Skocz do zawartości
Forum

Zanika apetyt


liluE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja Julka właśnie skoczyła 6 misiecy. Do tej pory wszystko było w najlepszym porzadku. Jest zdrowa, jej waga wynosi 8kg. Od kilku dni poprostu przestaje jesc, jakby woglole niebyła głodna. Normalnie zjadala mi 4-5 razy na 24godziny nawet po 210ml:). Wczesniej jadla mleko Bebilon Peptti, ale z uwagi na to ze nie ma apetytu stwierdzilam ze moze jej to mleko przestalo smakowac i za zgoda lekarza przeszlam na Bebilon 2. Żadnych rezultatów. Wlasnie mija 14godzina i dalej nie chce sie chwycic. Dodam ze herbatke pije bez kłopotów. Nie wiem co zrobic. Narazie musze dac jej chyba to mleko lyzeczka. WCzoraj tak musialam zrobic i chyba teraz znow musze. Cos tam podziubie ale nie zje w calosci. Potem w ciagu dnia zjada pol sloiczka zupki a nastepnie przy wielkich meczarniach po kapieli zjada butelke i to na tyle. jestem zrozpaczona. Co sie moglo stac? Próbowalam mieszac te mleka peptii ze zwyklym bebilonem, smoczki twarde miekie. Bardzo prosze o swoje spostrzerzenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja rowniez mialam takie problemy z moim pierwszym teraz ma juz 10 lat .moja coreczka ma 3 miesiace i tez czekam az przestanie jesc.wiesz poki dziecko ssie cyce to mu smakuje ale jak juz przejdzie na mleko modyfikowane to juz klapa.z tego co piszesz pila bebilon pepti wiec wnioskuje ze jest alergiczka a taki brak apetytu wlasnie jest u alergikow co ja nie przechodzilam z malym i doszlo do tego ze kazdy posilek konczyl sie wojna i musialam na sile dawac doslownie zmuszac jak kaczke do jedzenia bo zaglodzilby sie a jak ciagnal cyce bylo ok.dlatego ja mam zamiar dawac cyce jak najdluzej i kaszki robic na tym mleku bo wiem z doswiadczenia ze takie nie smakuje .dlatego jeszcze raz mowie ze alergicy maja problemy z jedzeniem ja na twoim miejscu poszlabym do lekarza i przynajmniej sprobowala leczyc refluks bo on tez jest przyczyna tego ze dziecko odmaweia jedzenia zle mu sie kojarzy bo jak cos zje to zaraz podchodzi do gardla i wez tu jedz prawda?a refluks to kolejna przypadlosc u alerguikow.swoja droga dziwi mnie ze lekarz tego nie zauwazyla.a nie masz mozliwosci sciagac pokarmu i na tym kaszki robic?tak czy siak trzeba isc do lekarza niech debridat przepisze bo przy refluksie nie trzeba koniecznie od razu wymiotowac czy ulewac tresc moze sie cofac tylko do przelyku na taka wysokosc ze nie daje objawow a dziecko i tak cierpi.pozdrawaiam i daj znac co i jak no a dzis to moze na sile nakarm nie wiem odwroc uwage wcisnij cos zagaduj wie mjakie to meczace ja tak mam do dzis takiego niejadka ale debridat daje efekty.zycze powodzenia i wytrzymalosci(TEZ MAM TERAZ jULKE:-))

Odnośnik do komentarza

Moja siedmiomiesięczna Karolinka do siódmego miesiąca jadła z piersi.Pewnego pięknego dnia poprostu nie chciała jej juz chwycić,gdy odciągnełam i podalam z butelki to zjadała nie więcej jak 120.Obenie karmię ją Benilonem 2 juz trzeci tydzień i też nie chce go za bardzo jeść,ile ja sie muszę nagimnastykować zeby cos zjadła ,nieraz trudno wcisnąc 100,zagęszczam jej odrobinkę kleikiem ryżowym.Jak próbuję dać jakies kaszki lub jogurciki to tez za wiele nie zje.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tak strasznie nie dramatyzowała :) ! Mój synek mniej więcej do 7 miesiąca był strasznym łakomczuchem. Miałam z nim nawet problem bo był na mleku modyfikowanym więc teoretycznie powinien robić dłuższe przerwy w jedzonku żeby nie bolał go brzuszek, ale nie było o tym mowy-wrzeszczał wniebogłosy średnio co dwie godziny i nie było mowy, zeby go nie nakarmić. Ale w pewnym momencie po prostu przestał mieć takie duże zapotrzebowanie energetyczne, bardziej zaczal interesować się innymi sprawami nić jedzenie, skończył się okres szybkiego wzrostu i apetycik spadł mu bardzo. Przy tym nadal był wesolutki i nic nie wskazywało na to żeby coś mu dolegało, więc nie robiłam z tego problemu. No i póki co mój syneczek ma się bardzo dobrze, przybiera na wadze, choć miewa czasami dni kiedy prawie nic nie jada. Myślę,że dopóki dziecku nic nie dolega i dobrze sie rozwija to nie ma sensu popadać w panikę i zmuszać dziecka do jedzenia bo jego organizm sam dobrze wie czego potrzebuje...

