Skocz do zawartości
Forum

Gdzie warto wybrać się na wakacje??


Martek73

Rekomendowane odpowiedzi

adasaga3
Na dłuższy wypoczynek w sam raz :)
Jest tam zalew. Można się pokąpać, poopalać, zjeść coś dobrego, wieczorami są albo jakieś zabawy, albo karaoke, dla dzieciaków wesołe miasteczko.
Są i dinozaury :)
Jest tzw. roztocze i polecam wyprawę miejscowości zwanej Susiec, jest to największe zbiorowisko wodospadów w Polsce.
Niedaleko jest Zamość- piękny rynek i Zoo.
W Krasnobrodzie są organizowane wyjazdy do Lwowa :)
Jest też ptaszarnia co zaciekawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Takie odmiany ptaków, że sobie nie wyobrażacie.
Jest muzeum krasnobrodzkie. I zarówno do muzeum jak i do ptaszarni wstęp jest bezpłatny.
W Krasnobrodzie na rynku czy tam głównym placu jest ładna fontanna- można odpocząć.
Polecam wypad do Kaplicy św. Rocha tam są nawet takie jakby góry. I jeżeli przejdziemy trzy razy wokół tej kaplicy a trzeba się trochę powspinać to nasze życzenie się spełni. Moje się spełniło!
I jest też Kapliczka na wodzie :)
Ogólnie jest tutaj co zwiedzać. Byłam już 2 razy i chcę jeszcze!

Odnośnik do komentarza

Natomiast jeżeli chodzi o Bieszczady to:
- Arłamów: tylko drogo, ale warto :)
- Solina: obowiązkowo, słynna zapora itp.
- warto powędrować po górach może warto wspiąć się chociaż na jakiś mini szczyt, ale Tarnica jest piękna :)
- Myczkowce, Ustrzyki Górne, Dolne i czasami inne małe wioseczki mają swój urok :)
Ogólnie Bieszczady to taki inny świat :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Gdzie nocowałaś w Krasnobrodzie? Jakiś pensjonat, kwatery prywatne? Możesz coś polecić? Jeśli chodzi o Bieszczady to polecasz różne miejscowości, a kłopot w tym że mój 8 m-czny synek nie lubi jeździć samochodem więc raczej odpadają takie "rajdy" po rożnych mieścinach. Chcielibyśmy się zakotwiczyć w jednym miejscu. Ale takim żeby 2,5 letnie bardzo żywiołowe dziecko miało co robić, a i rodzice z nudów nie pomarli.

Odnośnik do komentarza

Kochana pytanie tylko czego pragniesz i za jaką cenę. Wybierając się w Bieszczady warto uwzględnić fakt dojazdów do różnych miasteczek lub wsi. Jest tak kolejka wąskotorowa - fajny klimat warto wejść " rel="nofollow">tutaj
poza tym właśnie Solina, Ustrzyki oba i do tego wszystkiego dobrze wybrać miejsce w którym będzie dużo przestrzeni a o to najczęściej najmniejszy problem a pensjonaty szukać zgodnie ze swoimi wymogami - ale Bieszczady to przede wszystkim kontakt z naturą a nie miasta imprezowe

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
aagnieszka ale wyczerupjące info podajesz:) ja byłam tam, ale tylu rzeczy na pewno nie zwiedziłam, pewnie z dziećmi tam pojedziemy, może w przyszłym roku:)

Marg Jak zachęcać to wyczerpująco :)

My w tym roku chyba nigdzie się nie wybierzemy. Mamy trzy wesela, no jedno za nami i być może mój luby wyjedzie do Francji na zbiory na 3 tyg. i ooo... W pracy sobie wtedy weźmie urlop...

Odnośnik do komentarza

Na Mazurach byłam dawno temu, jeszcze jako nastolatka i na krótko. W sumie jest to chyba jedyny rejon w Polsce którego prawie nie znam. Sami zastanawialiśmy się nad wyjazdem na Mazury w ubiegłym roku, ale po recenzji dwóch znajomych rodzin po ich powrocie stamtąd odechciało nam się i wybraliśmy się nad morze (też woda, a powietrze lepsze, jod itp.). Znajomi nie polecali Mazur dla rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza jeśli ktoś "nie pływa", nie ma własnej "łajby", skończonych kursów, patentów uprawniających do sterowania łodzią. Podobno Mazury zostały daleko w tyle za innymi rejonami które rozwijają się turystycznie dość szybko, a tu słaba infrastruktura, wszędzie daleko, nuda, zaściankowość, komary. Nas w każdym razie ich opinia zniechęciła.

