Skocz do zawartości
Forum

Testy ciążowe


Iwa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupujcie Pretestów - ja kupiłam i w dniu spodziewanej @ chciałam zrobić - okazało się, ze pudełko (ofoliowane, nienaruszone) było puste. Na innym forum też czytałam, że się to kilku dziewczynom zdarzyło. A ten dzień to były moje imieniny i chciałam sobie zrobić prezent - czułam, że jestem w ciąży. Musiałam potem czekać 1 dzień, udało się, ale Pretestu więcej nie kupię.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

gem83
Moja koleżanka była w 8 miesiącu ciąży a chciała zrobić test na pamiątkę i niestety się zdziwiła bo na teście była 1 kreska więc test tesowi nie jest równy chyba zalezy od organizmu.

A ja mam pytanie co myślicie o strumieniowych które lepsze i jakiej firmy.

hm.. nie jestem pewna, ale gdzieś czytałam że poziom HcG spada w późniejszych miesiącach ciąży....
Ja zrobiłam Quick View i Bobo test - obydwa pokazały 2 kreseczki:-) mam je do dziś.. na pamiątkę

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

WItam :)
ja wczoraj wykonałam jeden test strumieniowy facelle (rossmann) i jeden strumieniowy amil. Oba wyszły pozytywne, a okres spóznia mi sie 4 dzien. Wieczorem odbiore BETE wiec potwierdze ich skuteczność .
Dzsiaj rano chciałam jeszcze użyć kolejnego testu amil, ale niestety w pudełku zastałam uszkodzony test

ps. mam nadzieje ze wreszcie sie udało :)

Odnośnik do komentarza

migotka
myslicie ze testy mogly byc wadliwe? jak dokonac selekcji? moze zwrocic uwage na jakies atesty a moze poprostu lepiej nie wydawac kasy tylko isc na badanie krwi?

Według mnie najlepiej zrobić bete. Z testami różnie bywa. Zależy to też od stężenia hormonu w moczu.
Najlepiej zrobic bete!

Lolka1982 jak Twój wynik?

http://s4.suwaczek.com/201008021562.png http://s2.pierwszezabki.pl/040/040347991.png?4101

http://s5.suwaczek.com/200604012441.png

http://s9.suwaczek.com/200912041026.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Darka78
gem83
Moja koleżanka była w 8 miesiącu ciąży a chciała zrobić test na pamiątkę i niestety się zdziwiła bo na teście była 1 kreska więc test tesowi nie jest równy chyba zalezy od organizmu.

A ja mam pytanie co myślicie o strumieniowych które lepsze i jakiej firmy.

hm.. nie jestem pewna, ale gdzieś czytałam że poziom HcG spada w późniejszych miesiącach ciąży....

dokladnie tak jest. najwieksze stezenie hormonow wystepuje w pierwszym trymestrze. nic dziwnego, ze w 8 miesiacu wyszedl negatywny.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

migotka
ja to mam dość duże doświadczenie z testami :36_7_5: aż śmiać mi się chce, ale tak pozytywnie; od czasu do czasu, testuję się, a że @ czasami spóźni się dzień więc, czasem lepiej wiedzieć co w trawie piszczy, do niedawna wydawało mi się ,że test może się mylić tylko wtedy kiedy jest się w ciąży a test pokaże jedna kreskę, dziś już nie jestem taka pewna, w ostatnim cyklu @ spóźniała się 2 dni, było jedynie plamienie, a ze to u mnie norma wiec na luzaka zrobiłam test a tu słaba druga kreseczka, myślałam, że dostanę zawału, szybko pędem do apteki po kolejne testy a te nic żadnej ciąży, wreszcie dostalam @ ale tylko jeden dzień wiec myśle sobie a co sprobuje znowu i znowu cienka druga kreseczka, ale po wyschnięciu wyraźnie widoczna, myśle sobie- spokojnie bez paniki może za dlugo czekałam z wynikiem, zrobilam kolejne testy i nic, nawet cienia nie było widać, wiec o co tu chodzi ????

wynik nalezy odczytywac kilka minut po wykonaniu testu (zalezy od firmy, ale nie pozniej niz po 15 minutach).

