Skocz do zawartości
Forum

Kłopotliwe pytania - a dzidzi brak


Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie dziewczyny jak radzicie sobie z trudnymi pytaniami ze strony znajomych, przyjaciół czy rodziny, które dotyczą ciąży itp.

Ja osobiście mam dość ciągłego spoglądania na brzuch gdy idę do sklepu i ciągłych pytań "kiedy planujecie dzidzie ? ". Co najlepiej powiedzieć w takich sytuacjach, żeby wszyscy dali spokój ??? Ta ciągła presja pogarsza tylko naszą sytuację.

Uwielbiam być kobiet

Odnośnik do komentarza

kinia82
Napiszcie dziewczyny jak radzicie sobie z trudnymi pytaniami ze strony znajomych, przyjaciół czy rodziny, które dotyczą ciąży itp.

Ja osobiście mam dość ciągłego spoglądania na brzuch gdy idę do sklepu i ciągłych pytań "kiedy planujecie dzidzie ? ". Co najlepiej powiedzieć w takich sytuacjach, żeby wszyscy dali spokój ??? Ta ciągła presja pogarsza tylko naszą sytuację.

w tych czasach najwiekszym nie taktem jest pytanie o zarobki, wiek kobiety i...fakt posiadania dziecka...
Jesli ktoś jest na tyle nie wychowany by o to pytać, to ja nie zawahała bym sie by odpalic:
"to moja sprawa" i tyle...

Odnośnik do komentarza

kinia82
Anulka Też uważam to za nie takt ale wiele osób się pyta. Jestem 1,5 roku po ślubie i akurat w środowisku w którym przebywam rodzi się mnóstwo dzieci ostatnio. Wiec z jednej strony rozumiem ciekawość a z drugiej mam ochotę udusić.

wiem o czym mówisz, bo moja siostra ma dokładnie to samo. Ma 29 lat, od dwóch jest małzonką i ciągle słyszy: "Renia a kiedy u Was?" - ile mozna??

Odnośnik do komentarza

kinia82
Anulka Też uważam to za nie takt ale wiele osób się pyta. Jestem 1,5 roku po ślubie i akurat w środowisku w którym przebywam rodzi się mnóstwo dzieci ostatnio. Wiec z jednej strony rozumiem ciekawość a z drugiej mam ochotę udusić.

Ja zaszłam w ciąże prawie 5 lat po ślubie był to mój wybór na początku były inne priorytety tez widziałam jak ukradkiem szukają rosnącego brzucha słyszałam różne plotki na temat dlaczego nie mamy jeszcze dziecka i nie przejmowałam sie to ma być nasza przemyślana decyzja i tyle

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

kinia dobre pytanie jak reagować?
Chciałabym znać odpowiedź.:smile_move:
U nas szwagierki urodziły niedawno dzieci, więc ciągle słyszymy tylko: a Wy kiedy? Najwyższa pora? - Zawsze odpowiadamy jak się trafi i tyle. Co niektórzy odbierają to jako próżność z naszej strony i drążą dalej: a jak się trafić nie da?

Męża babcia pobiła jednak wszystkich, (jest strasznie wścibska) na święta podstępnie zaciągnęła mnie do kuchni, dała do krojenia ciasto i niezgrabnie wskoczyła na temat dzieci, po czym dodała mi do ucha: to się nie ma co bronić! - myślałam, że jej tą patere na głowę postawie:Real mad::noooo::noooo:

http://www.ticker.7910.org/as1cxGc0g410010MTUwMjNsfDIzNzY2MXN8SSAmIzM0NztsdWJ1aiYjMjgxOyBDaS4uLiByYXplbQ.gif
http://www.ticker.7910.org/as1cCsy0g410010Nzc3NDhkenwwMDA1MjRkfFN0YXJhbXkgc2kmIzI4MTsgbyBDaWViaWU.gif
~~Pozwoliłeś mi być Boże córk

Odnośnik do komentarza

czoko25
kinia dobre pytanie jak reagować?
Chciałabym znać odpowiedź.:smile_move:
U nas szwagierki urodziły niedawno dzieci, więc ciągle słyszymy tylko: a Wy kiedy? Najwyższa pora? - Zawsze odpowiadamy jak się trafi i tyle. Co niektórzy odbierają to jako próżność z naszej strony i drążą dalej: a jak się trafić nie da?

Męża babcia pobiła jednak wszystkich, (jest strasznie wścibska) na święta podstępnie zaciągnęła mnie do kuchni, dała do krojenia ciasto i niezgrabnie wskoczyła na temat dzieci, po czym dodała mi do ucha: to się nie ma co bronić! - myślałam, że jej tą patere na głowę postawie:Real mad::noooo::noooo:

szkoda babci :lup: ale sama jest sobie winna

u mnie najbliższa rodzina nie pyta, mama płacze ze mną w gorsze dni KOCHANE MAMUSIE :36_3_9:

Unikanie odpowiedzi na te pytania wzbudza jeszcze większa ciekawość wiec może lepiej mówić prosto z mostu. Czemu to jest tak bolesny temat a ludzie myślą że jak komuś się nie udaje przez parę miesięcy to już jest niepłodny ?????

Przecież to niczyja w tym wina

Uwielbiam być kobiet

Odnośnik do komentarza

Urodziłam synka 4 lata po ślubie i też non stop byłam molestowana pytaniami (szczególnie z rodziny męża) o dziecko. U Nas trochę było z tym problemów, ja odpowiadałam wtedy "przyjdzie czas, będzie Nasz". Co do plotek, to ostatnio się dowiedziałam, że mam córkę z in vitro :Niespodzianka: po prostu nie ma jak bocheńskie zadupie :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Izabelin
Urodziłam synka 4 lata po ślubie i też non stop byłam molestowana pytaniami (szczególnie z rodziny męża) o dziecko. U Nas trochę było z tym problemów, ja odpowiadałam wtedy "przyjdzie czas, będzie Nasz". Co do plotek, to ostatnio się dowiedziałam, że mam córkę z in vitro :Niespodzianka: po prostu nie ma jak bocheńskie zadupie :Śmiech:

:36_2_12: ludzie są dziwni

Uwielbiam być kobiet

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Kobietki:in_love: Ja też dłuugo czekałam na dziecko, a na głupie pytania odpowiadaliśmy, że dziecko musi być idealne pod każdym względem, a nie zrobione na łapu-capu..i że jak juz go dopracujemy to się urodzi:sofunny:
Nie należy przejmować się głupim gadaniem
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...