Skocz do zawartości
Forum

Oznaki agresji


Agrafka

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie dziewczyny, mam prawie półtoraroczną córeczkę, która od 11 miesiąca chodzi do żłobka. Bardzo lubi tam chodzić i dobrze sobie radzi, a właściwie za dobrze. Ostatnio opiekunka powiedziała, że mała bije inne dzieci.

Nie wiem co mam zrobić. Pyta jakie metody wychowawcze stosuje. Co ja mam jej powiedzieć? W domu tak się nie zachowuje, a z tego co wiem z premedytacją tłucze klockami inne dzieci. A najgorsze jest to, że nawet najstarszych i największych chłopców. Poza tym ona spędza z nią 8h dziennie a ja raptem niewiele ponad 3.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Co mam robić? Prowokować w domu takie sytuacje i tłumaczyć? Sama nie wiem . . .

Odnośnik do komentarza

Może opiekunka wyolbrzymiła ,może uderzyła ale nie z premedytacją,po za tym to ona ją pilnuje i przy niej bije i ona powinna zareagować,jak ty masz w domu jej wytłumaczyć skoro ona nie bije.
I nic nie prowokuj bo namieszasz małej w głowie,najpierw zrobisz prowokacje aby cię uderzyła a potem bedziesz mówić że nie wolno.
Jak taka sytuacja się zdarzy nagle że bawicie się a ona uderzy w tedy wytłumacz.
A jak w domu nie będzie miło miejsca w ogule takie zdarzenie to porozmawiaj z panią opiekunką bo może w żłobku jest coś nie tak że mała się tak zachowuje .

Odnośnik do komentarza

No niestety jestem w stanie uwierzyć, że tak robi. Widzę te dwa ogniki w oczach. W domu nie dochodzi myślę do konfrontacji. W domu się słucha no i generalnie działa (jeszcze) na nią autorytet rodziców.

Wcześniej dla zabawy lubiła mnie ciągnąć za włosy, ale jak ja ją parę razy pociągnęłam to bardzo szybko się oduczyła. Oczywiście nie zamierzam stosować wobec niej przemocy, klapsów, itp. choć oczywiście czas pokaże, mam nadzieję, że będę miała wystarczająco dużo spokoju w sobie aby tego uniknąć. Ze swojej strony staram się unikać takich sytuacji, gdzie po zakazie, stanowczym tłumaczeniu małej jest głupio i widać, że chciałaby zrobić coś na złość. Zawsze wtedy pomimo tego, że jej tłumaczę, że nie wolno i że nie może tak postępować, daję jej znać, że ją nadal kocham - pocałuję albo coś takiego. Myślicie, że powinnam tak robić? Czy powinnam zakazywać i być twardą i nie zwracać na nią uwagi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...