Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2013 :)


Rekomendowane odpowiedzi

novika Kochana nie przejmuj się ! Doskonale rozumiem jak się czujesz i myślę, że wszystko się ułoży i będziemy kochały wszystkie nasze dzieci równie mocno jak te pierwsze ! Wiem, że ciężko sobie to wybrazić, bo sama mam podobne dylematy. Pytałam się kilku podwójnych (i jednej poczwórnej) Mamy i wszystkie się tylko pobłażliwie uśmiechały i mówiły mniej więcej tyle "Sama się przekonasz...". Trzymajmy się jakoś byle do końca mdłości i myślę, że odżyjemy...

Ja po porodzie rozpłakałam się na widok auta stojącego na parkingu przed szpitalem a później na widok swojego bloku :D :D :D Jak mi Mąż w domku wręczał Medal dla Debeściaka to wyłam z rozpaczy także najlepsze jeszcze przed nami :D :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44j8cw14d7r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/042092990.png?83
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73wbwh3a8a.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny,też mam taką nadzieję, że to cudowne i bezgraniczne uczucie samo, naturalnie z czasem przyjdzie.

Co do płaczu to miałam tak w zeszłym tygodniu...Lili słuchała piosenek Fasolek.Nie wiem czy pamiętacie piosenkę "zabiorę brata na koniec świata" i wlasnie przy niej się rozryczalam jak bóbr.Nie mam brata ale przypomniało mi się dziecinstwo,moje cudowne,beztroskie dziecinstwo,mama, ja mała,nasz dom i mega poczucie bezpieczenstwa no i się rozkleiłam totalnie ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe Mamusie:)mam na imię Renata jestem tutaj pierwszy raz,czytam i rozmyślam obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży,wspiera mnie myśl o moim maleństwie,gdyż w czerwcu poroniłam pierwszą moją kruszynkę.przechodziłam to źle,lecz gdy dowiedziałam się o kolejnej ciąży to podniosłam się na duchu:)w sumie przechodzę tą ciąże gorzej,muszę leżeć i biorę duphaston.Na szczęście pomaga mi to gdyż na Maja mam termin,o którym dokładnie się dowiem jutro:)przy ostatniej wizycie,jeszcze było za wcześnie,aby stwierdzić bicie serduszka,tak więc czekałam z niecierpliwością na 3.10.2012 i się doczekałam:)jeżeli nie macie nic przeciwko poklikałabym z wami.Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza

Rene2323
Witam wszystkie przyszłe Mamusie:)mam na imię Renata jestem tutaj pierwszy raz,czytam i rozmyślam obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży,wspiera mnie myśl o moim maleństwie,gdyż w czerwcu poroniłam pierwszą moją kruszynkę.przechodziłam to źle,lecz gdy dowiedziałam się o kolejnej ciąży to podniosłam się na duchu:)w sumie przechodzę tą ciąże gorzej,muszę leżeć i biorę duphaston.Na szczęście pomaga mi to gdyż na Maja mam termin,o którym dokładnie się dowiem jutro:)przy ostatniej wizycie,jeszcze było za wcześnie,aby stwierdzić bicie serduszka,tak więc czekałam z niecierpliwością na 3.10.2012 i się doczekałam:)jeżeli nie macie nic przeciwko poklikałabym z wami.Pozdrawiam ciepło.

Witaj Rene Gorąco gratuluję ciąży :D ja również dzisiaj idę do lekarza z nadzieją, że ujrzymy bijące serduszko. Od początku, jak tylko zjawiłam się z 2 kreskami w gabinecie lekarskim dostałam Luteinę ( biorę jedna dziennie ). Z resztą również na niej zaszłam w ciążę. Jestem już po badaniach beta hcg, dzisiaj trzecie usg - mam nadzieję, już to po którym lekarz stwierdzi w końcu ciążę oficjalnie, jak zobaczy Kołtuniątko :D

Odnośnik do komentarza

Rene gratulacje! Witaj na forum :)

U mnie piersi to duze pelne B obecnie, a zazwyczaj raczej jestem plaska. Bola od samego poczatku i zrobily sie twardsze niz zwykle. Mam nadzieje, ze jeszcze urosna i w koncu dowiem sie jak to jest miec biust :)

Ja Mam pierwsze usg dopiero za cztery tygodnie i to jeszcze prywatnie, bo panstwowo dopiero w 17 tyg. A tyle w zyciu nie bede czekala.

