Skocz do zawartości
Forum

Duphaston


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Duphaston na uregulowanie cyklu. Od 4 m-cy staram sie o dziudzusia i ginekolog powiedziała mi, że te tabletki również oprócz tego, że regulują cykl, zwiększają możliwośc zajścia w ciążę. Kazała mi je brac od 11 do 24 dnia cyklu po 2 tab na dzień. Czy test ciążowy powinnam zrobic w 28 d.c, mimo tego, że wczesniej maiłam okres co 40, 50 dni????Czy jest ktoś jeszcze kto je zażywa, bądź zażywał??? Czy one pomagają??? Czy ktoś może po ich stosowaniu zobaczył dwie kreski????Proszę podzielcie się ze mną informacjami na temat tab Duphaston.

Odnośnik do komentarza

Asiek z tego co wiem to powinnaś w dniu odstawienia duphastonu testować, i powinno się go brać do terminu @ i jeśli wyjdzie pozytywny test to często dalej się ciągnie duphaston, a jesli nie wyjdzie pozytrywny to wtedy odstawia ...

duphaston to jak luteina jest ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

asiek82
Biorę tabletki Duphaston na uregulowanie cyklu. Od 4 m-cy staram sie o dziudzusia i ginekolog powiedziała mi, że te tabletki również oprócz tego, że regulują cykl, zwiększają możliwośc zajścia w ciążę. Kazała mi je brac od 11 do 24 dnia cyklu po 2 tab na dzień. Czy test ciążowy powinnam zrobic w 28 d.c, mimo tego, że wczesniej maiłam okres co 40, 50 dni????Czy jest ktoś jeszcze kto je zażywa, bądź zażywał??? Czy one pomagają??? Czy ktoś może po ich stosowaniu zobaczył dwie kreski????Proszę podzielcie się ze mną informacjami na temat tab Duphaston.

Hej Asiek:)

Ja bralam Duphaston,ale od 15 do 25dc.Z tym,ze ja mialam reguralne cykle i bralam go,aby wspomoc zajscie w ciaze.Bralam 1 tabl dziennie i na zmiane z clostybergyt(z tym,ze clostybergyt bierze sie inaczej)..U mnie pomoglo...Nawet nie wiem kiedy.Bralam przez 2 mies clostybergyt a potem 1 mies duphaston i ....udalo sie!!!:)))
Z tym,ze ja nie robilam zadnych badan,wiec tak naprawde to nie bylo pewne czy ja potrzebuje brac te tabl czy nie.Baralam na wszelki wypadek:)
Chetnie powiedzialabym Ci cos wiecej,ale to wszystko co wiem.
Powodzenia i zycze,aby Ci sie Udalo zobaczyc 2 kreseczki:)))

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/3774.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7795e927a9.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20060416580117.png

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Ja od wtorku biorę Duphaston przez 10 dni. Miałam brac od nast cyklu od 10 do 25 dnia, ale poszłam we wtorek na usg i pokazało pęcherzyk i dlatego biore teraz, aby wspomogło zajść w ciążę. Niestety jak zawsze miałam cykle 28-29 dni tak teraz jak na złośc 35-36... Duphaston jeśli nie pomoże zajść w ciąże to ma mi wyregulować cykl.

SZANUJĘ TWOJE ZDANIE, ALE NIE ZAMIENIĘ GO ZE SWOIM

Odnośnik do komentarza

asiek82
Biorę tabletki Duphaston na uregulowanie cyklu. Od 4 m-cy staram sie o dziudzusia i ginekolog powiedziała mi, że te tabletki również oprócz tego, że regulują cykl, zwiększają możliwośc zajścia w ciążę. Kazała mi je brac od 11 do 24 dnia cyklu po 2 tab na dzień. Czy test ciążowy powinnam zrobic w 28 d.c, mimo tego, że wczesniej maiłam okres co 40, 50 dni????Czy jest ktoś jeszcze kto je zażywa, bądź zażywał??? Czy one pomagają??? Czy ktoś może po ich stosowaniu zobaczył dwie kreski????Proszę podzielcie się ze mną informacjami na temat tab Duphaston.

ja @ dostawałam zawsze w drugi dzień po wzięciu ostatniej tabletki. zawsze był regularny. pierwszy raz słyszę że on pomaga zajść w ciążę. brałam go pare miesięcy i jakoś nie jestem w ciąży. teraz dostałam pierwszą @ zupełnie bez żadnych tabletek i wreszcie może sie uda zaciążyć.
ja brałam 1 tabletke od 15 do 25 dc, a zawsze 27 dc dostawałam @

