Skocz do zawartości
Forum

Poradniki zakupowe


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że na parentingu chcemy stworzyć KATALOG PRODUKTÓW I USŁUG przydatnych dla rodziców i ich pociech, zdecydowaliśmy się otworzyć nowy wątek na forum, dotyczący porad w kwestii zakupów. W pierwszej kolejności chcielibyśmy Was prosić o napisanie, czym kierujecie się przy wyborze WÓZKA dla dziecka i FOTELIKA SAMOCHODOWEGO.

Wasze porady posłużą nam w stworzeniu poradników zakupowych, pomocnych w wyborze najlepszego dla Was produktu. Na początek właśnie chcielibyśmy się zająć wózkami dla dzieci i fotelikami :) Piszcie więc, jakich informacji potrzebujecie i poszukujecie przy wyborze wózka i fotelika dla dziecka. Co jest dla Was ważne przy wyborze wózka i fotelika samochodowego? Jakie macie dylematy w kwestii zakupów tych produktów? Co należy, Waszym zdaniem, uwzględnić podczas dokonywania zakupu wózka i fotelika dziecięcego? Czekamy na Wasze porady zakupowe :)

A więc do pracy rodacy! :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Kupując wózek 10 lat temu synowi patrzyłam jedynie na kolory bo wyglądowo bez względu na firme były wszystkie takie same były to spacerówki wielofunkcyjne (z tymi wsadami do środka ),wózki te są ciężkie i dobre góra tylko do 2 lat potem dziecko większe i chce więcej chodzić trzeba zamienić na spacerówkę mniejszą lżejszą czyli dodatkowy koszt,młodszemu kupowałam spacerówkę,kupiłam z skrętnymi kołami z przodu dużymi,wózek był duży wygodny ale zimą nie zdał egzaminu mimo blokady kół,kółko z zawieszeniem się urwało,Córce kupując wózek patrzyłam przede wszystkim aby były koła duże i nie skrętne i aby spacerówka była mała abym nie musiała potem wymieniać na inną,gondola głęboka i długa.Na wagę nie zwracałam uwagi.

Odnośnik do komentarza

Co do fotelika, to po pierwsze bezpieczeństwo. Istotna jest też możliwość "przymierzenia" fotelika do samochodu, żeby nie okazało się, że fotelik się nie mieści, albo nie da się go w danym aucie prawidłowo zamontować. Ważne też czy dziecku w nim wygodnie, z jakich materiałów jest wykonany. W Polsce bardzo popularne jest, niestety, przesadzanie dzieci do fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy jak najszybciej się da. Moim zdaniem powinno się promować jazdę tyłem jak najdłużej (w Szwecji np. istnieje obowiązek wożenia dzieci tyłem do 3 rż), bo tak jest dla dziecka najbezpieczniej, ze względu na budowę ciała dziecka (duża głowa w stosunku do ciała, słabe mięśnie karku)

Co do wózków to wszystko zależy od potrzeb i preferencji. Jeśli ktoś mieszka w okolicy, gdzie drogi są krzywe lub lubi wycieczki do lasu to na pewno dla takiej osoby sprawdzi się wózek z dużymi kołami i dobrą amortyzacją. Osoby, które muszą codziennie znosić wózek np. z 4 piętra docenią lekkość. Dla osoby mieszkającej w okolicy z chodnikami równymi jak stół wystarczą mniejsze koła. Dla kogoś kto przeciska się wąskimi chodnikami między samochodami ważna będzie skrętność wózka. Rodzice aktywni będą poszukiwać dobrego trójkołowca. Oczywiście najważniejszy jest komfort małego pasażera. Ważna jest też jakość wykonania oraz użyte materiały, wielkość gondoli, wyprofilowanie siedziska spacerowego, amortyzacja, wielkość i dostęp do kosza na zakupy, łatwość podbijania i prowadzenia. Nie ma wózka idealnego na wszystkie warunki, to rodzice muszą odpowiedzieć sobie, jaki wózek będzie najbardziej odpowiedni dla ich maleństwa.

Odnośnik do komentarza

marzen@
Co do fotelika, to po pierwsze bezpieczeństwo.

Jeśli idzie o bezpieczeństwo fotelika, to czy bierzesz pod uwagę testy bezpieczeństwa, którym poddawane są foteliki? Czy się nimi sugerujesz przy wyborze produktu? Np. czy szukasz w jakichś informatorach lub na stronach internetowych, jakie noty uzyskał fotelik w danych testach i czy w ogóle został nim poddany czy bardziej ogólnie podchodzisz do sprawy, tzn. czy np. intersują Cię wyłącznie funkcje zabezpieczające zastosowane w foteliku?

Odnośnik do komentarza

Redakcja
marzen@
Co do fotelika, to po pierwsze bezpieczeństwo.