Odnośnik do komentarza

witam mam ten sam problem,do 6 miesiąca życia moj synek jadł potworne ilosci jedzenia i przybierał szybciutko.teraz to sie domieniło,ledwo wciskam w niego 110,martwie sie bo przybywa bardzo mało.Poza tym jest wesoły ywszły mu 2 zabki ,ale jego niejedzenie trwa już 2gi tydzien.walcze o kazdy łyk i kęs;)zrobiłam mu badanie moczu i wyszły poj.bakterie nie wiem czy mam sie martwić.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Miałam ten sam problem. Nie wiem ile czasu to u Ciebie trwa. Mój Kuba nie chciał jeśc trwało to tak ok 2- 3 tygodni. Męczyliśmy się strasznie- mleko to prawie całkowicie wtedy odrzucił pił może po 50 ml, dawałam mu jogurty, kaszki, zupki, deserki wszystkiego jadł po trochu. Lekarz powiedział mi żeby mały pił, więc dawałam wodę, herbatkę.
Kuba nie jest alergikiem. A i co wazne pediatra żeby dała skierowanie na badanie moczu, poniewaz przy infekcjach dróg moczowych dziecko traci apetyt, zrobilismy żeby to wykluczyc. Wyniki wyszly ok- a mały dalej nie jadł. Jak wyszły mu zeby, bo okazało się potem, ze to własnie zębole wychodzą, apetyt wrócił.
Radzę zrobic badanie moczu, żebyś się nie denerwowała, że cos się dzieje.

http://www.dzieciak.com/t/index.php/20090311/Jakub/3/ticker.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-38014.png

Odnośnik do komentarza

agniecha,zrobilam badanie moczu,wlasnie prosilam diagnoste o analize,bo wyszly pojedyncze bakterie a tak wszystko w porzadku.Zeby wyszły mu dwa wlasnie i wiem ze dlatego nie jadł,ale apetyt dalej średni hmm,mam nadzieje ze po prostu stał sie najeadkiem .chociaz wolałabym zeby jadł wiecej,..głownie chodzi o mleko zyli Nutramigen odrzuca i wszelkie kaszki na nim,bo sinlac to je

Odnośnik do komentarza

Moja Mia za 3 dni konczy 6 miesiecy i tez mniej je od kilku dni. Ale w jej przypadku widze, ze to chyba zabki. Jadla nawet 210 jednorazowao, teraz jesli zje 140 to max... Nie przejmuj sie. Mia jest moja 3 coreczka i wierz mi, ze przeglodzonemu dziecku jeszcze nigdy nic sie nie stalo, najwazniejsze, ze chce popijac. Dzieci idealnie sobie reguluja dostawe kalorii, mineralow, witamin itd. jesli bedzie taki problem dluzej niz tydzien i waga zacznie spadac idz do lekarza, ale nie przejmowalabym sie tym zbytnio. Wazne, ze cokolwiek je i pije, zoaczysz, ze apetyt wroci. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zdążyłam napisac i co? Kuba przestał pic mleko od wczoraj nie chce wypic ani kropelki, najgorsze ze nie chce tez pic niczego innego z butelki. Płyny podaję łyżeczką i w ogóle stracił apetyt. Mały ostatnio był chory dostawał trochę leków no i znów zęby wychodzą. Mam więc nadzieję, że ten brak apetytu jest chwilowy, ale nerwy trzeba miec stalowe przyniejadkach. Wiem co mówię, mój starszy syn ma 12 lat i nadal je tylko niektóre rzeczy.
A co do KUby to mam nadzieję, że wkrótce wszystko minie.
Linka i za Was trzymam kciuki, żeby wszystko szybciutko wrócilo do normy.
Trzymajcie się mamy niejadków :)

http://www.dzieciak.com/t/index.php/20090311/Jakub/3/ticker.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-38014.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...