Skocz do zawartości
Forum

I znów o nocniku


NuSiAaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój synek ma prawie 4 latka (urodzil sie 24 grudnia 2008)
Od dawna staram sie go uczyc siusiania do nocnika ale bezskutecznie.
filip chętnie siada na nocnik i na kibelek, chodzi nieraz za nami do łazienki.
Niestety nic w nocnik nie zrobi..wrecz jak juz nie może wytrzymać to ucieka i sika gdzie popadnie...
Dodam tez że czasem jakies słowka mówi, powtarza jak mu każe jakies słówko niestety inaczej gada po swojemu.
dodam równiez że jestem po rozwodzie i wtedy tez synek zaniemówił.

czy powinnam udac sie z nims gdzieś na wizyte do lekarza ? Nasz pediatra uważa by na razie nie panikowac i przy bilansie 4 latka zobaczymy jak bedzie. Ja niestety sie obawia bo jak do wrzesnia nie nauczy sie na nocnik robic to nie przyjmą mi go do przedszkola...

Prosze o jakąs porade

Pozdrawiam
Anna

Odnośnik do komentarza

Witam,

4-latki generalnie są gotowe do odpieluszenia.
To co może Pani zrobić to zostawić sprawy dziecku- zdjąć pieluchę, zastosować system nagród: na przykład za każde oddane siku i kupę do nocnika rodzynek/orzeszek/żelek i uzbroić się w cierpliwość. Jak posika się to tylko dać mu mopa by posprzątał po sobie i powiedzieć:"Może następnym razem Ci się uda."

Natomiast trudności w treningu czystości mogą być objawem jego nie zgody na rozwód. W tak delikatnej materii jak osiąganie kolejnych kroków rozwojowych często ujawniają się trudności emocjonalne dziecka.

Jeżeli w Pani okolicy jest dobry psycholog dziecięcy od małych dzieci to warto się z nim skonsultować by najlepiej pomoc Pani dziecku w jego przeżyciach emocjonalnych.

Życzę wszystkiego dobrego,
Joanna Kruszyńska- Buryta

Odnośnik do komentarza

Mój syn tez tak miał. Nic nie przynosiło efektów wiec dałam sobie spokój, jak skończył 3 i pół roku nie zakładałam mu pieluchy wiec sikał w spodnie, ale dzień po 4 urodzinach powiedział ze chce siku, czasami nie zdążył. Teraz ma 4 i pół i jest całkiem już samodzielny,woła mnie tylko do wystarcza tyłka. Musiał poprostu do tego dorosnąć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...