Skocz do zawartości
Forum

Studia podyplomowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, czym kierujecie się przy wyborze studiów podyplomowych, czy orientujecie się jakie studia podyplomowe faktycznie zwiększają możliwości dostania dobrej pracy, co teraz warto studiować? Czy studiujecie podyplomowo i jak udaje Wam się to pogodzić z pracą, domem i dziećmi, czy Wasi pracodwacy jeszcze wysyłają Was na studia podyplomowe?

Odnośnik do komentarza

Witaj
mam za sobą dwa kierunki studiów podyplomowych sa związane z moimi poprzednimi studiami sa bardziej specjalizacjami w danym kierunku, jeśli chodzi o kierunek studiów to musi to być twoja decyzja masz jakieś pomysły co byś chciała studiować ?
mój pracodawca nie wysyła na studia dopłaca do nich owszem niewiele ale zawsze to coś :)
co do pogodzenia tego z domem i dzieckiem dobra organizacja to podstawa plus pomoc męża ewentualnie kogoś z rodziny ja zawsze gotowałam w piątki obiady na weekend, prace zaliczeniowe pisane po nocach także nauka do egzaminów
pocieszające jest to że to tylko dwa lata i szybko mija

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

w sumie to mnie namawiano na studia podypolomowe, ale dobrze, zę nie dałam siez werbowac na razie. szans na pracę by mi nie powiększyły, a i pewnie ciążę odłożyłabym na później. Teraz zastana wiam się nad pójściem na podypolomówkę, ale nie wiem czy zwiększy to moje sznasę na pracę. bardziej chciałabym to robić dla siebie. ale jeszcze nie czas. moze za rok? kto wie- chyba, ze drugi maluszek się pojawi;)

Odnośnik do komentarza

Wybór studiów podwyższających nasze kwalifikacje lub uzyskujące nowe to już musi być bardzo przemyślany wybór. Oczywiście trzeba uwzględnić wiele swoich potrzeb życiowo-zawodowych i możliwości. Warto przeanalizować swoje mocne i słabe strony, nad czym chce popracować, w czym czuję się dobrze, po co mi kolejne studia i co mają mi dać w przyszłości, jakie będę miał z tego wykształcenia korzyści. Wiele pytań potrzebnych zanim człowiek ostatecznie podejmie decyzję o uczeniu się i płaceniu za to.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie studiów podyplomowych zauważyłam pewną zalezność - ludzie nierzadko robią dodatkowe studia całkowicie tego nie analizując. Robią dla papierka a nie dla własnych korzyści. Jednak nie należy generalizować ale warto zanim się człowiek zdecyduje to warto by przemyślał na ile ten dodatkowy papier może zwiększyć jego moźliwości zawodowe i finansowe.

Odnośnik do komentarza

Podyplomówka to świetny pomysł jeśli ktoś chce podnieść swoje kwalifikacje w obecnie wykonywanym zawodzie, ale też sposób na to, żeby się przekwalifikować. Jeśli tylko ktoś ma kasę i możliwość (wiadomo, gdy ma się dzieci jest dużo obowiązków i nie każdy może sobie pozwolić), to uważam, że to świetny pomysł. Trzeba się stale rozwijać, kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

Odnośnik do komentarza
Gość obywatelmarta

na podyplomówkę zapisałam się miesiąc po porodzie. Mąż się śmiał że chyba hormony mi do głowy uderzyły i zwariowałam. Jednak ja się uparłam i choć ciężko było skończyłam WSH. A wybierając akurat tą szkołę, czytałam przede wszystkim opinie o niej i o samym interesującym mnie kierunku

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest, gdy ma się chęci, bo jak ich brak to nawet skończenie najlepszych studiów w normalnym toku bywa nie do przeskoczenia. A często takie dodatkowe aktywności są nawet bardziej doceniane przez pracodawców, bo widać, że dbamy o samorozwój i jesteśmy gotowi na podjęcie nowych wyzwań. Jak masz coś konkretnego na oku, to się nawet nie zastanawiaj wg mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Jasne, że warto. Choć zgodzę się z moją poprzedniczką, że bez chęci niewiele można osiągnąć. Co do przyszłościowych kierunków, to myślę, że warto postawić na coś związanego z IT lub administracją. W Akademii WSB http://rekrutacja.wsb.edu.pl/studia-podyplomowe jest mnóstwo takich specjalizacji. Do tego wiele zajęć jest prowadzonych przed przyszłych pracodawców, więc jestem pewna, że nie będziesz żałować.

Odnośnik do komentarza
Gość ksenkae

Zastanawiam się nad zrobieniem studiów podyplomowych z informatyki, pracuję w szkole, uczę fizyki ale redukcja etatów coraz większa więc muszę się jeszcze jakieś inne studia żeby się utrzymać w pracy. Które uczelnie polecacie?

Odnośnik do komentarza

Zobacz sobie na WSB mają na pewno taki kierunek, sama u nich robiłam przygotowanie pedagogiczne do pracy, sporo się nauczyłam, fajna kadra i myślę że jak się przyłożysz to się nauczysz i będziesz też mogła informatyki w szkole uczyć, zawze to się przyda mieć drugi kierunek.

Odnośnik do komentarza

Szanowna ~ksenkae
Studia podyplomowe to dobry sposób aby zdobyć nowe kwalifikacje, to także w wielu przypadkach dyplom, który decyduje o awansie. Zapraszam do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej, do wyboru masz uczelnie w kilku miastach w Polsce. Ze szczegółami możesz zapoznać się na stronie: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
___________________________
Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...