Skocz do zawartości
Forum

7-miesięczny niejadek


ania_zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z moim 7-miesięcznym synem. Od kiedy, tuż przed skończeniem 6 miesięcy, przechodził trzydniówkę, przestał jeść tyle mleka ile do tej pory. Na początku miał mlekowstręt. Po jakimś czasie jak zaczął wypijać mleko to w małych ilościach. W między czasie miał gorączkę spowodowaną ząbkowaniem, a po niecałym tygodniu bardzo wysoką gorączkę najprawdopodobniej spowodowaną jakąś infekcją. W dniach, w których w miarę je(a tych jest mało) wypija rano jakieś max 150 ml mleka, potem ma kaszkę i tutaj czasem zje całą a czasem połowę. Koło 13:30 zjada słoiczek. Po południu próbuję mu dać mleko albo kaszkę ale z marnym skutkiem - zjada lub wypija jakieś 70-80ml mleka. Wieczorem dostaje butle i jak dobrze pójdzie to wypije jakies 150 ml. Tylko to są te lepsze dni. Zdarza się, że rano wypije 100 ml, zje pare łyżek kaszki, 3/4 zupki, potem 1/3 kaszki i płacze przy wieczornym mleku .... czasem zje 100 ml a zdarza sie, że nie zje nic. Moje pytanie jest takie, kiedy zacząć się martwić i co mu podawać w dniach kiedy mało je, żeby było bardzo wartościowe, głównie chodzi mi o coś co zastąpi mleko.
Będę bardzo wdzięczna za rady. Starszy syn był jako odkurzacz i co mu się nie dało to jadł, zwłaszcza jeśli chodzi o mleko. Młodszy ewidentnie za mlekiem nie przepada od jakiegoś czasu:(.
Pozdrawiam,
Ania

Odnośnik do komentarza

Witam,

W czasie choroby, ząbkowania, kiedy maluch mniej jadł jego żółądek sie trochę skurczył i dlatego teraz nie potrzebuje aż taiej objętości pokarmu, w postaci mleka.
Mleko jest źrółdłem pełnowartościowego białka, oraz wapnia i witaminy A, D.
Mleko można skutecznie zastąpić mięskiem (indyk, królik), ryba (dorsz, morszczuk) gotowany na parze oraz jajko.
Jeżeli chodzi o śniadania dziecku można zacząć podawać kaszki manny lub ryżowe na mleku modyfikowanym, ale z owocami (maliny, banany) by zmienić smak mleka.

-1. śniadanie kaszka z kelikiem ryżowym lub kukurydzianym na mleko z malinami lub bananami
- 2 śniadanie - przecier z jabłka
- obiad - zupka jarzynowa z mięsem (50g) / mięsko - warzywami
- podwieczorek - banan/ jabłko
- kolacja kaszka ryżowa na mleku

Nie napisała Pani w poscie jakiego rodzaju mlekiem 7 miesiączny syn jest do tej pory. Może warto rozwarzyć zmianę producenta.

Jeżeli chodzi o zdrowie dziecka, to proszę zwrócić się do pediatrii o konsultację, kiedy taka sytuacja będzie się przedłużała, oraz gdy synek zacznie tracić na wadze, czyli max 10 - 14dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...