Skocz do zawartości
Forum

Aborcja - dozwolona czy nie? Jeśli tak, to kiedy?


Gość kwiatek1976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatek1976

Gieniusia
Kazda kobieta powinna decydowac o sobie to Jej sumienie :yes:
Nie nam oceniec kiedy ma prawo a kiedy nie ,rozne sytułacje w zyciu się przytrafiają.Ja jestem jak najbardziej za aborcją .

no to cieszy mnie pierwszy głos w tej sprawie, akurat taki....
jestem tego samego zdania...:)

Odnośnik do komentarza

Dokladnie tak bo znów jakie prawo ma decydowac lekrz czy usuną czy nie jesli dziecko jest chore naprzykład,sa mamy ktore chca urodzić .To kobieta sama powinna wiedziec co jest dlaniej najlepsze ,jak wiadomo kazda z Nas jest inna.
Dla mnie osobiscie jest to nie moralne aby ktoś za kogoś decydował i nakazywał co mi jako kobiecie wolno.

http://img208.imageshack.us/img208/2987/c0167ij67ikvk9vt5.jpg

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie dozwolona w wypadku gwałtu,wad płodu oraz zagrożenia dla życia matki

co do decydowania samoistnego - są osoby które traktują to jako antykoncepcje albo robią to pod naciskiem otoczenia dlatego nie powinno tak być - przyniosło by to poważne naduzycia.

Są przypadki kiedy otoczenie robi takie pranie muzgu że kobieta uwaza to za słuszne a potem całe życie męczy ją ta decyzja bo gdy przychodzi czas już po - zaczyna myśleć inaczej....

Co do poprzednich moich odpowiedzi - jak dziecko jest chore to przeciez matka nie ma obowiązku poddawać sie aborcji - nikt jej tego nie nazuca ale może taką decyzje podjąć.

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

ja tez uważam, że o aborcji powinna decydować sama kobieta, nie jakiś minister czy ksiądz - tylko kobieta samodzielnie i świadomie powinna podejmować decyzję czy urodzić czy nie. sądzę, że gdyby aborcja była legalna w Polsce nie byłoby tylu porzuceń niemowlaków czy dzieci na śmietnikach, a tak...piękny katolicki kraj i co sie w nim dzieje??? aż sie płakać chce jak sie słyszy co chwila "nowości" o dzieciątkach zabitych czy porzuconych przez matki...

kalendarze ze zdjęciem na prezent - zapraszam

Odnośnik do komentarza

fotokartka
ja tez uważam, że o aborcji powinna decydować sama kobieta, nie jakiś minister czy ksiądz - tylko kobieta samodzielnie i świadomie powinna podejmować decyzję czy urodzić czy nie. sądzę, że gdyby aborcja była legalna w Polsce nie byłoby tylu porzuceń niemowlaków czy dzieci na śmietnikach, a tak...piękny katolicki kraj i co sie w nim dzieje??? aż sie płakać chce jak sie słyszy co chwila "nowości" o dzieciątkach zabitych czy porzuconych przez matki...

a ja uważam że ten problem nadal by istniał bo w 90% za fakt pożucenia czy zabojstwa odpowiada depresja poporodowa o której jeszcze dosyć skromnie sie mowi.

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Kiedys bylam za aborcja. Tzn. bylam zdania, ze to kobieta powinna decydowac o tym czy chce czy nie chce miec dziecka... Ale odkad mam swoje to juz nie jestem tego taka pewna. Zreszta tez jestem zdania, ze w wielu przypadkach byloby to naduzywane...
Jesli zagraza to zyciu i zdrowiu matki, ciaza jest wynikiem gwaltu lub plod ma wady genetyczne, jak najbardziej jestem za.

