Skocz do zawartości
Forum

Kreatywne prezenty dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rejeksandra

Jakieś klocki, ciastolina, zestawy artystyczne, mnóstwo jest teraz takich kreatywnych prezentów w sklepach. Ja na przykłam zamówiłam na [reklama usunięta] taką kopalnie minerałów, były też rózne fabryki mydełek czy hodowla kryształów.

Odnośnik do komentarza

Lego się znakomicie sprawdza.W zasadzie każdego roku robimy tego typu prezenty dzieciom i zawsze są zadowolone, w sensie - później rzeczywiście się tym bawią, a to jest dla nas najważniejsze. Ale generalnie w każdym przypadku może to wyglądać całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość Mariola87

Pod choinkę kupiłam moim 4 letnim bliźniakom zestawy Mały Konstruktor Junior. Chłopcy uwielbiają ciężarówki i rajdówki, dlatego wzięłam im właśnie takie zestawy. Plusem jest to że są wykonane z drewna i mają kolorowe śrubki. Poza tym można je składać na różne sposoby ;)

Odnośnik do komentarza
Gość arek.molenda

Za kilka dni idę na pierwsze spotkanie z 12-letnim synem mojej obecnej partnerki. Maciek ma super ojca (moja partnerka i jej mąż rozstali się w przyjaźni), więc nie będę się starał mu go zastąpić, ale chciałbym, żeby chłopak z miejsca mnie polubił. Co myślicie o małej próbie przekupstwa? No może nie do końca wychowawcze, ale zrozumcie mnie... bardzo mi zależy.
Myślałem, żeby kupić Maćkowi coś z adidasa, bo to lubią chłopcy w każdym wieku. I tutaj pytanie, co najlepiej kupić? Wybór przeogromny w sklepie.
Czy możecie mnie nakierować? Buty, koszulki, akcesoria? Proszę tylko o poważne odpowiedzi, bez pogadanek etycznych dotyczących przekupstwa :D

Odnośnik do komentarza

arek.molenda, jak to pierwsza wizyta, to może nie od razu drogi prezent, taki zostaw na konkretną okazję (np. urodziny itp.). Z tańszych a fajnych rzeczy (patrzę przez pryzmat mojego 12-latka), to wiem, że na topie są teraz np. takie worki na buty, ale nastolatki używają tego jako plecaczka ;). O takie coś: https://kajasport.pl/product-pol-38377-adidas-Worek-na-Buty-Plecak-Torba-Sportowa-Essentials-DT2596-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIisuQo92L4QIVxEQYCh1y7QiXEAQYASABEgIO5vD_BwE

Wiesz, jak chcesz się wkupić w jego łaski, to niekonicznie musi to być coś z Adidasa, bo możesz kupić... głośniczek JBL, robią furorę ;)
A jak chcesz trafić z prezentem w 100%, to zapytaj partnerki o czym marzy jej syn i jeśli to coś w granicach rozsądku, to kup to :)

Odnośnik do komentarza
Gość arek.molenda

Dziubala
arek.molenda, jak to pierwsza wizyta, to może nie od razu drogi prezent, taki zostaw na konkretną okazję (np. urodziny itp.). Z tańszych a fajnych rzeczy (patrzę przez pryzmat mojego 12-latka), to wiem, że na topie są teraz np. takie worki na buty, ale nastolatki używają tego jako plecaczka ;). O takie coś: https://kajasport.pl/product-pol-38377-adidas-Worek-na-Buty-Plecak-Torba-Sportowa-Essentials-DT2596-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIisuQo92L4QIVxEQYCh1y7QiXEAQYASABEgIO5vD_BwE

Wiesz, jak chcesz się wkupić w jego łaski, to niekonicznie musi to być coś z Adidasa, bo możesz kupić... głośniczek JBL, robią furorę ;)
A jak chcesz trafić z prezentem w 100%, to zapytaj partnerki o czym marzy jej syn i jeśli to coś w granicach rozsądku, to kup to :)

Masz rację. Może uderzyłem za bardzo w tony "kupię coś drogiego i markowego". Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza

To zależy od wieku i zainteresowań dzieciaczka. Mój jest tak mały, że nie ogarnia co się dzieje wokół :) ale dla bratanicy kupiłam na gwiazdkę świnkę skarbonkę do pomalowania - 2in1 dziewczynka jest kreatywna, więc z chęcią wzięła się do malowania i miała motywację, żeby samodzielnie oszczędzać.

