Skocz do zawartości
Forum

Buciki dla dziecka


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joannak25

Kornecki, kornecki i jeszcze raz kornecki. Kupuję od kilku lat, poleciła mi moja koleżanka, bo synek miał problem z nóżkami i nie chciał chodzic w zadnych butach, po pieciu sekundach sciagal z nozek. W Korneckim sie przelamal :) teraz drugie dziecko i z butami problemu na penwo miec niebede :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najlepsze buciki dla dzieci ma Ryłko. Mamy już trzecią parę stamtąd. Są wygodne, nie obcierają i mają w środku wkładkę bakteriobójczą. Kupuję je nie tylko ze względu na zdrowie mojej córy ale też dlatego, że mają bardzo fajną kolekcję

Odnośnik do komentarza
Gość marzanna12

Bardzo dobry wybór. Ja nauczyłam się teraz nie oszczędzać na bucikach w tych pierwszych latach życia. Starszemu synowi kupowałam zwykłe buty no i niestety nabawił się płaskostopia przez źle dobrane obuwie :( Z młodszym już nie popełnię takiego błędu. Teraz kupuję mu tylko zdrowe, sprawdzone obuwie.

Odnośnik do komentarza

Fizjoterapeuta dziecięcy z Centrum Maltańskiego w Krakowie popoleciał nam jaku pierwsze buciki do chodzenia te z Elefantena. Ja kupiłam dla syna (obecnie 22 miesiące) półbuciki na wiosnę a później jeszcze sandały i były naprawdę ok. A jeśli chodzi o pantofle to z firmy domyos dostępnej w decathlonie (nazywają się buty dla maluchów baby gym). Są 3 wersje tych kapci: skórzane, z pianki neoprenowej i takie z materiału podszytego futerkiem. Przerobiłśmy wszystkie wersje i sa naprawdę super. Jeśli chodzi o buty zimowe to powiedział ze maja być cieple i nieprzemakalną i ze więcej wymagań nie ma co do butów zimowych. Polecił nam śniegowce z firmy Lemigo. Cena ok 70 zł wiec uważam ze to dobra cena. Nie chce żeby ktoś pomyślał ze się wymadrzam. Ja tylko dziele się swoimi doświadczeniami. Jesli chodzi o stopy naszych maluchów to jesli nie maja problemów neurologicznych to podobno do ok 3 roku życia nie ma potrzeby się specjalnie zamartwiac. Do tego czasu ze stopkami milusinskich mogą dziać się różne rzeczy. Nie można oczywiście niczego zaniedbać ale nie ma tez co zbytnio panikowac. Po konsultacji z jeszcze innym specjalista dowiedzialam się ze dzieciom do 3 roku życia nie kupuje się butów z profilowane podewsza jak również nie używa się profilowanych składek. Oczywiście jesli dziecko nie ma problemów neurologicznych. Buty ortopedyczne to już podobno przeżytek stosowany w Polsce przez specjalistów którzy swoja edukację zakończyli na studiach (z zastrzeżeniem ich stosowania u dzieci z problemami neurologicznymi). Ponieważ nie jestem specjalista w tej dziedzinie to staram się szukać rady u najbardziej odpowiednich osób, które ciągle się szkoła mimo wieloletniego doswiadczenia. Kilka z opinii przedstawiłem. Jeszcze jedna odnośnie chodzenia boso. Jest dozwolone ale tylko na miękkim podłożu, czyli dywan, trawa , piasek.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest możliwość to niech chodzi sobie boso. Stopa inaczej jest obciążana niż w obuwiu, lepiej się układa i dostosowuje do pracy. Nie patrząc dorośli też powinni chodzić jak najczęściej boso, zwłaszcza po trawie. Poprzez lepszą prace mięśni śródstopia może w taki sposób uniknąć płaskostopia  Polecam też zabawe z woreczkami z ryżem, by sobie chwytała paluszkami u nóg

https://e-butydladzieci.pl/blog/pierwsze-buty-dla-dziecka

Zerknij sobie tutaj. Na stronie jest opisane na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie buciki dla malucha. 

Odnośnik do komentarza

No i mnie osobiscie denerwuje rownież w tych sklepach, ze wiekszość rzeczy jest tam produkcji chińskiej. Chciałam ostatnio kupić nowe body dla noworodka oraz kocyk i nie mogłam znaleźć niczego co byłoby produkcji polskiej.

Polecam Ci po prostu nie kupowac takich rzeczy stacjonarnie ale poszukać w sklepach internetowych, które maja znacznie korzystniejsze ceny niz sklepy stacjonarne jak i większy wybór.

Aktualnie dobre promocje na zimowe obuwie dla dzieci mają w tym sklepie https://ebuciki.com/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...