Sylwia i Ala :yes: http://lilypie.com/pic/071128/Zvdy.jpghttp://b2.lilypie.com/KqGb0/.png

Odnośnik do komentarza

:bad:Tak to w takim razie powinien być zakaz nadal a czarny rynek aborcyjny bedzie czerpał z nieszczęscia kobiet kase.Co znaczy słowo "naduzycie" czy Wasze sumienie na tym ucierpi ze jakas Pani X usunie ciąze naprzyklad nieplanowaną,dlaczego nie ma prawa tego zrobić.Dlaczego ktos ma decydować o Jej zyciu.Jestem za aborcją 100% róznie w zyciu bywa.Czarny rynek aborcyjny powinien zniknąć

http://img208.imageshack.us/img208/2987/c0167ij67ikvk9vt5.jpg

Odnośnik do komentarza

Widze ze odpowiedx bez składu i ładu....

Nik nie oddał głosu na zakaz ale niektórzy widze szukają zaczepki.

ABORCJA NA ZYCZENIE BEDZIE NIOSLA TAKIE SAME SKUTKI JAK I CESARKA NA ZYCZENIE - obecnie 3/4 kobiet woli cesarke bo według nich tak łatwiej a wcale nie ma ku temu wskazań ( nie mówie tu o osobach które nie mają innego wyjścia )

Dopiero teraz zaczyna się mówic o złych skutkach takiego cięcia.

Nadżycie ma swoje określenie i warto sie nim zainteresowac zamiast wypisywać rzeczy typu
"Co znaczy słowo "naduzycie" czy Wasze sumienie na tym ucierpi ze jakas Pani X usunie ciąze naprzyklad nieplanowaną,dlaczego nie ma prawa tego zrobić"

Zadna osoa nie ma prawa pozbawiac nowego życia przyszłości tylko dlatego że jest durniem który nie wie co znaczy sex i jakie niesie ze sobą możliwości.

Zresztą aborcja w wielu przypadkach kończy sie bezpłodnością - TEGO CHCESZ ?? CHMARE MłODYCH , BEZPłODNYCH KOBIET które uznały aborcje za super rozwiązanie za swoją głupotę ??

Jakoś nie widze aby młode mamy tu obecne jak i na innych forach mówiły o aborcji - urodziły i są szczęśliwe bo wiedziały co robią !!!

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

Ardhara
Widze ze odpowiedx bez składu i ładu....

Nik nie oddał głosu na zakaz ale niektórzy widze szukają zaczepki.

ABORCJA NA ZYCZENIE BEDZIE NIOSLA TAKIE SAME SKUTKI JAK I CESARKA NA ZYCZENIE - obecnie 3/4 kobiet woli cesarke bo według nich tak łatwiej a wcale nie ma ku temu wskazań ( nie mówie tu o osobach które nie mają innego wyjścia )

Dopiero teraz zaczyna się mówic o złych skutkach takiego cięcia.

Nadżycie ma swoje określenie i warto sie nim zainteresowac zamiast wypisywać rzeczy typu
"Co znaczy słowo "naduzycie" czy Wasze sumienie na tym ucierpi ze jakas Pani X usunie ciąze naprzyklad nieplanowaną,dlaczego nie ma prawa tego zrobić"

Zadna osoa nie ma prawa pozbawiac nowego życia przyszłości tylko dlatego że jest durniem który nie wie co znaczy sex i jakie niesie ze sobą możliwości.

Zresztą aborcja w wielu przypadkach kończy sie bezpłodnością - TEGO CHCESZ ?? CHMARE MłODYCH , BEZPłODNYCH KOBIET które uznały aborcje za super rozwiązanie za swoją głupotę ??

Jakoś nie widze aby młode mamy tu obecne jak i na innych forach mówiły o aborcji - urodziły i są szczęśliwe bo wiedziały co robią !!!