Poki co Mam 1kg na plusie, ale to i tak zalezy od tego ile zjem wieczorem, bo jesli nie jem po 18 to waga w normie. Wydaje mi sie , ze to chyba przez wzdecia, ktore potrafia trzymac mnie az trzy dni (!!!). Zastanawiam sie czy moge na te wzdecia pic specjalne mleko, ktore poprawia perystaltyke jelit.

A co do mdlosci to dziekuje Bogu, ale nie mam nic a nic :) za to chce mi sie plakac bez powodu, a wlasciwie z kazdego blahego. Dobija mnie to.

I powiem Wam szczerze, ze poki co tez jeszcze nie Mam zadnego uczucia milosci...czesto sobie rozmawiam z maluszkiem i sie wzruszam (kolejny powod) kiedy o min mysle, ale nie czuje jeszcze chyba tego co powinnam.

Odnośnik do komentarza

O MATKO !!!!! :shave:

nie było mnie tutaj może tydzień a tu juz tyyyle postów !! ;D może kiedyś je wszyskie przeczytam ;)

miałam parę dni ciszy, ponieważ miałam małe problemy :( troszkę w czwartek 27.09. mi się pokrwawiło (na szczęscie nie za dużo).. odrazu pojechałam do Instytutu Matki i Dziecka - Warszawa (okolo 22 to było i miałam najbliżej)..

na szczęście przyjęła mnie miła pani, przebadała, powiedziała, że jest wszystko ok, że maleństwo ma już 8,5mm i pokazała mi je na ekranie od USG pęcherzyk z maleństwem i widziałam bijące serduszko (nie było mi dane jeszcze posłuchać). Dała mi na wszelki wypadek recepte i kazała brać Duphaston mimo, że sie nic nie dzieje, raczej zapobiegawczo aż do wisyty u lekarza którą będę miała we wtorej 9.10. :)
mam nadzieje się wtedt więcej czegoś dowiedzieć i przestać brać te prokhy, bo już mam dosyć łykania ich 3*dziennie i są też baardzo drogie (opakowanie-20tabletek-okolo 49zł - na razie musiałam wykupić dwa)

lekarka kazała dużo odpoczywać, nie przemęczać się, nic nie dzwogać powyżej 3kg :)

a poza tym to ciągle mi się chce spać, mam lekkie poranne mdłości (jednego dnia intensywniejsze) ale daje rade :) dzisiaj obyło się o dziwo bez nich... zobaczymy co dalej :)) czasem dziwne zachcnianki i od jakiegoś niecałego tygodnia w sumie brak ochoty na jesdzenie, często bardziej jem z przymusu niż z głodu. no i ostatnio bardziej wyczulony nowek za zapachy, oczywiście tylko te najgorsze ;P mam w domu dwa kotki (nie wychodza na dwór), więc czas w toalecie ograniczam do minimum.. kuwera ;D :kicia:

no i oczywiście mega boleści pod stanikiem ;DD
aaaa... no i oczywiście witam serdecznie wszystkie nowe majóweczki :)) :36_1_22:

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65gzh3z1ywb.png

Odnośnik do komentarza

Magart mam nadzieję, że czujesz się choc trochę lepiej! Mnie póki co strasznie mdli, ale nie wymiotuję. Mam coraz większe problemy w transporcie:36_11_23: jechałam znowu tramwajem na raty, bo robiło mi się tak niedobrze i tak słabo, że myślałam, że się po prostu przewrócę ...

Koronek mnie też w piątek czeka wycieczka, ale do Rzeszowa ... przy obecnym stanie dróg około 3-4h w jedną stronę, nie wiem czy zbiorę w sobie tyle sił by usiąść na miejscu pasażera i potowarzyszyć .... będę pewnie w piątek rano oceniać możliwości na bieżąco :36_2_12:

Kasia postów przybywa jak grzybów po deszczu ;) bo i nas jest coraz więcej:D Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządeczku. Ja też jadę na Luteinie i to od samego początku... Pilnuj się, nie przemęczaj i nie dźwigaj :iroq:

