Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolaki z rocznika 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
puszek
Daff ja najbardziej się cieszę, że pójdę do ludzi.
Paula od dziecka potrafiła zająć się sama sobą. Kredki, książki, puzzle. Dziecka NIE BYŁO.
Jak miała 9 miesięcy pojechaliśmy na firmowy wyjazd na narty, do Włoch. Autokarem. Kiedy wysiedliśmy ludzie patrzyli na nas jak na kosmitów i pytali czy przylecieliśmy samolotem. A Pauli słychać ani widać nie było.
Julita? Na nią trzeba uważać, bo kocha psa, by po chwili mu urwać łapkę (w przenośni), uwielbia kota, ale potrafi się na nim położyć. Łazienka musi być zamknięta niemal na klucz, bo się maluje. W kuchni też trzeba uważać, bo dosłownie wszystko może zrobić.

Dokładnie o to mi chodzi :)
5 minut ciszy i mogę podejrzewać, że moje dziecko jest albo ciężko chore albo coś zmalowało :hahaha:
u nas tak samo;) hehe:36_15_9:

http://kuba-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.pnghttp://s9.suwaczek.com/20090418310120.png
http://izabela-k.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

moje się nie nudzą. Paula koloruje, rysuje, ogólnie to dusza plastyka, względnie gra na komputerze lub ogląda bajki. Lubi jeździć na rowerze, chodzić na plac zabaw- a mam takowy naprzeciw domu, chodzić do koleżanek.
A Julita jak nie ma nic do roboty to i tak sobie coś znajdzie :lol:

Odnośnik do komentarza

Blondi22
moj jak w weekend siedzi w domu to też okropnie sie nudzi a ja kombinuje jak moge aby coś dać mu do zajecia ;)

Kuba raczej się nie nudzi. Ale prawda taka, że my w weekend bardzo rzadko w domu jesteśmy :) W lecie spacery, wycieczki itp, a jak pogoda barowa, to też jakieś atrakcje wymyślamy np. park wodny Kuba uwielbia. Ja już mniej, bo to średnia atrakcja przez 1,5 godziny pod zjeżdżalnią dziecięcą stać :hahaha:

Odnośnik do komentarza

Kajka mnie o szczepionce mówiła laryngolog (bez podawania konkretnej nazwy). Póki co w czwartek idziemy na szczepienie p/pneumokokom. Dobrze, że bactroban pomaga. Powiedz mi, czy tę maść się daje jako jedną kurację i do kosza, czy można ją użyć przy okazji kolejnej infekcji?Nie wiem jak czytałam ulotkę, że miałam wrażenie, że jednak to lek na jeden raz...:oops:

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi jak to jest możliwe do zorganizowania - odbiór dziecka o 15-16 z przedszkola, jeśli się pracuje do 17:15? Macie Nianie, Babcie, Ciocie? Bo ostatnio o 16 mój syn był ostatni w swojej grupie w przedszkolu.... a przedszkole czynne do 17:15.

Na zebrania w przedszkolu też się zwalniacie z pracy? Bez problemów? Bo my mamy mieć raz w miesiącu i zaczyna mi się robić już głupio, że będe się tak ciągle zwalniać na zebranie....
Jak Wy to rozwiązujecie?

Odnośnik do komentarza

ja po pierwsze mam blisko z pracy do przedszkola czy szkoły. Jedna miejscowość. Zasięg mniej więcej 2 km wte czy wewte.

Jeśli chodzi o zwalnianie to moja odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca. Pracuję w firmie teścia. Do czasu porodu byłam traktowana jak każda inna osoba. Praca od 7 do 15.
Po porodzie się to zmieniło. Praca zdalna.
Od października wracam pracować "stacjonarnie", ale przyjdę jak przyjdę, wychodzić będę o 15. We wtorki będę przed 14 jechać do szkoły po Paulę i zawozić ją na zajęcia plastyczne (jakieś 15 minut bumelki). Z pkolem na szczęście nie będzie problemów, bo zebrania robią około 16.

