Skocz do zawartości
Forum

Jaka pościel?


Rekomendowane odpowiedzi

~solange63
u mnie kolejnosc byla taka: rozek, spiworek, koldra i poduszka.

no i drogie mamy, zamiast zastanawiac sie jaka (w misie, groszki, pieski, itp.) ja skupilabym sie na odpowiednich certyfikatach. Dla mnie najwazniejszy to ecotec (hmmm musze sprawdzic czy to nazwa miedzynarodowa, jesli nie pozniej znajde polska): wyprodukowane z ekologicznej bawelny, barwione naturalnie i 20 razy wyprane. Ferretti ma te certyfikaty.

Zgadzam się z przedmówczynią ja również zwracałam na to uwagę. Dodatkowo dodam że bardziej od bawełny hipoalergiczny jest bambus.
Ja zaopatruje się wyłącznie w MomForBaby.pl wszystkie tkaniny z ww. certyfikatem ECO oraz produkty z bambusa. Dodatkowo firma posiada własne indywidualne druki na tkaninach (które są słodkie :) ).

Pozdrawiam
Nataszka

Odnośnik do komentarza

Oczwiście, ze wygląd poscieli jest ważny. Sama ostatnio na przykład kupowałam córce pościel w pszczółki bo miała na to fazę :D Jednak najważniejsze jest to z jakiego materialu pościel jest wykonana Jesli pościel jest wykonana z syntetycznego materiału, nie polecam jej kupować.Bez znaczenia na to w jakiej cenie będzie oraz jak bardzo będzie Wam się podobał wzór.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Castamere

Jak najbardziej się zgadzam. Chociaż na poduszke i koldrę trzeba uważać ;) Nie zawsze to co jest naturalne jest najlepsze, na przyklad w sytuacji jeśli dziecko ma alergię na pierze. Pościel jednak powinna byc faktycznie wykonana z naturalnych tkanin z uwagi na to, ze jest przyjemniejsza w dotyku, lepiej przepuszcza powietrze i lepiej odprowadza wilgoć, dzięki czemu jest zdrowsza dla malucha.

[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Celiani

Słuchajcie, dostałam ostatnio w prezencie na rocznicę ślubu pościel z owczej wełny, rewelacja - szczególnie pod koniec zimy i wczesną wiosną, fajnie grzeje, a jednocześnie się człowiek nie poci. I teraz moje pytanie, orientujecie się, czy można gdzieś kupić materace z owczą wełną? Wiem, że kiedyś takie były, ale od jakiegoś czasu nigdzie nie rzucił mi się w oczy taki materac.

Odnośnik do komentarza

~Celiani, prawda, nie jest łatwo znaleźć materac z owczą wełną, nie wiem z czego może to wynikać, bo odkąd sama mam taki [reklama usunięta] uważam, że większego komfortu snu mieć nie można ;) Chociaż to też kwestia odpowiedniego dobrania pod siebie, problemy z kręgosłupem i pozycję, w jakiej lubię spać.

Odnośnik do komentarza

U nas na początku świetnie się sprawdził kokon niemowlęcy, córka spała w nim prawie do roku + kocyk bambusowy. Była wcześniakiem i bardzo dużo ulewała, co jest fajne w kokonach firmy Tiny Star pierzemy je w całości, nie wyciągamy materacyka, przez co jest higienicznie i czyściutko :) Wszędzie go zabieraliśmy ze sobą jako takie pierwsze łóżeczko turystyczne, a Jaśmina czuła zapach domu i szybciutko się wyciszała :)

Odnośnik do komentarza

Przyjemna w dotyku jest flanela
[reklama usunięta]. Warto tutaj stawiać na jakosć. Jasne,ze wyglad jest ważny i dobrze jeśli pościel pasuje do wystroju jednak ważniejsze jest to z jakiej tkaniny jest wykonana. Przede wszystkim powinna być na tyle delikatna, by nie powodować podrażnień nawet bardzo wrażliwej skóry. Materiał, z którego wykonana jest idealna pościel powinien być naturalnego pochodzeniu, dzięki czemu nie grożą nam reakcje alergiczne.

Odnośnik do komentarza
Gość jalapenio

Dla mnie najważniejsza jest jakość i bezpieczeństwo. Dlatego pościel musi być wykonana z naturalnej bawełny i musi mieć wszystkie certyfikaty jakości. Zarówno tym kieruje się przy wyborze pościeli dla siebie, jak i dla dzieci. Potem oczywiście zwracam uwagę na cenę. Np. na stronie ewox.pl — producenta pościeli z Torunia jest spory wybór i dobra jakość. Pościele sa szyte naprawdę solidnie. Można też zamówić haft komputerowy np. imienia dla dzieci. 

Odnośnik do komentarza

Raz miałam pościel wykonaną z syntetycznych materiałów. Kupiłam bo była wtedy moda na te wszystkie błyszczace i śliskie pościele tak wiec pomyslalam sobie, ze sama również taka musże mieć. I co? Ano posciel okazała sie niewygodna. Bo po pierwsze mocno się ślizgała, po drugie jak już sie człowiek nią okrył to bardzo łatwo mógł się spocić. Postanowiłam wymienić na dobra sprawdzoną bawełnę. Nigdy nie zdecydowałabym sie na taką pościel dla dziecka.

Zamawiałam ostatnio tutaj https://i-posciel.pl/ Maja spory wybor a ceny również ok. 

Odnośnik do komentarza
Gość szczęśliwa mama

Przy pierwszym dziecku miałam podobnie, pytałam o rady przed zakupem jakichkolwiek rzeczy, jeśli chodzi o pościel to zaraz po urodzeniu otulałam dziecko zazwyczaj w beciku lub rożku. Później jakaś lekka kołderka. Teraz przykrywam synka kołderką z expera snu i jestem bardzo zadowolona. Jak młodsze dziecko podrośnie to też mu taką zakupię😉

Odnośnik do komentarza

Polecam pościel oraz wspaniałe tkaniny minky [reklama usunięta]. Delikatna skóra dziecka, zwłaszcza noworodka, musi być odpowiednio zadbana. Zrezygnujcie ze sztucznych tkanin i syntetycznych domieszek, jak pięknie materiał by nie wyglądał. Niestety, zwracamy uwagę głównie na wygląd, skład sprawdzamy dopiero przed pierwszym praniem, a często nawet do końca nie jesteśmy świadomi czym otulamy maluszka.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja kupuje posciel  [reklama usunięta] z bawelny i jestem zadowolona. Nawet po wielu praniach jest mieciutka i jest to dosc gruba bawelna o mocnym splocie a nie cienka jak papier. Pościel bawełniana jest moim zdaniem najwygodniejsza i daje najlepszy komfort (szczególnie jesli jest to bawełna satynowa).

Ostatnio na jesień upolowałam sobie taką krateczkę:

5902232488067-1.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...