Byliśmy wczoraj na pierwszym usg, nasze Kołtuniątko ma już 12mm :cheess: aż mnie w sercu ściskało, jak patrzyłam na mojego R. wpatrzonego w monitor z radością nie do opisania :smile_jump: Póki co dostałam skierowanie na badania krwi, moczu i cukier plus receptę na Luteinę, no i mamy się zjawić za 4 tygodnie ... kamień spadł mi z serca, bałam się, żeby nie okazało się, że ciąża jest np. pozamaciczna. Wg doktora wszystko gra :D

Gorzej za to z moimi piersiami, przez które ledwo wstaję z łózka, masakrycznie mnie bolą po dłuższym leżeniu. No i mogę w dalszym ciągu spać dniami i nocami :/ Za to zaobserwowałam, że cera, zamiast się pogarszać, bardzo się polepszyła. Walczyłam z krostkami i syfami a teraz wszystko poznikało :D Nad wahaniami nastroju staram się panować, nie mam ich wiele. Najwięcej mam tego mulenia, muli mnie całymi dniami, co chwilę praktycznie .... no i wczoraj strasznie mnie odrzucił smród chipsów, które do tej pory mi smacznie pachniały. Aż mojego R. z łóżka z nimi wywaliłam ...

u Was tez tak pięknie za oknem dzisiaj? Kurcze, gdybym się choć trochę lepiej czuła pojeździłabym na rowerze ....

Odnośnik do komentarza

joannanm mam tak samo żadnych strasznych mdłości, bez wymiotów :) Natomiast wczoraj nie mogłam patrzeć na kotleta z kurczaka, bo miałam odruch wymiotny, ale opanowany ;)

kasia przybywa nas coraz więcej, więc i postów coraz więcej będzie, musisz częściej zaglądać :) Dbaj o siebie i uważaj!

osa ja to w jedną stronę mam ponad 5h :( i niestety muszę jechać, bo to z pracy szkolenie i nie mogę odmówić, ale myślę, że nie będzie źle, wezmę sobie kocyk i poduszkę :D Fajnie, że byliście na usg i super, że wszystko w porządku jest - pewnie teraz spokojniejsza jesteś :) Ja kolejne usg mam pod koniec października, ale aż mnie korci żeby zapisać się wcześniej, ale chyba nie takiej potrzeby skoro nic się dzieje? Czasem tylko mam bóle jak na @ ale to rzadko, pewnie macica dalej się powiększa i stąd ból...

Mnie męczy tylko senność straszna, przed 21 już nieżywa jestem... Piersi czasem tylko zabolą, ale nie jest to uczucie ciągłe, za to są bardzo twarde no i żyłki niebieskie bardzo widoczne. Reszta objawów w normie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ilhb8q5gsc823.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1f6a4d59a0.png

Odnośnik do komentarza

Witam Cie Rene
ja dzis odebrałam wyniki nic mnie nie kosztowały a juz sie balam ze bede placic i kurcze mam jakies bakterie w moczu :( i za 2 tyg je powtorze za nim pojde do gina bo moze bedzie juz wszystko dobrze - oby bo nie chce nic brac....

u mnie dzis piekna pogoda az chce sie zyc:) ba nawe spanie mnie nie bierze szok ( bo ciagle mnie meczy aa ide w sobote na wesele wiec nie wiem jak tam wysiedze do 2-3 w nocy )

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uvkcbkjz5tj7w.png

Odnośnik do komentarza

u mnie trochę lepiej,choc nie chcę zapeszać,nocne mdlosci ustąpily,ranki tez latwiejsze ale nadal mdli i mdli ale chyba znalazlam sposob zeby minimalizowac rzyganko ;)

wyobrazcie sobie ze muszę sprzedac wozek ktory kupilam miesiąc temu bo rzygam na sam jego widok jak kot!!!nie mogę na niego patrzec,niezle co?

piersi bolą na brzegach tzn jakby na ich obwodzie,dziwny ból no i mega wzdęcia po prostu masakra!

Odnośnik do komentarza

oosaa
Rene2323
Witam wszystkie przyszłe Mamusie:)mam na imię Renata jestem tutaj pierwszy raz,czytam i rozmyślam obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży,wspiera mnie myśl o moim maleństwie,gdyż w czerwcu poroniłam pierwszą moją kruszynkę.przechodziłam to źle,lecz gdy dowiedziałam się o kolejnej ciąży to podniosłam się na duchu:)w sumie przechodzę tą ciąże gorzej,muszę leżeć i biorę duphaston.Na szczęście pomaga mi to gdyż na Maja mam termin,o którym dokładnie się dowiem jutro:)przy ostatniej wizycie,jeszcze było za wcześnie,aby stwierdzić bicie serduszka,tak więc czekałam z niecierpliwością na 3.10.2012 i się doczekałam:)jeżeli nie macie nic przeciwko poklikałabym z wami.Pozdrawiam ciepło.

