Skocz do zawartości
Forum

Unieważnienie ślubu kościelnego


Rekomendowane odpowiedzi

Sama zastanawiałam się nad unieważnieniem, rozmawiałam z księdzem i z księdzem (już emerytowanym), który przepracował w sądzie kościelnym dużo czasu.. do emerytury, na którą przeszedł niemal chwilę przed rozmową...

jak mu opowiedziałam o sytuacji sam stweirdził, że małżeństwo wygląda na nieważnie zawarte, ale koszta rozprawy to - 1500 pln złożenie wniosku + 500 pln pomoc prawnika kościelnego (nie może być zwykły)... a samemu lepiej nie ryzykować pisania.

to odpuściłam temat, swoją drogą jak wiadomo że małżeństwo zostało nieważnie zawarte - to Bóg też o tym wie! Nie mamy tylko ziemskiego papierka, ale do drugiego ślubu z obecnym facetem w którym jestem w ciąży nie śpieszy mi się ani do ślubu kościelnego ani do cywilnego - rozwód cywilny z byłym mężem dostaliśmy na pierwszej rozprawie mimo wtedy niespełna 2 letniej, wspólnej córeczki - sędzia dokładnie badała jak rozwód wpłynie na psychikę dziecka i w uzasadnieniu na koniec rozprawy podkreślał,że na rozwodzie zazwyczaj najwięcej cierpią dzieci, ale widzi, że to małżeństwo praktycznie nigdy nie istniało, więź miedzy córką a ojcem nie zostanie zakłócona etc...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

poszukam przede wszystkim sprawdzonego adwokata w tych sprawach - możesz porównać ich tutaj https://zaufanyadwokat.pl/cat/prawo-kanoniczne/. Ze swojego doświadczenia wiem, że są to bardzo trudne sprawy i sędziowie w tych sprawach orzekania (NIESTETY) jak najmniej kontrowersyjne wyroku dla kościoła.

Moje social media: medium.com | about.me | ello.co | ile zarabiają prawnicy
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...