Czy zbudowałeś już swoje zamki w przestworzach? Doskonale, tam właśnie powinny stanąć. Teraz, natychmiast zabierz się do pracy i połóż pod nie fundamenty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dziecko ma już 6-7 lat to myślę, że warto zainwestować w prezenty niematerialne. Przecież dziecko w tym wieku, już zaczyna pamiętać, warto budować im pozytywne wspomnienia. Ja na urodziny mojego syna zabrałam go do playground areny w Gdańsku, bo do trójmiasta mamy rzut beretem. Potem przechadzka po długiej, obiad i lody. Minął prawie rok, a mały tylko pyta i pyta, kiedy znów pojedziemy do Gdańska! Myślę, ze taki wypad, z zahaczeniem o sale zabaw bądź coś w tym stylu to super prezent, którego nikt już mu nie zabierze! A poza tym, dziecko się wyszaleje i spokój na następne 24h gwarantowany :)

Odnośnik do komentarza

aniakowal
Moim zdaniem fajne są wszystkie te zabawki, jakie dają możliwość rozwijania się pewnych umiejętności u dzieci - niezależenie od wieku. Dla małego dziecka mogą to być klocki Duplo, dla nieco większego, miłośnika gier już na przykład limitowane klocki lego overwatch. Polecam do tego wszystkie te dostępne puzzle, układanki, książki wymagające pracy malucha, gry planszowe i tak dalej.

Puzzle są rewelacyjne, moja córka je uwielbia. Ja trafiłam jeszcze ostatnio np. na przeplatanki (między innymi coś takiego: https://www.tamaja.pl/kategoria/zestawy-kreatywne/djeco-drewniane-zwierzaki-do-nawlekania ) zajmuje dziecko przez dłuższy czas, uczy cierpliwości no i rozwija. :) Czasami nam, rodzicom wydaje się, że wystarczy dać dziecku świecącą, kolorową zabawkę i sprawa załatwiona ale z doświadczenia wiem, że dzieci na dłużej zajmą się czymś takim a plastikowa, grającą zabawka za moment idzie w kąt.

Odnośnik do komentarza
Gość Moniczka2508

U nas królują książki. Dzieci lubią czytać. Ale są też poradniki jak np. nauka rysowania. Córka dostała taką książkę i chętnie z niej korzysta. I jej technika rysowania się poprawiła, trzeba przyznać. Ale prezentem mogą być też różnego rodzaju gadżety jak np. zegarek typu smart watch. Np. zegarek KLUG ma krokomierz, funkcje dzwonienia, ale i lokalizator GPS. Obecnie w Internecie można znaleźć naprawdę dużo produktów, które będą fajnym prezentem.

Odnośnik do komentarza

Ja chrześniakowi na drugie urodziny kupiłam rowerek biegowy [reklama usunięta]. Był to prezent trafiony w dziesiątkę. Mały zaczął spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Miło było zobaczyć taką radość na jego buzi :)

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem za zabawkami edukacyjnymi. Do takich zaliczam gry planszowe. Lubią je i dzieci i dorośli, nie wymagają używania komputera a rozwijają logiczne myślenie, pamięć uczą planowania i strategicznego działania. Jest taka gra, którą używają nauczyciele do wprowadzenia w programowanie, to gra "Złapmy Lwa" która została stworzona w oparciu o zasady japońskich szachów. Domowa wersja tej gry świetnie nadaje się na prezent dla dzieci 5-8 lat.

monthly_2019_11/kreatywne-prezenty-dla-dzieci_80133.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mrs elliot

Ja już przy drugim dziecku odkryłam ponadczasowość i walor edukacyjny zabawek sensorycznych. U nas królują książeczki i piłeczki z szeleszczącymi wystającymi elementami. Ostatnio sama nawet uszyłam książeczkę, może nie wyszła idealna, ale spod mojej ręki wyskoczyła - jestem dumna :) W sumie jeśli mnie się udało, to i każdej z was się uda :)
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

u nas te dzieciaki które nie mają podobnych dostają klocki plus plus w prezencie, bo to bardzo kreatywna zabawka, w zestawie jest dołączona książeczka co można z nich zbudować ale też na youtubie jest wiele realizacji, ludzie z tych klocków odwzorowują nawet sławne obrazy np "Krzyk" więc i młodzieży może się to spodobać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...