Witaj Rene Gorąco gratuluję ciąży :D ja również dzisiaj idę do lekarza z nadzieją, że ujrzymy bijące serduszko. Od początku, jak tylko zjawiłam się z 2 kreskami w gabinecie lekarskim dostałam Luteinę ( biorę jedna dziennie ). Z resztą również na niej zaszłam w ciążę. Jestem już po badaniach beta hcg, dzisiaj trzecie usg - mam nadzieję, już to po którym lekarz stwierdzi w końcu ciążę oficjalnie, jak zobaczy Kołtuniątko :D
Witam kobietki ja już po wizycie:) dziękuję Oosaa za gratulację jesteś kochana i z całego serca tobie życzę dzidziusia abyś miała pewność,że jest razem z wami :)ja też byłam z mężem,aby mnie pocieszał i wspierał.Jest moje maleństwo i bicie serduszka,byłam tak szczęśliwa po raz kolejny cud:)co prawda muszę dbać o siebie,teraz dostałam skierowanie na progesteron,hif,tokso,krew i jeszcze kilka innych,u mnie już 8 tydzień.Nie wiedziałam co powiedzieć,nie dawno dowiedziałam się,a tutaj już 2 miesiąc.Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe Mamusie:)piękna sprawa i jaka radość,mam do was pytanie,macie problemy z zaparciami i bólami żołądka,mi towarzyszą od samego początku,pytałam mojego gina i mówił,że to jest normalne na początku,ale wolę się zapytać was może akurat,ktoś mnie pocieszy w tym kierunku:)pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza

Judyta___
Witam Cie Rene
ja dzis odebrałam wyniki nic mnie nie kosztowały a juz sie balam ze bede placic i kurcze mam jakies bakterie w moczu :( i za 2 tyg je powtorze za nim pojde do gina bo moze bedzie juz wszystko dobrze - oby bo nie chce nic brac....

u mnie dzis piekna pogoda az chce sie zyc:) ba nawe spanie mnie nie bierze szok ( bo ciagle mnie meczy aa ide w sobote na wesele wiec nie wiem jak tam wysiedze do 2-3 w nocy )
Witam Cię Judytko:)z tymi bakteriami to tak różnie w pierwszej ciąży robiłam te badanie i też miałam z tym problem,a w kolejnej zrobiła i jest idealnie,nie wiem do końca od czego to jest zależne,mi kazał mój ginuś pić dużo wody n/g zmagam się z nią bo,nieraz mam odruch wymiotny,ale co się nie robi dla naszego maleństwa:) zobaczysz wszystko będzie ok przy następnym badaniu:)nieraz tak bywa,a co do tych badań to ja mam masakrę za wszystkie muszę płacić,czy to mocz czy krew łącznie z całą resztą,tak więc widzisz wszędzie jest inaczej:)u mnie za to brzydka pogoda.Pozdrawiam ciepło.A na weselu dużo odpoczywaj :)jak się źle poczujesz to wróć do domku.Chyba nikt nie będzie miał pretensji. Życzę Ci udanej zabawy.

Odnośnik do komentarza

Witaj Rene :) i gratulacje ! Co do bolow zoladka to sama nie wiem czy to zoladek, mam co pare dni takie bole po bokach na wysokosci talii, sa jak skurcze i zawsze wieczorem jak juz leze w lozku, dzis byly w nocy, czulam je przez sen. Co dziwne to nie jest bol jak na @ tylko ... kurcze sama nie wiem. Pozniej, rano zawsze lece do toalety, mysle wiec ze to cos z trawieniem, ktore jest zaburzone w ciazy, bo nigdy czegos takiego nie mialam.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

judytka Przede wszystkim powtorz badanie. Naprawdę dokładnie się umyj i wytrzyj przed sikaniem i pobierz koniecznie ten srodkowy strumien moczu. Jesli zas wyjda bakterie to ja polecam zurawine w preparacie PRO URO. A przetestowalam wszystkie na rynku, bo u mnie to problem przewlekły. Dobrze sie bakterii pozbyc na poczatku ciazy, bo jesli bakterie zostaja do 3ciego trymestru to pozniej przy porodzie trzeba miec podlaczona kroplowke z antybiotykiem dla ochrony dzieciaczka.

