Skocz do zawartości
Forum

Słabe szkliwo na ząbkach?


Egi81

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z Szymona zębami
Szkliwo mu schodzi ząbki myjemy bardzo regularnie, pilnuje tego , bo mnie nie gonili , a gdyby było inaczej zęby miałabym duuuzo ładniejsze, także jeśli chodzi o me dzieci to mam świra zębowego.
Ale o co chodzi .... siedzimy na grilu, wzięłam go na kolana wygłupiamy się i mówię "pokaż zęba, bo masz jakiś nalot" paznokciem pocieram - a to nie nalot tylko szkliwo, bo wgłębienie sie zostało i tak ma na 2-kach i 3-kach u góry
jestem załamana - na wizyte u dentysty dzieciowego czekamy (dopiero w środe za tydzień), zakupiłam sumplementy diety bogate w wapń, pasty pozmieniałam na te "lepsze" .... niby
zupeł;nie inaczej zaczełam gotować - tyle zielenizny ile u nas przez gary przeszło przez ostatnie 5 dni to przez cała zime nie zjedliśmy ..... ale wszystko co zielone ma duzo wapnia także chciał nie chciał - musze (ale smakuje im , a to najwazniejsze że jedzą z apetytem) ..... no i kłopot
Dzwoniłam zaraz po tym jak zauwazyłam do mojeje zaufanej pediatry, ale twierdzi że to typowo dentysta musi, ona ew. wkroczy jak dentysta bedzie kazał ...... czyatłam na innym forum o takich przypadkach i poprostu okazuje sie, że te dzieci maja słabe szkliwo na mleczakach i dlatego tak sie dzieje .... a wapnia sie w niczym mlecznym nie uświadczy, ani w serkach ani w mlekach kartonowych - czytałam - nie ma ... no chyba, że na danonkach tych co reklamują .......
Musze walczyć, bo co będzie jak zaczną mu sie zęby kruszyć .... tosz do wypadania mleczaków ma jeszcze dobre 3 lata

Ktoś miał podobry problem ??

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59586.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-59588.png

Odnośnik do komentarza

ja nie mam podobnego problemu, mam jeszcze małe dziecko i wszystko przede mną, jeśli jednak mimo to moge Ci coś poradzić, to powiem, że pasty do zębów trzeba zmieniać co tubkę, bo zeby jakoś przyzwyczajają się do składników pasty i pasta nie jest już taka skuteczna (jak kupisz dwie takie same tubki pod rząd) po drugie warto zabierać dzieci do stomatologa na jakieś zabiegi profilaktyczne, chrobiące szkliwa i w ogóle zęby przed próchnicą, przychodz mi do głowy zabieg lakowania zębów, moze właśnie coś takiego? i dobrze wybierac stomatolga dziecięcego, czyli takiego ze specjliazzacją ze stomatologii dziecięce, bo ma więskze doświadczenie w pracy z dziećmi i tym się interesuje, a stomatologia naprawdę szybko się rozwija, mam nadzieje, że znajdziecie skuteczne rozwiązanie Waszego rpoblemu, życze powodzenia, daj znać, jakie macie zalecenia!

Odnośnik do komentarza

Witam,

Korzystnie na szkliwo zębów działa zielona herbata, bowiem zawiera spore ilości fluoru.
Najlepiej zieloną herbatę kupić w sklepie z herbatami (na wagę).

Ponadto proszę zwrócić uwagę na zawartość witaminy D w diecie dziecka - ryby morskie, co najmniej 2 razy w tygodniu. W przypadku niedoboru witaminy D wapń nie ulega wbudowaniu w kości.

Proszę również zachować co najmniej 15 minutowy odstęp pomiędzy myciem ząbków a jedzeniem owoców, gdyż występuje wtedy uszkodzenie szkliwa.

Odnośnik do komentarza

U naszego synka w wieku 1,5 roku zauważyłam brązowy nalot przy dziąsłach, na górnych 1 i 2. Pojechałam do gabinetu stomatologicznego, gdzie Pani doktor reklamowała się jako specjalista od ząbków mlecznych. Niestety mało tego, że poinformowała mnie, że żeby założyć lekarstwo to synek musi mieć przynajmniej 4-5 lat, żeby spokojnie wysiedział na fotelu, to jeszcze musiałam jej zapłacić za tą "poradę" 50 złotych. Na szczęście po 2 miesiącach trafiliśmy do prawdziwego specjalisty, który posmarował synkowi ząbki, niestety nie pamiętam nazwy, ale w miejscach ubytku zrobiły się czarny. Nie wygląda to estetycznie, ale w tej chwili mały ma 5 lat i nadal się to lekarstwo trzyma, a próchnica nie postępuje. Niestety w ciągu tych 2 miesięcy od pierwszej wizyty u pani która nie miała racji, obie górne dwójki wykruszyły się synkowi prawie do korzenia. Na szczęście ząbki go nie bolą, ale jak zauważycie jakiekolwiek nieprawidłowości, od razu udajcie się do dobrego stomatologa.

Odnośnik do komentarza

No i jeszcze dodałabym do tego, że wiele ludzi nie potrafi korzystać z nitki do zebów.... I nie używa jej na co dzien A to własnie resztki jedzenia pomiędzy zebami często są powodem powstawania próchnicy i ubytków....

 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Cześć! Chcę was przestrzec przed leczeniem się na własną rękę, jak macie coś z zębami. To może być groźne i zepsuć wam zdrowie. Lepiej jest pójść do dobrego dentysty, który sprawdzi i wyleczy co was boli lub męczy.
[reklama usunięta]
Nie narażajcie swojego zdrowia i uśmiechu.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...