z wlasnego doswiadczenia wiem, ze testy myla sie bardzo rzadko. w dniu spodziewanej miesiaczki 99% powinno wskazac prawidlowy wynik, wiec te wszystki bledy sa raczej spowodowane nieumiejetnym wykonaniem, niz wada fabryczna. dlugo staralam sie o dziecko i robilam testy z przeroznych firm- nigdy sie nie pomylily. mysle, ze nie ma co polecac sobie firm, bo kazdy test kupiony w aptece da prawidlowy wynik (z 1% marginesem bledu).

Odnośnik do komentarza

solange63
Darka78
gem83
Moja koleżanka była w 8 miesiącu ciąży a chciała zrobić test na pamiątkę i niestety się zdziwiła bo na teście była 1 kreska więc test tesowi nie jest równy chyba zalezy od organizmu.

A ja mam pytanie co myślicie o strumieniowych które lepsze i jakiej firmy.

hm.. nie jestem pewna, ale gdzieś czytałam że poziom HcG spada w późniejszych miesiącach ciąży....

dokladnie tak jest. najwieksze stezenie hormonow wystepuje w pierwszym trymestrze. nic dziwnego, ze w 8 miesiacu wyszedl negatywny.

Spada ale nie do takiego poziomu, żeby nie można go było wykryć za pomocą testu ciążowego. Po poronieniu, jak i porodzie jeszcze przez kilka dni, a nawet tygodni hCG obecne jest w moczu kobiety. A więc, albo test został źle wykonany albo był wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Gość Majka1212

Prosze pomozcie mi ocenic ta sytuacje na chlodno. Jezeli to niewlasciwe miejsce to przepraszam :-(
Otoz biore tabletki antykoncepcyjne, zadnej nie pominelam, jedynie troche wczesniej wzielam jakas tabletke na gardlo i napilam sie alkoholu ale nieduzo. Zaczelam tez niedawno brac tabletki na wlosy dlatego zaczelam sie dodatkowo zabezpieczac prezerwatywa. przy koncowce opakowania anty nabrzmialy mi piersi i bolaly po bokach. . Pomyslalam ze to moze byc pierwszy objaw ciazy. Zrobilam test po kilku dniach, wyszedl negatywny. Krwawienie przyszlo normalnie. Ale zaczelo mnie teraz troche mdlic po jedzeniu. Zrobilam jeden test wyszedl negatywny, ale po kilku godzinach spojrzałam na niego i jakby druga kreska. Na drugi dzien zrobilam drugi test (wykrywa od 25) i rowniez w czasie 5 minut wyszedl negatywny, ale po kilku godzinach znowu zmienil sie na pozytywny. I sama nie wiem co sadzic. Niby nie odczytuje sie wyniku po czasie opisanym w ulotce ale naczytalam sie ze zdarzalo ze takie cos oznaczalo ciaze. Co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza

Hej, jak myslicie czy test owulacyjny jest wiarygodny?
Juz od roku staramy się z mężem o druga dzidzie. Od ok pol roku robię testy owulacyjne. Od 3 miesiecy biore castagnus i bromergon na wysoka prolaktyne. Cyle mam 28-30 dniowe. Dopiero od 2 miesiecy mam wrażenieże saw miare normalne.W tym cylku zaczelam testowanie juz w 10 dc, testy byly negatywne , dopiero w 16 dc test byl pozytywny. Jeszcze nigdy nie widziałam tak ladnych kreseczek. Wieczorem przytulaski i w 17dc kreska testowa troszke slabsza.
Czy takie wyniki potwierdzaja ze owulacja byla? Myslicie ze jest szansa na dzidzie?
Obecnie 19 dc testy negatywne tzn kreska testowa ledwo widoczna za to rano zaobserwowalam troszke śluzu taki "glutowaty"?