novika Jak to rzygasz na widok wozka:36_6_5:? Ma jakis specyficzny zapach czy co?:)

Ja dzisiaj przesiedzialam 10 h na szkoleniu i myslalam, ze tam padnę... Ale jakos wysiedzialam, papier dostalam i nawet sie czegos dowiedzialam a raczej dowiedzialam sie ile jeszcze nie wiem :D :D :D
Moj Luby zobaczy swoje drugie dziecię na następnej wizycie jak bede miala robione te dokladniejsze pomiary 11-13 tydzien. W ciazy z Darkiem biegal ze mna za kazdym jednym razem.
Wczesniej byla mowa o milosci i instynkcie macierzynskim. Ja tez jakos nie szczegolnie to odczuwam, ale moze to kwestia porownania tych uczuc do nowego czlonka rodziny do uczuc do Darka, ktore sila rzeczy sa mega silne. Wierze, ze jak bobas sie urodzi to zakocham sie w nim tak samo jak w pierworodnym.
Mi sie tym razem cera popsula. Tym razem nie mam ukladu zylnego piersi widocznego golym okiem ani mnie cycki nie bola. Normalnie wszystko na odwrot jak za pierwszym razem :P :P :P

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44j8cw14d7r.png http://s2.pierwszezabki.pl/042/042092990.png?83
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73wbwh3a8a.png

Odnośnik do komentarza

rene taaaak zaparcia takie, ze juz mnie wykanczaja, ale zaczelam pic mleko z jakimis tam spec. Bakteriami i pomaga :) w Polsce chyba macie Activie, ktora tez moze pomoc. Brzuch mi zmalal, wlasciwie znow jest plaski i miekki. Ale tak jak powiedzial Ci lekarz- zaparcia w ciazy to normalna sprawa :)

Magart mi tez sie robi skora jak papier, szczegolnie na ramionach i bokach brzucha widac zyly. Biust jeszcze ok.

Odnośnik do komentarza

ja problemu z zaparciami nie mam,wręcz na odwrót.Jak tylko otworzę rano oczy to lecę na kibelek a potem jeszcze 2 razy w ciągu dnia,więc przemiana materii spoko;)

Magart nie,wozek nie ma zapachu,po prostu jego wygląd,kolor nie wiem nawet nie muszę go widziec wystarczy ze teraz o nim piszę i mam rzyg!
10h na szkoleniu???????padłabym i nie wstała!!!!

cera tez bardzo ładna,nie mialam z nią nigdy problemów,ale pogorszyc się nie pogorszyła.

Odnośnik do komentarza

hallo,co tu takie pustki:)?

ja dzis wrócilam do świata żywych,nie zeby bylo idealnie ale da się funkcjonować, ciekawe tylko na jak długo???Nawet udało mi się wsiąśc za kierownicę i wybyc z domu:)

chciałam Wam tylko napisać żebyscie się nie zdziwiły jak nagle wszystkie buty zrobią się za ciasne i urośnie Wam stopa.tak tak:) zdarza się:) miałam tak w pierwszej ciązy!

idę wstawić ziemniaczki:)

Odnośnik do komentarza

js 2-3 dni maiałam spokój od mdłości, myślałam, że może już najgorsze chwilowo przeszło :) a tu dziś guzik.. miby rano ok, a w autobusie w drodze do pracy miałam taki młynek w żołądku, że myślałam, że będę musiała się po drodze ewakuować.. ale ok, jakoś dałam radę.. teraz od jakiegoś czasu boli mnie głowa.. Wy też tak macie? bo mnie ostatnio dość często łapie ból głowy, nie za silny ale jednak uciążliwy..

we wtorek mam lekarza i jak samopoczucie sie nie polepszy to zastanawiam się nad L4.. co jak co, ale zdrowie chyba najważniejsze.. zwłaszcza że mam tryb zmianowy w robocie i co za tym idzie złe samopoczucie dopada mnie też w pracy.. (tak jak dziś, pracuje od 13 do 21..)

i ciągle mi się chce spaaaaćć ;P

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65gzh3z1ywb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...