Skocz do zawartości
Forum

Termin: Marzec 2013. Ktoś jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

desperatka
_Alfa_
Dobra a teraz mam problem. Chciałam Laurę werandować dziś i mi się strasznie spłakała, może 2-3 minuty stałyśmy na balkonie i do domu. Martwię się, że kurna tak na spacerach będzie, że będzie beczeć a ja nie będę wiedziała co zrobić.

Nie martw się, przywyknie i nie będzie chciała z dworu do domu iść :D

Oby :36_6_5:

Odnośnik do komentarza

Uh właśnie siedzę z kapuchą na cycach :36_1_11: Desp to jest jak taki zimny oklad, daje ulgę przy gorących, nabrzmiałych piersiach. Takich twardych i bolących.
My jesteśmy już po kąpieli.. Zmarzło mi dziecię i tyle. Myślałam, że wygłodniałe się rzuci i opróżni cyce, a tu chwila ciumkania i odpłynęła.. Nie wiem teraz czy ją dokarmiać odciągniętym, martwię się, że mało zjadła... Z drugiej strony wydaje mi się, że jak ją karmie strzykawką to się rozleniwia i dlatego nie chce ssać.. i bądź tu mądra.

Alfa z tym urzędem to róznie. Zależy od stanu cywilnego matki. W moim przypadku, gdzie nie mamy ślubu musimy iść oboje z D, z dowodami, swoimi aktami urodzenia i kopiami aktów.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zd80kuiht.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bd5u13uunv.png
https://www.suwaczki.com/tickers/7u22vfxmx8zrhyc4.png

Odnośnik do komentarza

Ja w szpitalu zadeklarowałam przychodnie, w której Radek będzie się leczył. Szpital powiadomił im, że nowy pacjent im się urodził. Przy Oli M. poszedł Olę zgłosił, bez aktu urodzenia, nie byliśmy wtedy małżeństwem.
W UC trzeba pozałatwiać sprawy w ciągu 2 tygodni od urodzenia dziecka.

Alfa nie martw się na spacerku będzie fajnie wózek trząsł, więc Luśka chwila moment i będzie spała. U mnie Radzio uwielbia spacery!!! Na zimnym powietrzu zaraz zasypia. Ja nie werandowałam. Po prostu po tygodniu ubrałam go ciepło, przykryłam i na 10 minut wyszłam na dwór, Świeciło słoneczko, więc chwile pochodziliśmy i do domu.

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Rudzinuszka
Czy Wasze maluszki tez byly takie mikre pare dni po urodzeniu? Ubranka 56 nam spadaja ;-) i gubimy male skarki..

U nas od razu w 62 ubierany jest i wcale nie są za duże :P A skarpetki nosi chyba bardzo duże, w najmniejsze po Oli nie wchodzi noga, a Ola miała już dużą stopę :P

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Kalusia trzymam kciuki, aby w końcu Alanek przyszedł na świat!!!

Witaj Glitterku!!! Kochana najważniejsze, że poród masz za sobą i Kalinkę przy sobie!!! Współczuję tego sajgonu. Bo mój w porównaniu z Twoim jest lajtowy!

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Kurde to się muszę dowiedzieć z tym urzędem..

Kaika no jasne, bo co za różnica czy postoję w miejscu na balkonie czy połażę :smile_jump: Mam nadzieję, bo przerażona jestem tym spacerem, wiesz ta się drzeć zacznie, ja będę panikować, czy to mleka się jej zachciewa czy kupsko wali :sofunny:
Aaa u nas kikut na jednym włosku, mam nadzieję że jutro puści, położna tak nim wymajtała dziś, że nie ma bata od razu połowa odchodzi :sofunny:

Ej bo nam się miesiąc kończy, my też chcemy być Kwartalne Mamuśki jak wrześniówki :sofunny:

Odnośnik do komentarza

A co do spania, to Nastka śpi pięknie i w dzień i w nocy póki co.
Złapała już nawet sobie takie stałe pory na budzenie :-)
A w nocy to z zamkniętymi oczami kwęka - przyssie się do cyca ( ssie efektownie, więc opróżni w pięć minut całego ) i śpi dalej

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

_Alfa_
Kurde to się muszę dowiedzieć z tym urzędem..

Kaika no jasne, bo co za różnica czy postoję w miejscu na balkonie czy połażę :smile_jump: Mam nadzieję, bo przerażona jestem tym spacerem, wiesz ta się drzeć zacznie, ja będę panikować, czy to mleka się jej zachciewa czy kupsko wali :sofunny:
Aaa u nas kikut na jednym włosku, mam nadzieję że jutro puści, położna tak nim wymajtała dziś, że nie ma bata od razu połowa odchodzi :sofunny:

Ej bo nam się miesiąc kończy, my też chcemy być Kwartalne Mamuśki jak wrześniówki :sofunny:

Gabriel tak się darł - wózka nienawidził... w konsekwencji po 5 minutach lądował na rękach bo nie szło z nim iść inaczej. Jak tylko zaczął chodzić wózek poszedł w kąt już całkiem...

Nastka zupełnie inaczej - tylko wyjdziemy na pole ona natychmiast zasypia, ewentualnie patrzy się swymi ślepkami cały spacer nie zakwiliwszy ani razu...

Pasuje jej, z czego się bardzo cieszę, po uprzednich męczarniach z mym buntownikiem...