Odnośnik do komentarza

Witam jestem tu nowa. Postanowiłam napisać bo już sama nie wiem w poprzednim cyklu zrobiłam 5 testów. Różnej firmy 3 z nich wyszły "lekko pozytywnie" natomiast 2 negatywnie, wkoncu po tygodniu spóźnienia przyszła @ . Teraz jestem w 26 dniu cyklu i od poronienia które było w grudniu miesiaczke mam nieregularną od 25 dni do 31 dni. Tak więc w 22 dniu zrobiłam test strumieniowe elektroniczny w którym wynik to " tak" lub " nie " no i ku mojemu zaskoczeniu wyszło " tak" poleciala po kolejne od razu tylko już zwykle plytkowe najtańsze i robiąc kolejno codziennie z porannego moczu testy wychodziły coraz to wyrazniejsze. I ja nie wiem co mam myśleć brzuch mnie boli jak normalnie na miesiaczke. Wspomnę tylko że staramy się o dzidziusia od 2 lat w między czasie we wrześniu 2018 roku pierwsze poronienie i w grudniu drugie. Tak więc jeszcze bardziej schizuje. Jeżeli dostanę miesiaczke to od razu wysyłam te testy do producentów

monthly_2019_05/testy-ciazowe_74846.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmhazpcy7j.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0aquttwoi3.png
13.09.18-9tc * 01.12.18-6tc *

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że najlepszy to jest test z krwi: https://www.abcmaluszka.pl/badanie-beta-hcg.html

XxwikiXx
Witam jestem tu nowa. Postanowiłam napisać bo już sama nie wiem w poprzednim cyklu zrobiłam 5 testów. Różnej firmy 3 z nich wyszły "lekko pozytywnie" natomiast 2 negatywnie, wkoncu po tygodniu spóźnienia przyszła @ . Teraz jestem w 26 dniu cyklu i od poronienia które było w grudniu miesiaczke mam nieregularną od 25 dni do 31 dni. Tak więc w 22 dniu zrobiłam test strumieniowe elektroniczny w którym wynik to " tak" lub " nie " no i ku mojemu zaskoczeniu wyszło " tak" poleciala po kolejne od razu tylko już zwykle plytkowe najtańsze i robiąc kolejno codziennie z porannego moczu testy wychodziły coraz to wyrazniejsze. I ja nie wiem co mam myśleć brzuch mnie boli jak normalnie na miesiaczke. Wspomnę tylko że staramy się o dzidziusia od 2 lat w między czasie we wrześniu 2018 roku pierwsze poronienie i w grudniu drugie. Tak więc jeszcze bardziej schizuje. Jeżeli dostanę miesiaczke to od razu wysyłam te testy do producentów
Odnośnik do komentarza

Testów ciążowych jest w sprzedaży bardzo wiele więc myślę, że bez problemu coś będzie można wybrać. Sporo jest różnych propozycji również test Stream od Sanity – ja byłam zadowolona, wynik był bardzo szybko, cena była na dobrym dla mnie poziomie więc mogę polecić.

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki!,

Jako potrójna mama zdecydowanie polecam testy ciążowe od  Pink. Zarówno te strumieniowe jak i płytkowe są fajne i raczej wszędzie i łatwo dostępne. No i co najważniejsze są bardzo czułe i wiarygodne. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby pokazany wyniki był fałszywy.  Pozdrawiam serdecznie z dzieciakami :)

Odnośnik do komentarza

 

Siemka, 

Jak starałam się z ukochanym o dzieciątko to również  korzystałam z testów pink, te z dzidziusiem na opakowaniu, które zamawiałam na stronie domowe laboratorium. Wynik zawsze uzyskiwałam wiarygodny,  także naprawdę mogę polecać z czysta głowa. Zarówno te płytkowe jak i strumieniowe. 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Też polecam te testy z pinka, są naprawdę całkiem fajne. Cenowo też jest okej, ja akurat kupuje testy ciążowe w aptece, ale w każdej drogerii też je dostaniesz także nie ma problemów z dostępnością tych testów. Koniecznie tez rób wszystko tak jak jest w instrukcji i to najlepiej z porannego moczu żeby nic ci nie wpłynęło na wyniki. ważne też żeby nie robić za wcześnie, ale na opakowaniu masz napisane jak wczesna ciąże wykrywa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...