Skocz do zawartości
Forum

Testy ciążowe


Iwa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, napiszcie proszę jakie testy ciążowe polecacie, ponieważ ja poprzednio kupiłam test, niestety nie pamiętam jego nazwy, ale kosztował 8 zł, był najtańszy, wykonałam go w pierwszy dzień po spóźniającej się @, wynik wyszedł negatywny (druga kreska była ledwo widoczna i to po 10 min.), po tygodniu poszłam do lekarza i okazało się, że jednak jestem w ciąży, dostałam luteinę, ale niestety .... Tym razem lekarka kazała mi się zgłosić zaraz po zatrzymaniu, dlatego zależy mi na dobrym teście.
pozdrawiam wszystkich serdecznie :23_30_126:

Odnośnik do komentarza

Testy dostępne na polskim rynku wykazują ciążę na podstawie obecności w moczu gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Hormon ten produkowany jest już od pierwszych dni po zapłodnieniu. Po około dwóch tygodniach trwania ciąży, jego stężenie w moczu jest odpowiednie, żeby móc stwierdzić ciążę na podstawie testu. Jednak test nie daje nigdy 100% pewności, dlatego w celu potwierdzenia ciąży należy skontaktować sie z ginekologiem, ponieważ istnieje szereg czynników, które mogą zafałszować wynik testu.

Ja w obu przypadkach robiłam test -Quick View - błyskawicznym testem płytkowym do wykonania rano, stwierdza ciążę już po 6 dniach od zapłodnienia, na wynik pomiaru czeka się minutę.
Taki mi Pani doradziła w aptece ;)

Odnośnik do komentarza

ja to mam dość duże doświadczenie z testami :36_7_5: aż śmiać mi się chce, ale tak pozytywnie; od czasu do czasu, testuję się, a że @ czasami spóźni się dzień więc, czasem lepiej wiedzieć co w trawie piszczy, do niedawna wydawało mi się ,że test może się mylić tylko wtedy kiedy jest się w ciąży a test pokaże jedna kreskę, dziś już nie jestem taka pewna, w ostatnim cyklu @ spóźniała się 2 dni, było jedynie plamienie, a ze to u mnie norma wiec na luzaka zrobiłam test a tu słaba druga kreseczka, myślałam, że dostanę zawału, szybko pędem do apteki po kolejne testy a te nic żadnej ciąży, wreszcie dostalam @ ale tylko jeden dzień wiec myśle sobie a co sprobuje znowu i znowu cienka druga kreseczka, ale po wyschnięciu wyraźnie widoczna, myśle sobie- spokojnie bez paniki może za dlugo czekałam z wynikiem, zrobilam kolejne testy i nic, nawet cienia nie było widać, wiec o co tu chodzi ????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...