Skocz do zawartości
Forum

MM 2005 :) zapraszam


Rekomendowane odpowiedzi

Sliffka - uwielbiam cukinię :Śmiech:
Ja cukinii używam do:
1. Lecza
2. Faszerowania (z mięsem i warzywami)
3. Placków ziemniaczanych (ale nie można jej zatrzeć więcej niż ziemniaków bo placki robią się bardzo kruche)
4. Jako "kotlety" smażone (wykrawam prostokąty, solę, pieprzę i odstawiam żeby trochę wody się pozbyły. Potem normalnie panierowanie mąką, jajkiem i bułką tartą)
5. Jako "kotlety" gotowane (wykrawam małe prostokąty i wrzucam do osolonej wody. Tuż przed podaniem można je posypać zasmażaną bułka tartą albo zjeść bez :))
6. Jako jeden z dodatków do sosu do spagetti (kroję w kostkę i dorzucam do smażenia do pozostałych warzyw)
Smacznego :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Anna O masz, właśnie przed chwilą myślałam o Tobie ::):
Tasik Przepis testowany wcześniej, czy dzisiaj debiut?

Moje placki z cukinii to: cukinia starta na grubych oczkach, jajko, mąka, żółty ser, czosnek, sól pieprz, proporcji nie podam bo robię na oko, można dodać pietruszkę tzn natkę. U mnie schodzi na pniu, najlepiej z keczupem. Faszerowana ja u Dziubali - warzywka lub mięso mielone i na wierzch troszkę żóltego sera lub mozzarella,ale oba sery pod koniec dopiero bo się za mocno zapiekają.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-32078.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35897.png

Odnośnik do komentarza

Sliffka :) Tak? Oby dobrze.

Ann Zaraz zaświaty. Tak źle nie jest. U nas wszystko w porządku. Piotruś w przedszkolnej grupie zerówkowej, a Pawełek jeszcze został w domu ze mną. Póki co zdrowi i oby tak było jak najdłużej. Z nowości to od tygodnia mieszka z nami mała kotka. Trochę zdezorganizowała mi dzień (a zwłaszcza noc, bo z upodobaniem żąda zabawy o 3 nad ranem i bezczelnie wpycha się do łóżek), a mam nadzieję nad nią zapanować. Niestety wbrew zapewnieniom poprzednich właścicieli, że kotka jest zdrowa, trochę czasu i pracy będzie nas jeszcze kosztowało pozbycie się wszelkich nieproszonych gości z niej ( na szczęście to nic groźnego dla ludzi, więc chłopcy są bezpieczni).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...