Odnośnik do komentarza

pewnie zależy od miejsca jakie się wybierze, Mikołajki czy Augustów moim zdaniem są bardziej przystosowane dla rodzin z dziećmi niż np. jakieś domki nad jeziorem mało znanym...
ja się zastanawiam, czy się nie wybrać nad Jezioro Białe na lubelszczyźnie, tylko nie wiem, na co się decydować czy na domki czy na jakiś pensjonat z wyżywieniem...

Odnośnik do komentarza

Adasaga,wlasnie jeszcze nie byliśmy z nim nad morzem (czasu ciąży nie liczę,choć fakt-w 2.trymestrze byliśmy w Dźwirzynie).Jeździmy do pana,który wynajmuje pokoje w ogromnym domu -tam są pokoje i wspolne łazienki (2) i kuchnia; obok domu są droższe troszkę "mieszkania"-pokój z kuchnią i łazienką do własnej dyspozycji.Często tam widziałam rodziny z dziećmi,także jest ok.A,no i jedzenie we własnym zakresie,ale zawsze to taniej.
Miejscowość jest spokojna-to wioska taka,tyle że nadmorska.Centralnie obok domu tego pana jest plac zabaw dla dzieci,boisko sportowe z halą,kort tenisowy i amfiteatr,w ktorym w okresie letnim są fajne występy (jak byliśmy ostatnim razem,był Kabaret Skeczów Męczących).
Co kto lubi,my nie przepadamy za morzem zbytnio,ale nam się podoba tam:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Hej, w weekend czerwcowy (dzień dziecka) wybieram się z rodzinką do Łodzi. Macie jakieś pomysły na spędzenie tego czasu aktywnie? Mam trójkę urwisów (8, 6 i 4 lata) więc dobrze byłoby ich gdzieś "wymęczyć" :) Wiem, że są place zabaw itd., a coś superowego dla energicznych dzieci? Będę wdzięczna za fajne pomysły.

Odnośnik do komentarza

Co prawda wyjechaliśmy tylko na weekend... ale spędziliśmy naprawdę cudny czas w Łodzi: Manufaktura, Semafor, Planetarium EC1. Największą atrakcją dla naszych dzieci (dla nas też) okazał się Park Trampolin Saltos. Byliśmy w dwóch lokalizacjach na Wydawniczej i na Srebrzyńskiej. Instruktorzy super, dobrze wyjaśniają zasady, można liczyć na ich pomoc gdy jest potrzebna, niezwykle mili. A same trampoliny fantastyczne, maluchy się wyszalały a my z mężem bawiliśmy się jak dzieci. Polecam wszystkim w każdym wieku.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie morze! Pierwszy raz byliśmy jak Gabryś miał 1,5 roku i wspaniale odnalazł się “w tej wielkiej piaskownicy”. Polecam małe miejscowości i niedoceniane pensjonaty, które wielokrotnie przewyższają standardem wielogwiazdkowe hotele.
Ostatnio urzekł nas Bałtyk Resort w Rewalu i pierwszy raz rozważam powrót, do miejsca w którym już byliśmy.
Polecam https://pl-pl.facebook.com/pages/biz/Ba%C5%82tyk-191025970907902/
i pozdrawiam, Anna.

Odnośnik do komentarza

A ja polecam zastanowic sie nad wycieczką do... Paryża. Przepiękne miasto. Bardzo wiele świetnych zabytków, cudowny Luwr oraz Wersal. Na jeden dzień warto byloby wyskoczyć również do Disneylandu. Tak aby maluchy miały rozrywkę. Sama się tam dobrze bawiłam :)
Największe wrażenie zrobił na mnie Łuk Triumfalny:
http://zwiedzamyparyz.pl/zabytki-paryza/luk-triumfalny

Jest o wiele większy niż wydaje się być na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam wybrać się w takie miejsce, żeby odpocząć naprawdę. Wszystkie miejsca, gdzie jest masa turystów moim zdaniem odpadaja. Ja bardzo lubie góry latem. Wybieram sie w tym roku do Muszyny do Hotelu [reklama usunięta] - stwierdzilam, że skoro jest tam spa i aquapark to w koncu odpoczne, nawet jak nie bedzie fajnej pogody. Dzieci tez nie powinny narzekac - są atrakcje i mozliwosc zdobycia karty plywackiej, warszataty itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...