Skocz do zawartości
Forum

Logopeda w przedszkolu


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia ;)
z ćwiczeń ktróe generalnie pomagają w mówieniu , pisaniu , koncentracji to ponoć dobre są te naprzemienne - lewa ręka do prawej nogi i odwrotnie.
A wszystko potem zależy czy Julek będzie miał wadę wymowy- u mnie jak wiesz była i wciąz coś tam niedobrego się dzieje z "s".
Zaleciła mi ćwiczyć język i śmieszne ćwiczenie- wkładania rureczki na język, zaciskanie zębami i mowienie "s" , żeby prawidłowo układać powietrze przy wymawianiu tej literki, bo u Kuby język i powietrze leci bardziej na lewo- a powinno pośrodku

Odnośnik do komentarza

Dziubala witaj ;)

logopeda zaprasza mnie na zajęcia z Kubusiem co środę więc jak wpadnie mi coś ważnego to oczywiście się odezwę.
Fajne ma też zajęcia z ćwiczenia języka.
Robią je opowiadająć bajke:

dzisiaj język wstał bardzo rano i od razu zaczął ziewać ( i tutaj szeroko otwiera się buźkę kilka razy)
a potem się przeciągał ( i jak najdalej się wystawia język)
poszedł szybko do łazienki się umyć, bo był umowiony na spotkanie z koleżanką.
Umył się cały ( tutaj się oblizuje usta robiąc kółeczka) itd, itd

i oczywiście najlepiej jeśli robimy to przy lusterku, zabawa jest fajna a do tego fantastycznie ćwiczy język!

Odnośnik do komentarza

dziubala -najbardziej podoba mi się jak sie jezyk spotka z koleżanką i wysyłają sobie całusy
ustka zwijasz w takiego smoka i ilka razy to powtarza to przywitanie
czyli cmoczek, a kolezanka nie umie robic smoka to wita sie z jezykiem robiac szeroki calus ( chowa sie usta/wargi do srodka i szybo otwiera- slyszy się wtedy taki charakterystyczny dzwiek)
a potem bardzo długo rozmawiają i wtedy trzeba ruszac jezykiem na wszystkie strony, otwierajac buzie

Odnośnik do komentarza

a ja załamuje rece bo mam obecnie prace w pogotowiu opiekunczym - 3/4 dzieci jest opuźnionych i bardzo potrzebny jest logopeda. Niestety ... ani tu ani w szkole nikt nie zamierza go zatrudniać ( bo niby dziecko tylko w pogotowiu 3 miesiące jest ale to że conajmniej 3 dzieci jest tu już od roku nikogo nieobchodzi :( )

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...