Tyle że musisz pamiętać, że jeśli zabronimy usunąć ciąże kobiecie ( dziewczynie) która zwyczajnie ,,wpadła" i nie chce tego dziecka,- to czy dasz temu dziecku 100% na to,że będzie kochane???? że taka kobieta niejako zmuszona do urodzenia,- będzie się własciwie nim zajmowała...? że bedzie mu ( temu dziecku) łatwo i przyjemnie żyć z pietnem dziecka niechcianego...?
powiesz może,- śą domy dziecka???? ale czy to jest dobre życie???
oczywiście że zdaża się,ze kobieta która początkowo nie chce dziecka, nie planowała go, itp,- potem je kocha najbardziej na świecie...., ale równie często jest tak,że taka matka nigdy tego dziecka nie pokocha, odda, albo wyrzuci do śmietnika....

czy naprawdę nie byłoby lepiej usunąc ciążę....?

wiesz dlaczego mam takie stanowisko...?
bo patrzę na tą sprawę z pozycji takiego dziecka niechcianego....
i powiem ci,ze choc dzis oczywiście mam udane zycie,itp.,- to jednak gdyby mozna bylo cofnąć czas i gdybym miała wpływ na taka decyzję, to woloałabym żeby moja matka usunęła ciąże, niż żeby mi ,,zgotowała" takie dzieciństwo jakie miałam, bo mnie nie chciała....

to jest bardzo delikatna sprawa, tu nie ma dobrych rozwiązań... możemy tylko wybierać między mniejszym złem, rozpatrując każdy przypadek indywidualnie....

ale jakkolwiek, ja byłabym za pozostawieniem takiej decyzji kobiecie.... właśnie dlatego, że moja matka była zmuszona żeby mnie urodzić....

Odnośnik do komentarza

kwiatek1976-dobrze ze to napisłaś wiem że nie było to latwe,tym większy moj szacunek dla Ciebie:yes:
Ardhara-czy to jest Twój problem że ktos to zrobi ,jakie masz prawo moralne decydowac o kimś!!!!!!!!
Mowisz ze wpadja bo sa głupi,kobieto o czym TY mówisz.Przepraszam ale jak to przeczytałam ,to normalnie przypomniala mi sie afera kioskowa.Jak pewna pani z kiosku przekówała prezerwatywy szpilką,bo musza sie dzie rodzić .

http://img208.imageshack.us/img208/2987/c0167ij67ikvk9vt5.jpg

Odnośnik do komentarza

Gieniusia

Ty chyba naprawde nie masz zielonego pojęcia o mentalności obecnych nastolatek bo twoje wypowiedzi sa poprostu żenujące ( przytaczasz jakieś brednie a nie przykłady - jeśli nie widzisz związku między zapobieganiem ciązy a aborcją to szkoda - może warto sie tym zainteresować a nie mówić ze ktoś każe rodzić i robi wszystko aby tak było )

wiesz - nie wszyscy są takimi egoistami jak ty i myślą tylko o własnym tyłku a reszte mają w poważaniu

ja sie zajmuje takimi dziewczynami i dziećmi z różnych rodzin więc nie mów mi co mam myślec i jak podchodzić bo nie masz ku temu żadnego prawa.

żal mi ciebie i twojego egoizmu bo nawet nie wiesz do końca co znaczy aborcja - jak wielki jest to gwałt na psychice kobiety i jak tak naprawde wygląda cała sprawa aborcji.

kwiatek1976 czesto matki które nie chcą dzieci i tak je rodzą - na to nie ma reguły. A obecnie społeczeństwo ma tendencje do wykożystywania różnych praw co powoduje poważne naduzycia.
Przykre jest to że tak myślisz ale sadze że gdyby była możliwosc zmiany życia to obecnie nie zdecydowała byś sie na takową - nie tylko dzieciństwo się liczy ale to jacy jestesmy jako dorośli i co możemy zmienić opierając się na własnych doświadczeniach.

Nieniawidze egoizmu i nigdy nie polubie dlatego brzydze sie osobami które uważają ze nic oprucz nich samych nie jest ważne w życiu .

tak naprawde G... wiedzą o tym wszystkim a udają najmądrzejsze - może warto najpierw się tym zainteresować zamiast pytać co znaczy np. słowo "nadużycie" bo tylko się ośmieszają

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...