Skocz do zawartości
Forum

USG 3D i 4D


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkie przyszłe mamy :) jestem w 9 tygodniu ciąży i zastanawiam się nad wykonaniem usg 3d i 4d, chciałabym mieć jakąś fajną pamiątkę dla dzieciątka jak już pojawi się na świecie, dlatego myślę, żeby udać się do gabinetu (znalazłam w krakowie gabinet harmonia, w którym wykonują takie usg, jeśli ktoś był to proszę o opinie), zastanawiam się tylko czy 9 tydzień to trochę nie za wcześnie? kiedy robi się takie usg?

Odnośnik do komentarza

3d/4d najlepiej wychodzi na usg połówkowym. Dziecko jest na tyle duże, że fajnie je widać (choć moja wtuliła twarz w łożysko tak, że kiepsko było widać), ale jeszcze nie tak wielkie, żeby nie zmieściło się w większej części na monitorze. Oczywiście to "podglądanie" to taki bonus dla rodziców, bo samo usg ma na celu wykrycie ewentualnych wad, dokonanie różnych obmiarów itp. W 9 tc zobaczysz co najwyżej malutką fasoleczkę

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, moim zdaniem 16 tydzień ciąży to najwcześniej kiedy można zrobić takie zdjęcie 3D/4D. Moja znajoma zrobiła to zdjęcie w 12 tygodniu i tak średnio wyszło. Dziecko nie było zbyt dobrze widoczne. Tak w ogóle to w jakim gabinecie ginekologicznym można takie zdjęcia zrobić? Jestem w 25 tygodniu ciąży i tez w sumie chciałabym zrobić takie zdjęcie, bo to faktycznie fajna pamiątka. Co mi polecacie?

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłam usg 3d w 15 tyg i powiem szczerze - niepotrzebnie. Dzidzius owszem jest juz ,,uczłowieczniony'' ale ma jeszcze mało zapasów tłuszczyku i mizernie wygląda choc dla mnie oczywiście najpiękniej na świecie :) Zrobiłam ponownie dopiero w 29tc i to był strzał w 10. Piękny efekt a jeszcze piękniejszy będzie pod koniec ciąży. Wiem że trudno się powstrzymac ale proponuję poczekac bo warto ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie robiliśmy usg 3d/4d, wszystko jest w porządku, więc nie widzieliśmy takiej potrzeby, na zdjęcia będzie jeszcze czas :)
A czy to by była pamiątka dla syna? Gdybym ja dostała takie zdjęcie od rodziców, myślę że nie celebrowałabym go jakoś szczególnie. Może dopiero jak samemu jest się rodzicem, zaledwie odrobinę rozumie się intencje swoich rodziców...

Odnośnik do komentarza

no to ja was wszystkich zaskocze. bylam na usg trojwymiarowym w 9t3d ciazy i mam wspaniale zdjecie buzi mojego malego synka. buzia jest tak pieknie wyksztalcona ze nie tylko ja bylam w szoku ale i wszyscy ktorym to zdjecie pokazywalam. na tak wczesnym etapie ciazy kiedy jeszcze brzuch nie rosl a dziecko nie kopalo, taki dowod na istnienie we mnie calkiem juz wyksztalconej istoty ludzkiej byl czyms cudownym - czesto na to zdjecie patrze nawet teraz w 15 tygodniu. takie usg do 10 tyg jest zazwyczaj o wiele tansze od tych pozniej, ale wiadomo, trzeba miec tez troche szczescia, bo w duzej mierze jest to kwestia ustawienia dziecka.

Odnośnik do komentarza

Hmm... tutaj macie namiar na Warszawę i kilka innych lokalizacji - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Tam największą zaletą robienia tych badań jest perfekcja. Tam mają nowoczesne wyposażenie, wizytę można załatwić szybko - wchodziłam na nią bez oczekiwania. W zasadzie to było załatwione w momencie. Zalety? Całe mnóstwo, ale przede wszystkim perfekcja - sprzęt, wyposażenie, podejście kadry. Tak właśnie powinny wyglądać badania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...