Skocz do zawartości
Forum

Czy mogłam zajść w ciążę? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje bardzo za zainteresowanie i odpowiedzi w srode ide do gina i do tego czasu wstrzymam sie ze wszystkim.zaczne moze od poczatku.miesiaczkuje regularnie tak jak pisalam moj cykl trwa 28 dni czyli 29 dnia zawsze do godz 10 rano dostawalam okres.do grudnia 2011 roku tak bylo z nikim nie współzylam przez okolo1,5 roku bo rozstalam sie z poprzednim partnerem ale to niewazne.zaczne od 12.2011 roku okres dostałam 02.12.2011 roku czyli nastepny wg mojego cyklu powinnam dostac 30.12.2011 tak.wraz z pojawieniem sie nowego partnera w moim zyciu zaczełam współzyc i kochalam sie pierwszy raz po dlugiej przerwie dnia 21.12.2011 byl to 20 dzien cyklu dzien nieplodny i wszystko byloby ok gdyby nie to iz 24.12 2011 roku dostalam okres duzo za wczesnie bo w 23 dniu cyklu.pomyslalam sobie iz po prostu moje cialo przestawia sie do nowego partnera i ok.nastepny okres po tym zdarzeniu mialam normalnie czyli 21.01.2012 roku tak jak powinien byc w 29 dniu cyklu trwal on tyle ile powinien czyli 5 dni.współzyłam 28 i 29 stycznia zaraz po tych dniach zaczynaly sie moje dni plodne.i teraz moje pytanie czy jezeli mialam przez jeden miesiac krotszy cykl to czy teraz to liczyc inaczej bo jezeli przecietna dlugosc cyklu mi sie zmienila przez ten krotszy cykl to wychodzi mi ze akurat kochalam sie w dni plodne czy tak??? No i jeszcze to iz dostalam niby okres nastepny tak jak powinnam czyli 18.02.2012 ale byl bardzo skapy pierwszy dzien plamienie drugi dzien skapy bardzo i zanikl.

Odnośnik do komentarza

nie mam chwilowo mozliwosci na taki test a testom z apteki nie wierze poniewaz przy mnie znajoma robila dwa rozne a jest w 5 miesiacu ciazy i oba daly wynik negatywny ja juz swiruje i nie potrafie racjonalnie myslec i liczyc czy moze cos wyjsc pomozcie prosze czy z wyliczen moge byc w ciazy bo niby moje dni plodne zaczely sie po tym jak wspolzylam a biorac pod uwage dlugosc zycia plemnika to chyba jest mozliwe

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

sylwiakurz
nie mam chwilowo mozliwosci na taki test a testom z apteki nie wierze poniewaz przy mnie znajoma robila dwa rozne a jest w 5 miesiacu ciazy i oba daly wynik negatywny ja juz swiruje i nie potrafie racjonalnie myslec i liczyc czy moze cos wyjsc pomozcie prosze czy z wyliczen moge byc w ciazy bo niby moje dni plodne zaczely sie po tym jak wspolzylam a biorac pod uwage dlugosc zycia plemnika to chyba jest mozliwe

skorotetom nie wieryzsy a na bete nie masy gdyie isc
pozostaje czekac

Odnośnik do komentarza

test powinien wskazać ci ciążę , ale z doświadczenia wiem (2 ciąże) tak miałam iż wynik był "negatywny" bo nie chciałam zobaczyć baaaaaaardzo delikatnej kreski którą widać było pod światło ale była ... po prostu tak na niektórych działają testy... przy drugim dziecku już wiedziałam żeby nie czekać na widoczną krechę

i proponowałabym najpierw zrobić bad. krwi , po co od razu biec do lekarza ... gdy można skorzystać z tak wiarygodnego badania .. ?

gdy mi przesunęła się miesiączka to liczyłam wg starego cyklu , jednakże to było błędne wyliczenie - bo jestem w ciąży, przy normalnym cyklu powinnaś mieć dni płodne od ok 2 lutego do 9 lutego z owulacją 6 więc nie sądzę byś była w ciąży, chyba że owulacja się poprzekręcała nieźle.. co często się zdarza z różnych powodów

Odnośnik do komentarza

Sylwiakurz witaj na forum :)

W twojej sprawie nasuwa mi się jedno istotne pytanie: A zabezpieczaliście się? Jeśli nie, a tak wywnioskowałam z twojego posta, to zawsze istnieje ryzyko ciąży...

Jak pisały dziewczyny, najlepiej zrobić badania krwi na beta HCG (na obecność kosmówki ludzkiej) lub test ciążowy z apteki, z tym, że te pierwsze bardziej miarodajne, wykrywa ciążę już po ok. 10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam i pomyślnego rozwiązania sprawy życzę.

http://www.suwaczek.pl/cache/b55836df51.png

http://www.suwaczek.pl/cache/d49c111a6d.png

http://kuchnia.mamopolis.pl

Odnośnik do komentarza

Jak rozumiem, nie stosowaliście żadnych zabezpieczeń, a wyliczenia dni płodnych i niepłodnych nie są oparte na obserwacji śluzu i temperatury, jedynie na długości cyklu? W tej sytuacji oczywiście mogłaś zajść w ciążę. Współżyłaś w 8 i 9 dniu cyklu, biorąc pod uwagę, że wg niektórych źródeł plemnik może żyć nawet do 7 dni, zapłodnienie było prawdopodobne. Tym bardziej, że poprzedni cykl miałaś dużo krótszy, więc skąd miałaś pewność, że i w tym owulacja nie wystąpi wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...