Odnośnik do komentarza

Od 2 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Okazało się z badań hormonalnych, że mam za mało progesteronu. Prolaktyna i estradiol w porządku. Od 16 - 25 dc łykam Duphaston. Czuję się po nim dobrze i nie mam żadnych objawów ubocznych.
Ostatnio od 2 dni zauważyłam u siebie białe i gęste papkowate upławy - bezwonne. Natomiast wcześniej tydzień temu miałam objawy jak zapalenie pęcherza moczowego, ale domowymi sposobami udało mi się to wyleczyć.
Jednak nie wiem co to za upławy, ponieważ nie odczuwam świądu ani pieczenia. Jedynie białe i gęste...
Proszę o pomoc, czym są spowodowane?? :ehhhhhh:

Odnośnik do komentarza

Od 2 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Okazało się z badań hormonalnych, że mam za mało progesteronu. Prolaktyna i estradiol w porządku. Od 16 - 25 dc łykam Duphaston. Czuję się po nim dobrze i nie mam żadnych objawów ubocznych.
Ostatnio od 2 dni zauważyłam u siebie białe i gęste papkowate upławy - bezwonne. Natomiast wcześniej tydzień temu miałam objawy jak zapalenie pęcherza moczowego, ale domowymi sposobami udało mi się to wyleczyć.
Jednak nie wiem co to za upławy, ponieważ nie odczuwam świądu ani pieczenia. Jedynie białe i gęste...
Proszę o pomoc, czym są spowodowane??

Odnośnik do komentarza

Ja brałam ten lek przez 4 miesiące
- zmieniła mi się skóra ( pełno pryszczy)
- przesunął mi się cykl bo po odstawieniu czekałam po 10-11 dni na miesiączkę
- blokował mi owulację przez co nie mogłam zajść w ciążę
Obecnie lekarz ( oczywiście inny niż ten co mi to świństwo przepisał) twierdzi, że przez jakiś czas może być problem z zajsciem.
Stwierdziłam, że następnym razem się zastanowię, zanim uwierzę kolejnemu lekarzowi co do magicznych środków wspomagających zajscie w ciążę.
Duża była wina poprzedniej lekarki, gdyż nie był zrobiony monitoring cylku ( pani doktor przyjeła, że mam regularne cykle 26-28 dniowe, a owulacja występuje w 14 dc więc moge go zarzywać od 16 - no cóż pech chciał , że miałam zawsze po 19 dc mieć owulacje:( nie mówiąc już o tym, ze nie było wskazań do przepisania tego leku bo badania hormonalne wszystkie były w normie, ale też mnie nie skierowała na badania tylko poczłam prywatnie :(

Odnośnik do komentarza

Właśnie zaczęłam brac duphaston od wczoraj po 2 tab. (14 dc) chyba miałam już owulację bo gdzieś od 11 dnia śluz miałam rozciągliwy, przeźroczysty bolał mnie brzuch i piersi. Szansę w tym dniu wykorzystałam na maxa i już w następnym dniu nic mnie już nie bolało. Test owulacyjny zrobiony ok 9 dc - dwie blade kreski (jednakowo blade), następny test 11 dc dwie ciemniejsze kreski (od poprzedniego razu). Teraz bolą mnie piersi i swędzą sutki i nie wiem jak sprawdzic to można czy jestem już w ciąży????Czy jest jakiś sposób, żeby to sprawdzic, czy muszę jeszcze poczekac????? Co więcej kusi mnie, żeby sprawdzic czy ten test owulacyjny nawet jeśli bym go dzisiaj zrobiła, czy czasem też nie będzie dwóch kresek.Proszę o poradę.:dzidzia:

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc. Od jakiś 4 m-cy staram sie z mężem o dziecko. Lekarz kazał mi brac w 1-szym m-cu Duphaston od 11 do 24 dnia cyklu. W ciążę nie zaszłam. Potem w drugim m-cu od 14 - 23 dnia cyklu 2x1 tab (przez 10 dni). Znowu nie zaszłam w ciążę. A teraz kazała mi brac od 16 dnia cyklu przez 10 dni 2x1 tab. Od około 9 dc miałam obfity, wodnisty śluz, bóle sutków, podbrzusza stąd wiedziałam że była owulacja. Teraz jest 15 dc i dostałam obfite krwawienie. Co mam robic, poradzcie. Czy to jest krwawienie implantacyjne? Od jutra mam brac duphaston i nie wiem co robic, brac normalnie czy nie????? Pomocy............:36_2_21:

Odnośnik do komentarza

Witam,
Miałam problemy z nieregularnym miesiączkowaniem.
Lekarz przepisał mi Duphaston w styczniu 2014.
Zażyłam 2 op. tabletek.
O ciążę starałam się wcześniej przez 4 lata i nic....
Choć godziłam się już z myślą, że dziecka już nie będę miała, we wrześniu br zaszłam w ciążę - osiem miesięcy od zastosowania leku.
Także będę po raz drugi szczęśliwą mamusią :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...