Skocz do zawartości
Forum

Prywatna podstawówka


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem zwolenniczką prywatnej edukacji. Teraz jak jest nauczanie zdalne to widać różnice między szkołami i angażowaniem się nauczycieli. Ja mam dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej [reklama usunięta] w Warszawie i sobie chwalę. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia, a to samo mówi za siebie. Poziom nauczania tam jest wysoki. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się na niepubliczną szkołę podstawową [reklama usunięta] w Sosnowcu. Dysponują nowoczesną placówką oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Dodatkowo posiadają niewielkie klasy składające się z kilkunastu uczniów. Prowadzą także liczne warsztaty pozalekcyjne o zróżnicowanej tematyce. Mój syn jest bardzo zadowolony i chętnie chodzi do szkoły.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Teraz jak jest nauczanie zdalne to niestety widać ogromne róznice między szkołami. Syn chodzi do Szkoły Podstawowa [reklama usunięta] w Warszawie, to prywatna szkoła więc naprawdę nie możemy teraz narzekać. Z tego co słyszę od matek niestety w państwowych tak dobrze nie jest. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem prywatna podstawówka to naprawdę super rozwiązanie - dzieci mają zazwyczaj dostęp do ogromnej ilości dodatkowych zajęć, co nie zawsze jest oferowane przez placówkę publiczną. U nas super się to sprawdza, dzieciaki chodzą [reklama usunięta] i są bardzo zadowolone - mają świetnych nauczycieli, ciekawie i rozwojowo prowadzone lekcje.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Starszy jest aktualnie w ostatniej klasie podstawówki i swobodnie rozmawia po angielsku bez żadnych dodatkowych lekcji. No i właśnie - poza szkołą nie trzeba nigdzie wozić i popołudnia są wolne - szkoła oferuje sporo zajęć dodatkowych. Sama szkoła prywatna nie gwarantuje niczego, dobrze jest wczytac sie w opinie, zobaczyc jakie kwalifikacje mają nauczyciele, jaki szkoła ma rozkład dnia. 

Syn chodzi do szkoły międzynarodowej w języku angielskim w Warszawie [reklama usunięta]. Głownym językiem tutaj jest angielski, aczkolwiek w szkole nauczają również językow polskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i chińskiego.  Młodszego syna planuję wysłac do tej szkoły już od przedszkola (są tam prowadzone również zajęcia dla młodszych dzieci). 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Sąsiadka przyjaciela koleżanki 😉 zabrała syna z prywatnej podstawówki w 3 klasie gdy się zorientowała, że coś jest nie do końca w porządku. Z jednej strony same pochwały i wszystko super i genialnie. Ale jak przyszło do konfrontacji wiedzy z raczej przeciętnym 3-cio klasistą ze szkoły publicznej, to się okazało że faktycznie ten koleżanki niby taki bardziej wygadany, ale z matmy nie dorastał koledze do pięt... A w szkole same 5,6!

Odnośnik do komentarza

Córka obecnie chodzi do prywatnej szkoły podstawowej w Warszawie [reklama usunięta]. Zajęcia prowadzone w języku angielskim, ale dla corki to nie problem. Dizecko bardzo szybko chlonie język. Pewnie wybierze się do liceum. Zamierza zdawać międzynarodowa maturę.

Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, nauczyciele mają dużo inwencji i inicjatywy. Starszy jest w 8 klasie i swobodnie rozmawia po angielsku bez żadnych dodatkowych lekcji. No i właśnie - poza szkołą nie trzeba nigdzie wozić i popołudnia są wolne - szkoła oferuje sporo zajęć dodatkowych.

Wiadomo, ze trzeba płacić tutaj czesne, ale nigdy na przyklad nie musiałam wydawać pieniędzy na dodatkowe korepetycje. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mam dziecko w takiej szkole. Ogromne plusy to: bezpieczeństwo, dzieci są traktowane podmiotowo oraz mała liczba uczniów w klasie.
Szkoła taka kosztuje, aczkolwiek jeśli zależy Wam na edukacji dziecka, moim zdaniem warto. Z uwagi na to, ze klasy są o wiele mniejsze, nauczyciel znacznie lepiej moze skupić sie na dziecku oraz na przekazaniu mu wiedzy.
[reklama usunięta]
Nauka prowadzona jest w języku agielskim, córka dobrze sobie radzi od początku. Ma kontakt z wieloma obcokrajowcami, dzięki temu jej angielski jest perfekcyjny.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Drodzy rodzice z Warszawy! Czy sami macie lub w najbliższym otoczeniu mieliście doświadczenia ze szkołą podstawową Thames British School? Jest to szkoła prywatna, nauka jest prowadzona tam w języku angielskim (do szkoły uczęszczają dzieci różnych narodowości, nie tylko z Polski).  Szukam dla córki  dobrej podstawówki, najlepiej ciekawie nastawionej na STE(A)M - jakieś eksperymenty, wesoła matma, robotyka itp. Państwowa lub prywatna, obojętnie.

Aczkolwiek wolałabym szkołe prywatna, wcześniej córka chodziła do przedszkola prywatnego (przeprowadziliśmy się niedawnoi do Warszawy) i byłam zadowolona. Chciałabym w ten sposób kontynuować edukację ale w szkole podstawowej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...