Nie zmienia to faktu, że sporo rodziców pracuje do 16, a jeśli i krócej, to często muszą dojeżdżać do miejsca pracy. Sama jestem ciekawa jak rozwiązujecie ten problem.

Odnośnik do komentarza

alicjaa
Powiedzcie mi jak to jest możliwe do zorganizowania - odbiór dziecka o 15-16 z przedszkola, jeśli się pracuje do 17:15? Macie Nianie, Babcie, Ciocie? Bo ostatnio o 16 mój syn był ostatni w swojej grupie w przedszkolu.... a przedszkole czynne do 17:15.

Na zebrania w przedszkolu też się zwalniacie z pracy? Bez problemów? Bo my mamy mieć raz w miesiącu i zaczyna mi się robić już głupio, że będe się tak ciągle zwalniać na zebranie....
Jak Wy to rozwiązujecie?

ja nie mam nikogo i dlatego po rozmowie z M,doszliśmy do wniosku,że nie wrócę do pracy
w moim wypadku byłaby to praca na zmiany,lub całodniowe maratony

nie ma szans by to zgrać,tym bardziej,że jest jeszcze druga córa,która wraca ze szkoły ok 14 i musiałaby co dziennie siedzieć sama do tej 17

może się trafi jakaś dorywcza praca to sie na razie na taka załapię

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ja co prawda po ostatnim porodzie jeszcze do pracy nie wrócilam. Ale jeśli miałabym wrócić to nie byłoby problemu z odbieraniem dziecka-w końcu jest też mąż ;) przedszkole otwarte do 17.30
Zebrania w naszym przedszkolu są o godzinie 18 więc nie ma powodu aby wychodzić wcześniej z pracy. Może warto ustalić w przedszkolu taką godzinę zebrań aby pasowała większości i nie kolidowała z pracą ;)

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya
ja co prawda po ostatnim porodzie jeszcze do pracy nie wrócilam. Ale jeśli miałabym wrócić to nie byłoby problemu z odbieraniem dziecka-w końcu jest też mąż ;) przedszkole otwarte do 17.30
Zebrania w naszym przedszkolu są o godzinie 18 więc nie ma powodu aby wychodzić wcześniej z pracy. Może warto ustalić w przedszkolu taką godzinę zebrań aby pasowała większości i nie kolidowała z pracą ;)

a jak mąż pracuje do 18?

Nie da rady ustalić zebrań na 18 jeśli jest czynne do 17:15 a i tak trzeba dziecko odebrać :-)

Odnośnik do komentarza

alicjaa
widze, ze dość "Nietypowa" jest godzina końca mojej pracy :-) gdzie jest praca do 16? Poproszę o przykłady? poza urzędami hehehe nie pojmuję tego serio.

pisałaś "pracuję do 17.15", my pracujemy do godziny pełnej. Ja do 15. I nie pracuję w urzędzie. W tym widzę nietypowość.

Odnośnik do komentarza

puszek
alicjaa
widze, ze dość "Nietypowa" jest godzina końca mojej pracy :-) gdzie jest praca do 16? Poproszę o przykłady? poza urzędami hehehe nie pojmuję tego serio.

pisałaś "pracuję do 17.15", my pracujemy do godziny pełnej. Ja do 15. I nie pracuję w urzędzie. W tym widzę nietypowość.

od 9-17:15, gdyż jest pół godziny przerwy - 15 minut jest ustawowo przydzielonej przerwy, a drugie 15 minut to dodatkowo trzeba zostać niestety.

Miałam na myśli, że chyba większosć pracuje do 16 albo jak Ty do 15 :-) i skoro przedszkola są czynne do 16 czy do 17 to ktoś brał pod uwagę godziny pracy rodziców? czy nie? I skoro ok 16 już nie ma prawie dzieci??? czyli mój czas pracy wygląda na "nietypowy" :-)

Odnośnik do komentarza

alicjaa
Anya
ja co prawda po ostatnim porodzie jeszcze do pracy nie wrócilam. Ale jeśli miałabym wrócić to nie byłoby problemu z odbieraniem dziecka-w końcu jest też mąż ;) przedszkole otwarte do 17.30
Zebrania w naszym przedszkolu są o godzinie 18 więc nie ma powodu aby wychodzić wcześniej z pracy. Może warto ustalić w przedszkolu taką godzinę zebrań aby pasowała większości i nie kolidowała z pracą ;)

a jak mąż pracuje do 18?

