu czesto zachecaja kobiety do skakania na takich pilkach i latwiej jest jesli kobieta jest juz przyzwyczajona do takiej pilki. Cwiczenia na takiej pilce mozna znalezc tez w internecie.
Ja musze przyznac, ze wczesniej szlo mi super z cwiczeniami, a teraz juz tylko praca (chociaz fizyczna wiec ruchu mam duzo) i spacery.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Polecam gimnastykę dla kobiet w ciąży, ale również po porodzi, którą oferują Cudne lata w Krakowie na Ruczaju. Dysponują różnorodnymi sprzętami, przez co zajęcia nie są monotonne nawet jeśli chodzisz kilka razy w tygodniu. Ciekawa alternatywa to gimnastyka z elementami jogi, bardzo fajna propozycja. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Prowadzące to fizjoterapeutka oraz koordynatorka klubów fitness największej sieci w Krakowie. Bardzo profesjonalna kadra. Trzeba się zapisywać, bo minimum gwarantujące odbycie się zajęć to 4 osoby. Ja polecam, jestem zadowolona. Jeśli ćwiczysz, szybciej wrócisz do swojej wcześniejszej figury .

Odnośnik do komentarza

Nie ćwiczę.

Może kilka razy w 2 trymestrze.

Natomiast kilka razy w tygodniu (3-4 razy) chodzę na kijki (nordic walking)

3-4 km takim szybkim tempem.

W ciąży bardzo duże znaczenie ma rownież odpowiednia suplemnetacja witamin. Trudno jest uzupelnić składniki odżywcze tradycyjnie dietą....

Dobre tabletki składem to Composita mama https://compositamama.pl/

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...