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Hej :) przymuliłam trochę :P
Desperatko dzielna kobieto gratki, bo chyba nie gratulowałam jeszcze :)

Co u nas... Tomek je i śpi, musiałam o budzić co 2 godz przez żółtaczkę, ale dziś była położna i już nie muszę, ufff.. więc niech sobie śpi ile chce w nocy :) a pewnie pośpi z 5 godz ciągiem :) może się w końcu wyśpię, bo on lubi długo spać :) może.. bo moja kość ogonowa boli mnie tak, że jak wstaję to mam ciemno przed oczami jakbym zaraz miała zemdleć :( jutro będę miała wynik rentgena czy jest złamana czy nie :/ w nocy się nie mogę przekręcić- tzn mogę, ale zajmuje mi to kilka minut i to z mega bólem :/ no i jak całą ciążę dalej muszę spać na boku, tragedia... na plecach nie bo mnie boli ta kość, na brzuchu też nie bo mnie bolą plecy w krzyżu, a na boku znów bolą mnie biodra, więc... jak nie urok to sraczka :/ siedzieć nie mogę w ogóle, tylko bokiem z nogą pod półdupkiem... zachciało mi się rodzić bez nacięcia cholera...

poza tym Tomek ma kolki, ale nie codziennie... dziewczyny po skończonym drugim tygodniu miały codziennie bite 3 goziny przez 3 miesiące, MASAKRA! i nie pomagało im nic :( żadne cudowne kropelki ani syropki, nawet te na receptę... Tomkowi póki co pomaga chusta i mam nadzieję, że na tym staniemy i gorzej nie będzie! generalnie kolki zaczynają się od 3 tygodnia, ale w sporadycznych przypadkach nawet od 2-3 doby, Tomek właśnie tak zaczął już w szpitalu :/
przy kąpieli mamy niezłe arie...
w piątek idziemy na podcięcie wędzidełka języka, brr

ja jestem głoda ciągle, nadal wstaję w nocy jak w ciąży i robię sobie kanapki!! waga moja nie wiem jak, bo się zepsuła nasza :P ale brzuch na wyjście ze szpitala jak zwykle miałam płaski :P tylko trochę biodra pewnie jeszcze zostały, bo czuję jak się schodzą, bolą mnie w nocy... no i jeszcze swoich spodni ze schowka nie przytargałam, więc chodzę w ciążowych :D i nie wiem czy się w swoje zmieszczę czy nie :P

Weri co tak późno szwy ściągasz? mi zawsze na 6 dobę położna ściągała i od razu jaka ulga! ściąganie nie boli :) a z tym wybudzaniem to tylko przy żółtaczce trzeba, bo im więcej pije, tym więcej sika, a tą bilirubinę trzeba wysikać :)

na obolałe cycki najlepiej najpierw je ogrzać jak są twarde, ściągnąć troszkę- tyle, żeby poczuć ulgę, bo im więcej ściągniemy tym więcej się znów naprodukuje, a potem przyłożyć schłodzone, nawet zmrożone rozklepane trochę liście kapusty :) no i pamiętać, że nawał jest tylko raz... każde kolejne twardnienie bolesne to już zapalenie piersi :/

do aktu ur trzeba dowody obojga rodziców i akt ślubu jeśli małżeństwo zawarte w innym urzędzie no i jedno z rodziców wystarczy, szpital wysyła sam do urzędu dokumenty, że dziecko się urodziło, więc żadnego zaświadczenia nie trzeba :) 14 dni od ur się dziecka jest na to... no i mi powiedziała, że już nic nie muszę u siebie załatwiać (bo ja z innego miasta), że pesel po 3 tyg będzie do odbioru bo oni wyślą papiery do mjego urzędu
a do ośrodka mi zgłaszała położna która przyjechała do domu

my dziś byliśmy na drugim spacerze, ponad 2 godz :) Tomek krzyczy przy ubieraniu, ale jak tylko go położę do wózka i poczuje powiew świeżego powietrza to zasypia :) Zuzia w wózku dawała orkiestrę, musiałam jechać obok chodnika po trawniku, żeby nią trzęsło i wtedy spała :P po jakichś dwóch tyg jej przeszło ;) i jeździła w wózku baaardzo długo, prawie 3 lata :) i jeszcze chętnie by wsiadła ;) ale sorry, potrójnego już kupować nie będę :P

ja sexoholiczka już po swoim "pierwszym" razie :D po prawie trzech miesiącach celibatu rzuciliśmy się na siebie jak króliki :D

Odnośnik do komentarza

Rudzinuszka
Asiaczek co rozumiesz przez to, że nawał jest tylko raz? W sensie ile trwa? Czy jak po jednym karmieniu nie przeszło, czy jak?
może trwać 1-2 dni, chodzi mi o to, że jak za kilka tyg będą znów twarde cyce to już zapalenie- tak przynajmniej mówi moja położna

Alfa u mnie też nocka tragiczna... tak się cieszyłam, że nie będę musiała go budzić i się wyśpię... o 22.30 dostał jednego cyca, potem kąpiel (bo wcześniej spał i spał), drugi cyc i miał spać długo a tu zonk.. Zuzia o 2 się obudziła i wymyślała, że jeść, że pić, jęczała i stękała, obudziła go... o 3 Ola się obudziła z rykiem i znów się rozbudził i już do rana pojękiwał, kolka jakaś go wzięła, bo popiardywał, masakra :/ jeść nie chciał a stękał cały czas

Youlia wypluwaj tego uparciucha albo do domu na święta zmykaj :)

Odnośnik do komentarza

Hej!
U mnie też noc beznadziejna. Mała wstała o 23:40, nakarmiłam, przebralam i poszła spac o 2 z tym, że nim faktycznie usnęła to kilka razy musiałam wstać podać smoczka. Potem wstała o 4 i kolejne 2 h z głowy ;/ Twarde cyce mi się robią... Mała nie chce ich wypróżnić i bolą. Nie mam do tego jeszcze laktatora i w ogóle jestem w d****.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnej28fejemu8d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...