Skocz do zawartości
Forum

Luty 2013- mamuśki łączmy się


paczanga

Rekomendowane odpowiedzi

Natalinka piękny brzuszek, nieduży, ale w porównaniu z Twoimi wcześniejszymi fotkami widać, że zaawansowana ciąża:):) trzymam również kciuki, żeby wsyztsko uożyło się dobrze i o ile będziesz miała możliwości napisz, co sie dzieje.... :*:*

Sunny co u CIebie? jak samopoczucie? ostatnio się chyba pochwaliłam brakiem dolegliwości, bo od 3 dni mnie kręgosłup boli. Pomaga CI cos na tę dolegliwość?

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Naataalkaa
dziekuje, w miare, chociaz bez szalu.. jestem na etapie badania gruntu pod cesarke
dzis rano robilam badania krwi i moczu, hbs, wr, do tego zmeczylam Meza, by siebie tez przebadal
jutro wizyta u gin na 19:20... zobaczymy co powie, chociaz ona zdaje sie ze byla z gory przeciw cc
sama juz mam metlik :(

na kregoslup nic nie pomaga, a teraz jeszcze potworne bole w pachwinach mnie dopadly, ledwo chodze..
najgorsze, ze to tez jedna z oznak wczesniejszego porodu
najsmieszniejsze bedzie, jak ja tu dalej bede kminic nad cc, a maly wyskoczy sam bez pytania

nic.. jutro pojedziemy odebrac wanienke i juz bedzie wszystko...

http://www.suwaczek.pl/cache/73b0e7aca8.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz64z17iov1t7qx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2k2y2kq5o.png

Odnośnik do komentarza

ZNALEZIONE KIEDYŚ W NECIE, ZACHOWANIE KOBIETY-MATKI:

TWOJE UBRANIA:

Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog
potwierdzi ciążę.

Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.

Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi
ciuchami.

PRZYGOTOWANIE DO PORODU:

Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.

Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.

Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

CIUSZKI DZIECIĘCE:

Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.

Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.

Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

PŁACZ:

Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.

Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.

Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

GDY UPADNIE SMOCZEK:

Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.

Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.

Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

PRZEWIJANIE:

Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.

Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.

Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

ZAJĘCIA:

Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,
do teatrzyku itp.

Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.

Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

TWOJE WYJŚCIA:

Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.

Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.

Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

W DOMU:

Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.

Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.

Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

POŁKNIĘCIE MONETY:

Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.

Drugie dziecko: Czekasz aż wysra .

Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

http://www.suwaczek.pl/cache/73b0e7aca8.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz64z17iov1t7qx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2k2y2kq5o.png

Odnośnik do komentarza

Sunny padłam:):):) w sumie jest w tym żarcie sporo racji:)
w jakiej pozycji sypiasz? mi dzsiaj udało się całą noc, na lewym boku się ułożyć i chyba ani razu na plecach nie wylądowałam i już czuję, że plecy tak bardzo nie bolą.

Paczanga 3,5godziny na KTG kobieta w terminie praktycznie czeka....?;/ masakra....

A nam sie auto skopało wczoraj, a do szpitala ok 70km... na szczescie są rodzice i ich fura więc aż tak sie nie martwię. i nie narzekam, :)
milego dnia dziewczyny wiem, ze dla kilku jest on wazny wiec trzymam kciuki by wszystko ulozylo sie dobrze:*

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikldrje9wc.png

Odnośnik do komentarza

Sunny ja też właśnie się martwiłam o karmienie po cc bo myślałam że to jest bardzo utrudnione a w tym artykule są konkretne info.

solange63 nie chce nic mówić ale tą aukcje (i taką gdzie w podobnej cenie jest kolkowa i tkana) wklejałam już wam kilka razy. uważam że to bardzo fajna oferta. moja nati tkana jest bardzo fajna w macańsku i jako hamak. jak przyjdzie do mnie koleżanka bez brzuszka a z dzieciarnią oceni jaką ma nośność i dociąganie.

Naataalkaa wiem te 3,5h mnie dobiły do tego wszystko na głodniaka. myślałam że moje bóle dały jakieś większe rozwarcie lub skrócenie szyjki a tu nic:(

Odnośnik do komentarza

paczanga
solange63 nie chce nic mówić ale tą aukcje (i taką gdzie w podobnej cenie jest kolkowa i tkana) wklejałam już wam kilka razy. uważam że to bardzo fajna oferta. moja nati tkana jest bardzo fajna w macańsku i jako hamak. jak przyjdzie do mnie koleżanka bez brzuszka a z dzieciarnią oceni jaką ma nośność i dociąganie.

ups... przepraszam. niby mam swoje dwie, ale tak jakos mnie ostatnio naszlo na elastyka i fajna tkana. kiedy przyjezdza Twoja znajoma na testy? pobuszowalam troche wczoraj na forach i tam dziewczyny pisaly, ze jakosc zalezy od koloru chusty :Padnięty: a ktory kolor Ty masz? ja chce cos uniwersalnego, zeby moj maz tez mogl sie czasem omotac.

Odnośnik do komentarza

ja mam niebieskie szerokie pasy, kolor malta może CHUSTA DO NOSZENIA DZIECI NATIBABY (2967462856) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to który kolor jest nośny i dobry jakościowo

ja czytałam że są różnic w starych natka (czyli te z naszywką nati) od nowych czyli te z nszywką natibaby. jak bobrze pamietam to nowe są trochę cieńsze.