Nie da rady ustalić zebrań na 18 jeśli jest czynne do 17:15 a i tak trzeba dziecko odebrać :-)
u nas przedszkole do 17.30 a zebrania są na 18 więc uwierz mi, że dla chcącego nic trudnego

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya
alicjaa
Anya
ja co prawda po ostatnim porodzie jeszcze do pracy nie wrócilam. Ale jeśli miałabym wrócić to nie byłoby problemu z odbieraniem dziecka-w końcu jest też mąż ;) przedszkole otwarte do 17.30
Zebrania w naszym przedszkolu są o godzinie 18 więc nie ma powodu aby wychodzić wcześniej z pracy. Może warto ustalić w przedszkolu taką godzinę zebrań aby pasowała większości i nie kolidowała z pracą ;)

a jak mąż pracuje do 18?

Nie da rady ustalić zebrań na 18 jeśli jest czynne do 17:15 a i tak trzeba dziecko odebrać :-)
u nas przedszkole do 17.30 a zebrania są na 18 więc uwierz mi, że dla chcącego nic trudnego

no sorry, 24 osoby w grupie rodziców chciały zebranie o 17 to myślisz, że wszyscy się zgodzą jedynie z mojego powodu na zebrania o 18? :-)

Odnośnik do komentarza

alicjaa
no ok. ale zebrania nie są codziennie naszczęście :-) nawet jak bym miała przedszkole przy pracy to miałabym problem z odbiorem dziecka jak pracuję do 17:15 a przedszkole też jest do tej godziny otwarte...

u nas na początku (piszę o państwowym przedszkolu, za czasów mojej Pauli) było zebranie. Dyrekcja prosiła by rodzice zgłaszali propozycje godzin, bo jeśli będzie wystarczająco (nie wiem ile to miało być) dużo chętnych, to pkole będzie czynne dłużej. Niestety dla jednego dziecka nikt nie będzie ponosił kosztów jakie są związane z pozostawieniem pkola otwartego dłużej.

Odnośnik do komentarza

puszek
alicjaa
no ok. ale zebrania nie są codziennie naszczęście :-) nawet jak bym miała przedszkole przy pracy to miałabym problem z odbiorem dziecka jak pracuję do 17:15 a przedszkole też jest do tej godziny otwarte...

u nas na początku (piszę o państwowym przedszkolu, za czasów mojej Pauli) było zebranie. Dyrekcja prosiła by rodzice zgłaszali propozycje godzin, bo jeśli będzie wystarczająco (nie wiem ile to miało być) dużo chętnych, to pkole będzie czynne dłużej. Niestety dla jednego dziecka nikt nie będzie ponosił kosztów jakie są związane z pozostawieniem pkola otwartego dłużej.

my też pisaliśmy godziny jakie by nam pasowały, oczywiście, ze nie zmienią nic z powodu jednego czy kilkorgu dzieci. Ale mi chodzi o to zjawisko, że gdzie pozostali rodzice pracują? Czy w ogóle nie pracują? Jest to dla mnie serio dziwne.

Odnośnik do komentarza

alicjaa
Anya
alicjaa

a jak mąż pracuje do 18?

Nie da rady ustalić zebrań na 18 jeśli jest czynne do 17:15 a i tak trzeba dziecko odebrać :-)
u nas przedszkole do 17.30 a zebrania są na 18 więc uwierz mi, że dla chcącego nic trudnego

no sorry, 24 osoby w grupie rodziców chciały zebranie o 17 to myślisz, że wszyscy się zgodzą jedynie z mojego powodu na zebrania o 18? :-)
nie pisałaś wcześniej, że to rodzice tak zdecydowali dlatego też pisałam o godzinie pasującej większości. No ale chyba jeśli raz w miesiącu poprosisz o wcześniejsze wyjście z pracy to chyba nikt nie będzie robił problemu...

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...