Jeśli idzie o bezpieczeństwo fotelika, to czy bierzesz pod uwagę testy bezpieczeństwa, którym poddawane są foteliki? Czy się nimi sugerujesz przy wyborze produktu? Np. czy szukasz w jakichś informatorach lub na stronach internetowych, jakie noty uzyskał fotelik w danych testach i czy w ogóle został nim poddany czy bardziej ogólnie podchodzisz do sprawy, tzn. czy np. intersują Cię wyłącznie funkcje zabezpieczające zastosowane w foteliku?

Oczywiscie nie jestem ekspertem, więc nie jestem sama w stanie sprawdzić czy funkcje zabezpieczające zastosowane w foteliku są wystarczające. Dlatego przy wyborze fotelika sprawdzam jak wypadł w crash testach (np. na stronie fotelik.info). Sama europejska norma bezpieczeństwa dla fotelików ECE R44-03 jest tak przestarzała, że dopuszcza do stosowania byle jaki kawałek styropianu powleczony materiałem jako fotelik :whoot:

Odnośnik do komentarza

JA się mogę tylko odnośnie wózka wypowiedzieć. Patrzyłam na wagę, zwrotność, lekkość prowadzenia, ale również ważne było, żeby łatwo się składał, łatwość w montowaniu i rozmontowywaniu gondoli i spacerówki i ile miejsca zajmuje po złożeniu, czy zmieści się do auta.
Waga ważna, bo mieszkam na 3. piętrze i przypuszczam, że ramę będę trzymać w piwnicy, a gondolę nosić do góry... zobaczę jak to wyjdzie w praktyce...
Co do fotelika, to z tym mam problem, pierwszy prawdopodobnie kupię taki, który będzie można zamontować do wózka, będziemy na pewno co jakiś czas wyjeżdżać, bo mamy rodzinę wszędzie tylko nie w miejscu, gdzie mieszkamy, więc zaoszczędzi nam to miejsca w bagażniku.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Zagłówek zagłówkowi nierówny, nie każdy fotelik posiadający zagłówek będzie dobry.
Co do materiałów to trudno powiedzieć, bo każdy producent nazywa po swojemu. Z reguły te droższe foteliki wykonane są z lepszych materiałów, bardziej wytrzymałych na wycieranie, pranie itp. O tym czy materiały są "oddychające" poczytaj w opisach interesujących cie fotelików, a jak już zdecydujesz się na jakieś konkretne modele to wtedy popytaj znajomych czy na forum o interesujące cię kwestie lub poszukaj opinii w sieci

Odnośnik do komentarza

Margeritka
a juz najlepiej to zabrać dziecko do sklepu i poprzymierzać co o i jak wypyta,c o najwżniejsze rzeczy, testy ADAC itd

Tu się zgodzę, z tym, że pierwszy fotelik (kołyskę) i tak należy kupić nim się dzidziuś urodzi. Później oczywiście warto przymierzyć nie tylko do dziecka, ale też czy dany fotelik da radę prawidłowo zamontować w samochodzie. Nawet najlepszy fotelik nie ochroni dziecka, jeśli będzie źle zamontowany.

Odnośnik do komentarza

ja patrzylam za fotelikami w krzysiu u siebie w mieście i pani, ktora tam sprzedawala naprawdę się nie znała, nie wiedziala jak odpowiadać na moje pytania, ciągle powtarzała, ze kiedyś tam bezie dziewczyna, ktora wi więcej i żeby przyjść wtedy, my potrzebowaliśmy fotelika raczej szyko, więc zmieniliśmy sklep i tam poziom sprzedaży byl zupelnie inny, mieli stó na którym stały modelele, można było wkladać dziecko do fotelika, sprawdzać co i jak i mieli też fotel samochodowy i pokazywali jak fotelik wygląda na siedzeniu, jak się go montuje, świetnie i duży wybór tych fotelików, rózne firmy, rózne wzory, kolory, to był babyfant

Odnośnik do komentarza

przy wózku najlepiej przyjść z jakimś dzieckiem do wypróbowania. no bo dopiero pod obciążeniem będziemy wiedziały jak się wózek prowadzi. często jest tak że dopiero pod obciążeniem wózek okazuje się nie stabilny, jakoś chodzi na boki, wydaje się jak by spacerówka miała się zaraz złożyć!
o tym żeby zobaczyć czy się wózek sklada pewnie każda pamięta, ale nie każdy później wie (np ja) jak zdjąć tapicerkę. w sklepie usłyszymy że to bajecznie proste a później:ass:
ja mam 17-letni markowy wózek i choć wygląda okropnie prowadzi się wyśmienicie. chciałam zmienić na nowy ładny ale pod obciążeniem (córa) okazały się okropne. i jeździmy tym starociem.
oczywiście opinie na necie są bardzo ważne.
fotelik
często jak się czyta opinie to pisze że nosidełko jest ciężkie. większość markowych nosideł waży powyżej 4kg a tu taki maxi cozi waży 3,5kg i dalej ludzie w opisach piszą że jest ciężki, to zadziwiające.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...