Skocz do zawartości
Forum

Ruchy dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak by to było wczoraj...
To był 4 lipiec.... 16 tydzień ciąży.... :)
Leżałam na kanapie... i poczułam ...poczułam kopniaka... wcześniej nie czułam tzw. motylków, babelków itp....odrazu kopniak :)
Z wrażenia i szczęścia aż się popłakałam... mąż był w szoku gdy mnie ozbaczyl...leży na tapczanie, trzyma się za brzuch i płacze :)

Jak się potem okazało na badaniu usg synus podobno ma długie nogi więc może dlatego odrazu mnie kopnął...

Teraz kopniaki są na porządku dziennym (i nocnym też)

Aha! Dodam że to moja pierwsza ciąża :love:

Odnośnik do komentarza

kaskasto
pierwsza ciąża tak koło 18-20 tygodnia jakoś ;)

druga szybciutko bo juz w 13tym czułam. Coprawda lekarz móił że to nie to że za wcześnie
ale ja wiem że to były ruchy
:)

tia... akurat my wiemy lepiej kiedy czujemy pierwsze ruchy, chodx nieraz kobiety błędnie je rozpoznaja....

tym bardziej że to była twoja druga ciąża więc wiedziałaś już że to to :)

Ciekawe teraz kiedy poczujesz je pierwszy raz :)
:love:

Odnośnik do komentarza

mamy pytanie
więksozość z was pisze o "ruchach" dziecka w okolicach 20tyg, niektóre Panie wyczuwają ruchy codziennie...
ja poza momentem kiedy raz byłam mocno zdenerwowana i poczułam wyraźny "cios" nie czuję na codzień jakichś wyraźnych ruchów maleństwa. czasem jak za długo siedzę w pracy za biurkiem czuję ucisk w podbrzuszu, który jak wstaję ustepuje.
Zastanawia mnie jak to jest z tymi ruchami. Czy faktycznie czuje się je wyraźnie w 18-19 tygodniu? to moja 1-sza ciąża i moze nie rozrózniam ruchow dziecka i fizjologicznych odruchów mojego organizmu, ale przyznam że czytajac jak to kobiety w podobnym do mnie terminie odczuwają "wyraźne" ruchy zaczynam sie niepokoic czy u NAS wszystko ok.
Byłam 1-,5 tyg temu u gina i słyszałam wyraźnie bicie serduszka. Czy moje maleństwo jest poprostu spokojne, bo ja jestem spokojna?? albo moze jescze za małe bym odczuwała te ruchy? obecnie jestem w 19 tygodniu (wg 40tyglakendarza) a w 17 tyg od możlwiego terminu zapłodnienia. w sumie na co dzień nie zastanawiam sie nad tym i może nie "wsłuchuje" się w swoje ciało...?
Kejtik

Odnośnik do komentarza

hejka
to jest moja 1wsza ciaza i ruchy dziecka poczulam ok 20go tyg. najpierw to motylki a juz pozniej dokladnie widzialam ruszajacy sie brzuszek a z czasem kopniaki stawaly sie mocniejsze i mocniejsze:) teraz dzidzi czesto daje o sobie znak a zwlaszcza rano i wieczorem. jak mi zasadzi kopniaka to sie "ciezko" ale zarazem bardzo milo robi :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200812094565.png
Childminder jestem sobie juz :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070804050123.png

Odnośnik do komentarza

Czasami coś tam czuje, ale za bardzo o tym nie myślę, bo wątpię czy to to, a jestem przy końcu 16 tc (ale owu miałam ok 20 dnia cyklu, więc dzidzia jest młodsza o jakies 3 tyg a nie 2)
Pytanie: pisząc o ruchach odczuwalnych w poszczególnych tc macie na myśli tygodnie OM czy zapłodnieniowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...