Skocz do zawartości
Forum

Kreatywne prezenty dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Ksiazka
jakis fajny ciuszek ( chociaż warto byoby to uzgodnić z mamą)
lalkę
ewentualnie klocki
Świetne są klocki z serii Lego Friends . Te ze zwierzakami. Na przyklad seria farma czy też seria u weterynarza.
Jest to zdecydowanie ulubiona zabawka mojej córki.

Dla starszych dzieci polecam natomiast ksiązki edukacyjne Książki takie bawią oraz jednocześnie uczą. 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza
Gość Sabrinka

Zależy ile dzieci mają lat 
Dla najmłodszych pociech jakąś zabawkę, najlepiej edukacyjną. Dla nieco starszych dzieci może jakaś gra, albo lepiej książka. Ja chcę zachęcić mojego chrześnika do czytania i wypatrzyłam mu bardzo fajną książeczkę Jaśki P. Arrou - Vignod'a, opowieść o przygodach kilku chłopców. A do tego można dokupić jakieś słodycze albo jeszcze lepiej owoce.  

Z drobniejszych prezentów polecam modelinę. Hey Clay ma zestawy modeliny w różnych wielkościach i dzieci z tego co wiem bardzo je lubią.  

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza

Polecam klocki korbo.  Jest to polska firma, klocki takie uczą dzieci zasad dynamiki. Jak również tego jak funkcjonują koła zębate.

Poza tym warto jest odwodzić dziecko od komputera. Moim zdaniem dzieci w dzisiejszych czasach spędzają zbyt wiele czasu przed komputerem.... 

Polecam zamiast gier komputerowych, gry planszowe. 
[reklama usunięta]
Swietną grą jest Pentago
857272o.jpg

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza
Gość Przedszkolanka

U nas zawsze sprawdzają się książeczki  - malowanki z naklejkami, książki z łamigłówkami i oczywiście bajeczki [reklama usunięta]

Mamy malowanki świąteczne z łamigłówkami - Nadchodzą święta oraz Gdzie jest święty Mikołaj. Moje dzieci uwielbiają klimat świąt stąd chętnie sięgają bo te właśnie malowanki z naklejkami.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Dla 2 młodszych tablice manipulacyjne albo inne rzeczy Montessori, dla 5 latka jeśli lubi prace plastyczne to papier origami dla dzieci, kredki, blok, wycinanki (przydadzą się albo w domu albo w przedszkolu). Albo karnety na wyjście na lody/do zoo, na 2godzinna zabawę z ciocią 🙂

Dla starszych chłopców można stanowić się nad komiksem z Batmanem:

[reklama usunięta]

36032640o.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zawsze trudno jest doradzać w kwestii prezentów,ponieważ zależy to od dwóch rzeczy,pierwsza jest oczywiście budżet jaki posiadamy na ten cel,natomiast drugą dla kogo ma być. Najciężej jest jeżeli ta osoba ma juz więszość rzeczy praktycznych i tych typowo reprezentatywnych,wtedy to jest bolączką.

Moim zdaniem najbezpieczniejszym prezentem są po prostu ksiązki. Bez znaczenia czy dla dorosłych czy dla dzieci. jeśli dziecko jeszcze nie umie czytać to moze audiobooki? 
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Lego friends, zestaw artystyczny, kredki/farby do ubrań, puzzle, zeszyty kreatywne z naklejkami typu ubieranki... Może być to również wyjście we dwoje do jakiejś fajnej sali zabaw:

[reklama usunięta]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Błażej

Jak dla mnie gry planszowe to świetna opcja na prezent dla dziecka. Spędzanie czasu z dzieckiem to najlepsze co możesz mu dać, a przy wspólnych grach dziecko może również się czegoś nauczyć. Z żoną kupuję często naszej córeczce gry, ostatnio np na urodziny dostała Montino Rurki 3D. Mała rozwija swoją kreatywność przy tej zabawie i przy okazji sprawia jej to wielką radość.

Odnośnik do komentarza

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia polecam zamówić swoim dzieciom list od św. Mikołaja. Moje dzieciaki rok temu były zachwycone, i w tym roku zrobię im taką samą niespodziankę. Polecam.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Domową trampolinę, piłkę gimnastyczną, ścieżkę sensoryczną.

Kulki hydrożelowe do wody żeby sobie mieszała kolory i rozmiary, ćwiczyła motorykę małą na śliskich kuleczkach. Zestaw wielki glutów.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja lubię dzieciakom kupować różnego rodzaju gry karciane czy planszówki. Ostatnio wpadła w moje ręce gra Smok w Bok. Długo nie zastanawiałam się nad jej kupnem szczególnie, że to nowość. Będzie jak znalazł dla siostrzeńca na mikołajki. Z tego co wyczytałam trzeba ułożyć drogę przez smoczy las. Ogólnie fajnie, że gra nadaje się nawet dla najmłodszych, bo nie trzeba potrafić czytać, żeby w nią zagrać :) 

Odnośnik do komentarza

Duży zestaw Duplo np remiza, zrobi wrażenie duże pudełko, plus pudełko z Duplo do swobodnego układania wieży. Zastanawiałam bym się też nad Albikiem i znikopisem, gry Smart Games już dla 3 latka można dobrać.

Warto jest również dodatkowo podarować jakąś mądrą ksiązkę:

[reklama usunięta]

Na przyklad akademię pana Kleksa.

747770161o.jpg

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Ja sie z moja siostra umowilam, ze oni zaloza od niemal urodzenia specjalne konto dla dziecka i ja w ramach roznych prezentów bede robić przelew na to konto i dziecko samo zdecyduje jak dorośnie na co chce przeznaczyć środki. Przez wiele lat uzbiera sie większa suma nawet przy drobnych wpłatach. Trochę miałam na początku obawy jak ona to przyjmie ale ona jest Normalnai uznała, ze to najlepszy pomysł jaki słyszała od lat 😉

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nie jestem zwolennikiem kupowania tych wszystkich prezentów które później leżą, kurzą się a w końcu i tak zostaną wyrzucone, bo brakuje miejsca.
Lepiej kupić coś drobnego, ale wartościowego. Mam tutaj na myśli chociażby zegarek, taki na rękę. Mechanizm do wyboru: zwykle będzie to kwarc, ale automatyk jeżeli będzie szanowany posłuży przez kilkanaście lub kilkadziesiąt kolejnych lat.

[reklama usunięta]

Zobaczcie sobie promocje bankowe i otwórzcie dziecku konto. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Zaczytana mama

Kreatywny prezent dla dziecka powinien być inspirujący, najlepiej aby rodzice byli w niego osobiście zaangażowani, moim zdaniem ciekawe książeczki to prezent, w którym wspólnie z rodzicami dziecko może poprzez zabawę czegoś się dowiedzieć , nauczyć, ćwiczyć swoje umiejętności motoryczne (kolorowanki, wycinanki, szlaczki).
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Najlepsze są zabawki na teraz i na później: książki, bajki, kolorowanki.
[reklama usunięta]
Kolorowanki wodne, z naklejkami, Wielkanocne kolorowanki, Malowanki z zajączkiem - idealne na prezenty.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Może Zestaw do uprawy muchołówki   [reklama usunięta] będzie dobrym pomysłem? Jako prezent to chyba dosyć oryginalna opcja dla dziecka, sam kupiłem mojemu chrześniakowi i pomimo, że znajomi mówili że słaby pomysł to dziecko zadowolone i dodatkowo uczy się opieki od młodości.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...