Odnośnik do komentarza

nika_2_2
Witajcie, u mnie jak narazie cisza...nawet dobrze sie czuje mam troche problemow z zoladkiem jak na poczatku ciazy...zgga, mdlosci...dzis jedziemy po suszarke do ubran ciesze sie bo ponoc uzyteczny sprzet a przy dwojce napewno sie przyda:)jutro jeszcze dopieszcze kacik dla malego i sie pochwale.
Ale sie boje porodu!!!!!!!!

mam tak samo jak ty zgaga mega szczególnie wieczór i w nocy. w dzien jem migdały i czasem jakieś tabsy na zgage ale w nocy przyjmuje żelazo i jak zacznę ssać jakieś reni to żelazo się gorzej wchłania i często się budzę.

ja znów mam chandrę - wczoraj jak położne widziały mój zapis ktg to już mnie na trakt wysyłały i tak się nastawiłam że będę może rodzić. czekałam jeszcze z 1-1,5h (żyjąc nadzieją porodu) na moją gin. a ona mnie bada i mówi że choć skurcze duże szyja nie rusza. za dużo nadzieji po prostu za bardzo się nastawiłam.

Odnośnik do komentarza

solange63 może dziś nawet będzie moja chustomaniaczka :)
ja gdybym kupowała z tej aukcji to kupiłam bym trochę materiału w kolorze chusty którą chcę. bo ta aukcja jest producenta tych chusta nati a u nich a str można właśnie końcówki materiałów kupić. widziałam takie fotki jak dziecko ma np czapeczkę-chusteczkę lub papucie w kolorze chusty, fajnie by było się tak wylansować :)

Odnośnik do komentarza

Witam !! Przepraszam że się wcinam ale chciałam potwierdzić co do cc ;)

Miałam cc i mimo ze dostałam małego po 3 godzinach z pokarmem żadnego pokarmu , w szpitalu w tym samym czasie były 4 cc i żadna mama nie miała problemu ;) wiec to pewnie indywidualna sprawa ale pozytywne myślenie po cc i myślenie o dziecku u mnie bardzo wzmogło laktacje ;)

Pozdrawiam i już jutro Wasz miesiąc !! powodzenia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

nika_2_2
Witajcie, u mnie jak narazie cisza...nawet dobrze sie czuje mam troche problemow z zoladkiem jak na poczatku ciazy...zgga, mdlosci...dzis jedziemy po suszarke do ubran ciesze sie bo ponoc uzyteczny sprzet a przy dwojce napewno sie przyda:)jutro jeszcze dopieszcze kacik dla malego i sie pochwale.
Ale sie boje porodu!!!!!!!!

bardzo uzyteczny- potwierdzam ::): mam juz 3 lata i kocham rownie mocno, jak zmywarke :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Co do karmienia po cc, ja uwazam, ze 90% to odpowiednie nastawienie. moja kolezanka rodzila, bedac po 40. miala cesarke; dziecko dostala szybko, ale i tak pokarmu brak. mala wisiala przy cycach kilka tygodni, zanim na dobre rozkrecila laktacje. nie obylo sie bez dokarmiania, ale pozniej wystarczala tylko piers. Jak sie bardzo chce- to mozna ::):

a ile jest dziewczyn, ktore rodzily sn i nie daly rady sprostac karmieniu piersia? Ja mysle, ze na to nie ma reguly.

Ja juz teraz mam twarde, bolace piersi, a w trakcie cieplej kapieli, wyplywaja spore ilosci mleka. Nie wiem w jaki sposob ewentualna cc, mialaby wplynac, na pozniejsze powodzenie karmienia. Jestem nastawiona pozytywnie i tego bede sie trzymac :D

Odnośnik do komentarza

Co do karmienia po cc, ja uwazam, ze 90% to odpowiednie nastawienie. moja kolezanka rodzila, bedac po 40. miala cesarke; dziecko dostala szybko, ale i tak pokarmu brak. mala wisiala przy cycach kilka tygodni, zanim na dobre rozkrecila laktacje. nie obylo sie bez dokarmiania, ale pozniej wystarczala tylko piers. Jak sie bardzo chce- to mozna ::):

a ile jest dziewczyn, ktore rodzily sn i nie daly rady sprostac karmieniu piersia? Ja mysle, ze na to nie ma reguly.

Ja juz teraz mam twarde, bolace piersi, a w trakcie cieplej kapieli, wyplywaja spore ilosci mleka. Nie wiem w jaki sposob ewentualna cc, mialaby wplynac, na pozniejsze powodzenie karmienia. Jestem nastawiona pozytywnie i tego bede sie trzymac :D

Odnośnik do komentarza

to chodzilo o to, ze drobne paski (wszystkie kolory) byly bardziej miekkie, a te z szerokimi pasami ponoc bardziej sztywne. pozniej do dyskusji wlaczyla sie pani pracujaca dla Nati i napisala wlasnie to samo, co Ty, ze roznica nie jest w kolorach, tylko w czasie produkcji... ale generalnie galimatias i pozniej kazdy twierdzil, co innego :Szok:

Odnośnik do komentarza

nika_2_2
Witajcie, u mnie jak narazie cisza...nawet dobrze sie czuje mam troche problemow z zoladkiem jak na poczatku ciazy...zgga, mdlosci...dzis jedziemy po suszarke do ubran ciesze sie bo ponoc uzyteczny sprzet a przy dwojce napewno sie przyda:)jutro jeszcze dopieszcze kacik dla malego i sie pochwale.
Ale sie boje porodu!!!!!!!!

jak juz raz uzyjesz, to nigdy nie przestaniesz ;)) super sprawa, a ubrania miekkie, pachnace i wystarczy poskladac jeszcze cieple, bez prasowania :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...